
Hívei búcsúztatták Portik-Hegyi Kelement
Fotó: Rokaly Balázs
A Gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség rendelete értelmében távozik Gyergyószentmiklósról Portik-Hegyi Kelemen főesperes-plébános, aki tizenöt évig szolgált itt. A vasárnap délelőtti szentmisén búcsúztatták el a Szent Miklós-plébánia hívei.
2021. július 25., 18:122021. július 25., 18:12
A Szent Miklós-templomban elköszöntek Portik-Hegyi Kelemen római katolikus főesperes-plébánostól, aki tizenöt évig szolgált Gyergyószentmiklóson.
„Hálát adunk minden erőfeszítéséért, amit tett, aminek gyümölcsét láthatjuk. 2006. augusztus 1-jétől szolgált Gyergyószentmiklóson, úgy vállalva ezt a feladatot, hogy tudta, sok munka vár rá. Felelősséget kellett vállalnia egy népes egyházközösség szellemi és lelki tanításáért, megtartásáért. Szeretettel fogadott el bennünket és mi is őt” – emelte ki Len Emil Balázs alpolgármester, egyháztanácsos.

A Gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség közzétette az augusztus 1-jétől érvénybe lépő személyi áthelyezéseket az egyházmegyében. A negyvennégy személyi változás érinti az újmiséseket, a segédlelkészeket, a plébánosokat és lelkészeket.
A tizenöt év alatt Portik-Hegyi Kelemen főesperes-plébános legfontosabb megvalósításai a Szent István-templom és plébánia építése, a Munkás Szent József-templom építése, a plébánia felújítása, a Szent Miklós-templom belső festése és külső felújítása, az orgona, a vitráliák és a bejárati ajtó felújítása, a kápolna restaurálása, a cinterem rendezése, a templomkerítés restaurálása – ami még most is folyamatban van –, valamint a régi plébániaépület külső és belső felújítása.
„A tizenöt évnyi lelkipásztori szolgálat nem csupán ezeknek a látható és tapintható dolgoknak a megvalósításáról szólt. Értékes lelki, tanító és közösségépítő munkájáért hálásak vagyunk” – fejtette ki az alpolgármester.
Portik-Hegyi Kelemen augusztustól a marosludasi plébánia plébánosaként folytatja, továbbá ő lesz az aranyos-tordai kerület főesperese is
Fotó: Rokaly Balázs
Portik-Hegyi Kelemen főesperes-plébános prédikációjában Ferenc pápa a nagyszülők és idősek egyházi világnapjára írt leveléből idézett, kiemelve, hogy a hivatásunk a gyökereink megőrzése, a hit átadása a fiataloknak és a kicsikről való gondoskodás. „Nagyon sok öröm fakadt a tizenöt év alatt, amikor továbbíthattam, közvetíthettem az isteni kegyelmet a szertartásokon keresztül.
Bérmáló közel 900, elsőáldozó több mint 1100 volt. Ennél természetesen több gyermeket kereszteltek, halottat temettek el, én körülbelül a negyven százalékánál voltam jelen. Ezek ajándékok a jóistentől, amiket megköszönünk, amikért hálásak vagyunk” – részletezte a főesperes, aki a Szentatya leveléből idézve arra is kitért,
csak el kell indulnunk, és vállalnunk kell valami újat. „Erre biztat a Szentatya, igen, folytatni kell a munkánkat” – mondta Portik-Hegyi Kelemen, aki augusztustól a marosludasi plébánia plébánosaként folytatja, továbbá ő lesz az aranyos-tordai kerület főesperese is. Helyére Dávid György, a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király plébánosa érkezik, ő látja majd el a gyergyói kerület főesperesi teendőit is.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
1 hozzászólás