Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Medveészlelés miatt tizennyolc alkalommal riasztották a rendőröket és a csendőröket Hargita megyében a román pünkösdi hosszú hétvége alkalmával. A hívások jellemzően Tusnádfürdőről futottak be, ahol károkat is okozott a nagyvad – számol be a Hargita megyei csendőrség sajtóosztálya.
2021. június 22., 12:382021. június 22., 12:38
2021. június 22., 14:052021. június 22., 14:05
A hívások többsége a lakott területen kószáló nagyvadak miatt érkezett, ám Tusnádfürdőn vasárnapra virradóan egy panzió konyhájába is behatolt egy anyamedve bocsával. A röviddel éjfél után történt bejelentést követően a csendőrök a helyszínre siettek, és elűzték a vadállatokat. Alig néhány órával később, hajnali 4 óra környékén azonban ismét az említett panzióhoz kértek segítséget, ugyanis
A csendőrség egységei ez esetben is visszahajtották a vadállatot az erdőbe.
A hét első napján hat vészhívásból öt ugyancsak a Tusnádfürdő különböző pontjain észlelt vadak miatt érkezett, három alkalommal ismét csendőri beavatkozásra volt szükség, mivel egy nagyvad egy helyi lokálba próbált behatolni, két másik pedig az utcán keresett élelmet, veszélyeztetve az ott járókat, így a hatóságiaknak el kellett őket űzniük a lakott területről.
Az éjszaka negyed egykor befutó hívást követően a csendőrök a csoport segítségére siettek, biztonságban eljuttatták őket szálláshelyükre, a medvét pedig elüldözték a lakott területről.
Mint ismert, a térségben egyre szaporodó medveészlelések és -támadások miatt Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter bejelentette, hogy a minisztérium módosítani készül a jelenleg hatályos szabályozást, annak érdekében, hogy a veszélyes vadállatokat a jelenleginél sokkal rövidebb idő – huszonnégy óra – alatt el lehessen távolítani.
A kényszerházasságot büntető törvénytervezet nem a kisebbségeket célozza, hanem több ezer lány és nő védelmét szolgálja – pontosított vasárnap a Facebook-oldalán a környezetvédelmi miniszter, a vitákat kiváltó jogszabályjavaslat egyik kezdeményezője.
Medvét láttak vasárnap este a Gyergyótölgyes községhez tartozó Hágótőn, ezt pedig jelentették a hatóságoknak – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Az aradi vértanúk, a barcaföldvári haláltábor községbeli áldozatai és az 1956-os forradalom hősei előtt hajtottak fejet október 19-én, vasárnap Gelencén. A hármas megemlékezést kopjafaavatás, koszorúzás, ünnepi műsor tette meghitté.
A bukaresti tömbházrobbanás után összesen 324 személy részesült tanácsadásban, és 82 személynek biztosítottak szállást hat hotelben – tájékoztatott vasárnap a Facebook-oldalán a főpolgármesteri hivatal.
Ünnepelt és emlékezett Csíkcsicsó közössége a hétvégén: a káposztafesztivál mellett vasárnap kopjafát avattak a tavaly elhunyt Potápi Árpád János államtitkár emlékére, és szalagot vágtak az ősszel birtokba vett, újonnan épült Pillangó óvodánál.
Marilyn Monroe felfedezője, a 20. századi divat- és művészi fotózás úttörője, de mindenekelőtt az alázatos és igényes munka híve volt Dienes Andor. A fotóművész tiszteletére vasárnap avattak emléktáblát szülővárosában.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes azt szeretné, hogy Romániában a jelenlegi 70 év fölé emelkedjen a várható élettartam, de ehhez szerinte a romániaiaknak többet kellene sportolniuk.
Újból lehűlt az idő, az ország több pontján is fagypont alá süllyedt a hőmérséklet vasárnap hajnalban.
Robbanás történt vasárnap reggel egy besztercei tömbházban, senki nem sérült meg – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Meghibásodott gázvezetékhez riasztották a tűzoltókat szombaton este a Maros megyei Szászbogácsra, az eset miatt öt házból költöztették ki ideiglenesen a lakókat – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!