
Hívei búcsúztatták Portik-Hegyi Kelement
Fotó: Rokaly Balázs
A Gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség rendelete értelmében távozik Gyergyószentmiklósról Portik-Hegyi Kelemen főesperes-plébános, aki tizenöt évig szolgált itt. A vasárnap délelőtti szentmisén búcsúztatták el a Szent Miklós-plébánia hívei.
2021. július 25., 18:122021. július 25., 18:12
A Szent Miklós-templomban elköszöntek Portik-Hegyi Kelemen római katolikus főesperes-plébánostól, aki tizenöt évig szolgált Gyergyószentmiklóson.
„Hálát adunk minden erőfeszítéséért, amit tett, aminek gyümölcsét láthatjuk. 2006. augusztus 1-jétől szolgált Gyergyószentmiklóson, úgy vállalva ezt a feladatot, hogy tudta, sok munka vár rá. Felelősséget kellett vállalnia egy népes egyházközösség szellemi és lelki tanításáért, megtartásáért. Szeretettel fogadott el bennünket és mi is őt” – emelte ki Len Emil Balázs alpolgármester, egyháztanácsos.

A Gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség közzétette az augusztus 1-jétől érvénybe lépő személyi áthelyezéseket az egyházmegyében. A negyvennégy személyi változás érinti az újmiséseket, a segédlelkészeket, a plébánosokat és lelkészeket.
A tizenöt év alatt Portik-Hegyi Kelemen főesperes-plébános legfontosabb megvalósításai a Szent István-templom és plébánia építése, a Munkás Szent József-templom építése, a plébánia felújítása, a Szent Miklós-templom belső festése és külső felújítása, az orgona, a vitráliák és a bejárati ajtó felújítása, a kápolna restaurálása, a cinterem rendezése, a templomkerítés restaurálása – ami még most is folyamatban van –, valamint a régi plébániaépület külső és belső felújítása.
„A tizenöt évnyi lelkipásztori szolgálat nem csupán ezeknek a látható és tapintható dolgoknak a megvalósításáról szólt. Értékes lelki, tanító és közösségépítő munkájáért hálásak vagyunk” – fejtette ki az alpolgármester.
Portik-Hegyi Kelemen augusztustól a marosludasi plébánia plébánosaként folytatja, továbbá ő lesz az aranyos-tordai kerület főesperese is
Fotó: Rokaly Balázs
Portik-Hegyi Kelemen főesperes-plébános prédikációjában Ferenc pápa a nagyszülők és idősek egyházi világnapjára írt leveléből idézett, kiemelve, hogy a hivatásunk a gyökereink megőrzése, a hit átadása a fiataloknak és a kicsikről való gondoskodás. „Nagyon sok öröm fakadt a tizenöt év alatt, amikor továbbíthattam, közvetíthettem az isteni kegyelmet a szertartásokon keresztül.
Bérmáló közel 900, elsőáldozó több mint 1100 volt. Ennél természetesen több gyermeket kereszteltek, halottat temettek el, én körülbelül a negyven százalékánál voltam jelen. Ezek ajándékok a jóistentől, amiket megköszönünk, amikért hálásak vagyunk” – részletezte a főesperes, aki a Szentatya leveléből idézve arra is kitért,
csak el kell indulnunk, és vállalnunk kell valami újat. „Erre biztat a Szentatya, igen, folytatni kell a munkánkat” – mondta Portik-Hegyi Kelemen, aki augusztustól a marosludasi plébánia plébánosaként folytatja, továbbá ő lesz az aranyos-tordai kerület főesperese is. Helyére Dávid György, a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király plébánosa érkezik, ő látja majd el a gyergyói kerület főesperesi teendőit is.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást, és folyamatosan új feltételeket találnak ki pozícióik megőrzéséért.
Nicușor Dan államfő a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR), az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójának vezetőivel készül egyeztetni pénteken a Cotroceni-palotában.
Közel kétmillió lejt kapott Székelyudvarhely, aminek nagy részét a művelődési ház hibásan megtervezett tűzvédelmi rendszerének kijavítására és kialakítására költik. Emellett megvásárolhatják az ifjúsági lakások építéséhez szükséges telket.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ közös miniszterelnök-jelöltje, Siegfried Mureșan pénteken közölte, célja egy hozzáértő, egységes Európa-barát kormány létrehozása.
Ünnepélyes keretek között adták át pénteken a csíkmadarasi kultúrházat. A több mint 250 férőhelyes épület a helyi közösségi élet új központja lesz, ahol kulturális rendezvények, próbák és találkozók kapnak helyet.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ Siegfried Mureșan európai parlamenti képviselőt javasolja miniszterelnök-jelöltnek.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szakemberei pénteken ajánlásokat fogalmaztak meg a lakosság számára a kánikula idejére.
Narancssárga, majd vörös hőségriasztás lép életbe Hargita, Maros és Kovászna megyében a hétvégén, a meteorológusok szerint vasárnap már rendkívüli hőségre és fokozott hőérzetre kell számítani.
Románia rekordösszegű, 10 milliárd euró uniós forrást hívott le a 2025. június 10. és 2026. június 10. közötti időszakban – közölte Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős ügyvivő miniszter.
1 hozzászólás