
Hívei búcsúztatták Portik-Hegyi Kelement
Fotó: Rokaly Balázs
A Gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség rendelete értelmében távozik Gyergyószentmiklósról Portik-Hegyi Kelemen főesperes-plébános, aki tizenöt évig szolgált itt. A vasárnap délelőtti szentmisén búcsúztatták el a Szent Miklós-plébánia hívei.
2021. július 25., 18:122021. július 25., 18:12
A Szent Miklós-templomban elköszöntek Portik-Hegyi Kelemen római katolikus főesperes-plébánostól, aki tizenöt évig szolgált Gyergyószentmiklóson.
„Hálát adunk minden erőfeszítéséért, amit tett, aminek gyümölcsét láthatjuk. 2006. augusztus 1-jétől szolgált Gyergyószentmiklóson, úgy vállalva ezt a feladatot, hogy tudta, sok munka vár rá. Felelősséget kellett vállalnia egy népes egyházközösség szellemi és lelki tanításáért, megtartásáért. Szeretettel fogadott el bennünket és mi is őt” – emelte ki Len Emil Balázs alpolgármester, egyháztanácsos.

A Gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség közzétette az augusztus 1-jétől érvénybe lépő személyi áthelyezéseket az egyházmegyében. A negyvennégy személyi változás érinti az újmiséseket, a segédlelkészeket, a plébánosokat és lelkészeket.
A tizenöt év alatt Portik-Hegyi Kelemen főesperes-plébános legfontosabb megvalósításai a Szent István-templom és plébánia építése, a Munkás Szent József-templom építése, a plébánia felújítása, a Szent Miklós-templom belső festése és külső felújítása, az orgona, a vitráliák és a bejárati ajtó felújítása, a kápolna restaurálása, a cinterem rendezése, a templomkerítés restaurálása – ami még most is folyamatban van –, valamint a régi plébániaépület külső és belső felújítása.
„A tizenöt évnyi lelkipásztori szolgálat nem csupán ezeknek a látható és tapintható dolgoknak a megvalósításáról szólt. Értékes lelki, tanító és közösségépítő munkájáért hálásak vagyunk” – fejtette ki az alpolgármester.
Portik-Hegyi Kelemen augusztustól a marosludasi plébánia plébánosaként folytatja, továbbá ő lesz az aranyos-tordai kerület főesperese is
Fotó: Rokaly Balázs
Portik-Hegyi Kelemen főesperes-plébános prédikációjában Ferenc pápa a nagyszülők és idősek egyházi világnapjára írt leveléből idézett, kiemelve, hogy a hivatásunk a gyökereink megőrzése, a hit átadása a fiataloknak és a kicsikről való gondoskodás. „Nagyon sok öröm fakadt a tizenöt év alatt, amikor továbbíthattam, közvetíthettem az isteni kegyelmet a szertartásokon keresztül.
Bérmáló közel 900, elsőáldozó több mint 1100 volt. Ennél természetesen több gyermeket kereszteltek, halottat temettek el, én körülbelül a negyven százalékánál voltam jelen. Ezek ajándékok a jóistentől, amiket megköszönünk, amikért hálásak vagyunk” – részletezte a főesperes, aki a Szentatya leveléből idézve arra is kitért,
csak el kell indulnunk, és vállalnunk kell valami újat. „Erre biztat a Szentatya, igen, folytatni kell a munkánkat” – mondta Portik-Hegyi Kelemen, aki augusztustól a marosludasi plébánia plébánosaként folytatja, továbbá ő lesz az aranyos-tordai kerület főesperese is. Helyére Dávid György, a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király plébánosa érkezik, ő látja majd el a gyergyói kerület főesperesi teendőit is.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás