
Hívei búcsúztatták Portik-Hegyi Kelement
Fotó: Rokaly Balázs
A Gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség rendelete értelmében távozik Gyergyószentmiklósról Portik-Hegyi Kelemen főesperes-plébános, aki tizenöt évig szolgált itt. A vasárnap délelőtti szentmisén búcsúztatták el a Szent Miklós-plébánia hívei.
2021. július 25., 18:122021. július 25., 18:12
A Szent Miklós-templomban elköszöntek Portik-Hegyi Kelemen római katolikus főesperes-plébánostól, aki tizenöt évig szolgált Gyergyószentmiklóson.
„Hálát adunk minden erőfeszítéséért, amit tett, aminek gyümölcsét láthatjuk. 2006. augusztus 1-jétől szolgált Gyergyószentmiklóson, úgy vállalva ezt a feladatot, hogy tudta, sok munka vár rá. Felelősséget kellett vállalnia egy népes egyházközösség szellemi és lelki tanításáért, megtartásáért. Szeretettel fogadott el bennünket és mi is őt” – emelte ki Len Emil Balázs alpolgármester, egyháztanácsos.

A Gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség közzétette az augusztus 1-jétől érvénybe lépő személyi áthelyezéseket az egyházmegyében. A negyvennégy személyi változás érinti az újmiséseket, a segédlelkészeket, a plébánosokat és lelkészeket.
A tizenöt év alatt Portik-Hegyi Kelemen főesperes-plébános legfontosabb megvalósításai a Szent István-templom és plébánia építése, a Munkás Szent József-templom építése, a plébánia felújítása, a Szent Miklós-templom belső festése és külső felújítása, az orgona, a vitráliák és a bejárati ajtó felújítása, a kápolna restaurálása, a cinterem rendezése, a templomkerítés restaurálása – ami még most is folyamatban van –, valamint a régi plébániaépület külső és belső felújítása.
„A tizenöt évnyi lelkipásztori szolgálat nem csupán ezeknek a látható és tapintható dolgoknak a megvalósításáról szólt. Értékes lelki, tanító és közösségépítő munkájáért hálásak vagyunk” – fejtette ki az alpolgármester.
Portik-Hegyi Kelemen augusztustól a marosludasi plébánia plébánosaként folytatja, továbbá ő lesz az aranyos-tordai kerület főesperese is
Fotó: Rokaly Balázs
Portik-Hegyi Kelemen főesperes-plébános prédikációjában Ferenc pápa a nagyszülők és idősek egyházi világnapjára írt leveléből idézett, kiemelve, hogy a hivatásunk a gyökereink megőrzése, a hit átadása a fiataloknak és a kicsikről való gondoskodás. „Nagyon sok öröm fakadt a tizenöt év alatt, amikor továbbíthattam, közvetíthettem az isteni kegyelmet a szertartásokon keresztül.
Bérmáló közel 900, elsőáldozó több mint 1100 volt. Ennél természetesen több gyermeket kereszteltek, halottat temettek el, én körülbelül a negyven százalékánál voltam jelen. Ezek ajándékok a jóistentől, amiket megköszönünk, amikért hálásak vagyunk” – részletezte a főesperes, aki a Szentatya leveléből idézve arra is kitért,
csak el kell indulnunk, és vállalnunk kell valami újat. „Erre biztat a Szentatya, igen, folytatni kell a munkánkat” – mondta Portik-Hegyi Kelemen, aki augusztustól a marosludasi plébánia plébánosaként folytatja, továbbá ő lesz az aranyos-tordai kerület főesperese is. Helyére Dávid György, a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király plébánosa érkezik, ő látja majd el a gyergyói kerület főesperesi teendőit is.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
1 hozzászólás