
Hívei búcsúztatták Portik-Hegyi Kelement
Fotó: Rokaly Balázs
A Gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség rendelete értelmében távozik Gyergyószentmiklósról Portik-Hegyi Kelemen főesperes-plébános, aki tizenöt évig szolgált itt. A vasárnap délelőtti szentmisén búcsúztatták el a Szent Miklós-plébánia hívei.
2021. július 25., 18:122021. július 25., 18:12
A Szent Miklós-templomban elköszöntek Portik-Hegyi Kelemen római katolikus főesperes-plébánostól, aki tizenöt évig szolgált Gyergyószentmiklóson.
„Hálát adunk minden erőfeszítéséért, amit tett, aminek gyümölcsét láthatjuk. 2006. augusztus 1-jétől szolgált Gyergyószentmiklóson, úgy vállalva ezt a feladatot, hogy tudta, sok munka vár rá. Felelősséget kellett vállalnia egy népes egyházközösség szellemi és lelki tanításáért, megtartásáért. Szeretettel fogadott el bennünket és mi is őt” – emelte ki Len Emil Balázs alpolgármester, egyháztanácsos.

A Gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség közzétette az augusztus 1-jétől érvénybe lépő személyi áthelyezéseket az egyházmegyében. A negyvennégy személyi változás érinti az újmiséseket, a segédlelkészeket, a plébánosokat és lelkészeket.
A tizenöt év alatt Portik-Hegyi Kelemen főesperes-plébános legfontosabb megvalósításai a Szent István-templom és plébánia építése, a Munkás Szent József-templom építése, a plébánia felújítása, a Szent Miklós-templom belső festése és külső felújítása, az orgona, a vitráliák és a bejárati ajtó felújítása, a kápolna restaurálása, a cinterem rendezése, a templomkerítés restaurálása – ami még most is folyamatban van –, valamint a régi plébániaépület külső és belső felújítása.
„A tizenöt évnyi lelkipásztori szolgálat nem csupán ezeknek a látható és tapintható dolgoknak a megvalósításáról szólt. Értékes lelki, tanító és közösségépítő munkájáért hálásak vagyunk” – fejtette ki az alpolgármester.
Portik-Hegyi Kelemen augusztustól a marosludasi plébánia plébánosaként folytatja, továbbá ő lesz az aranyos-tordai kerület főesperese is
Fotó: Rokaly Balázs
Portik-Hegyi Kelemen főesperes-plébános prédikációjában Ferenc pápa a nagyszülők és idősek egyházi világnapjára írt leveléből idézett, kiemelve, hogy a hivatásunk a gyökereink megőrzése, a hit átadása a fiataloknak és a kicsikről való gondoskodás. „Nagyon sok öröm fakadt a tizenöt év alatt, amikor továbbíthattam, közvetíthettem az isteni kegyelmet a szertartásokon keresztül.
Bérmáló közel 900, elsőáldozó több mint 1100 volt. Ennél természetesen több gyermeket kereszteltek, halottat temettek el, én körülbelül a negyven százalékánál voltam jelen. Ezek ajándékok a jóistentől, amiket megköszönünk, amikért hálásak vagyunk” – részletezte a főesperes, aki a Szentatya leveléből idézve arra is kitért,
csak el kell indulnunk, és vállalnunk kell valami újat. „Erre biztat a Szentatya, igen, folytatni kell a munkánkat” – mondta Portik-Hegyi Kelemen, aki augusztustól a marosludasi plébánia plébánosaként folytatja, továbbá ő lesz az aranyos-tordai kerület főesperese is. Helyére Dávid György, a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király plébánosa érkezik, ő látja majd el a gyergyói kerület főesperesi teendőit is.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
1 hozzászólás