
Archív
Fotó: Beliczay László
Rajtvonalhoz állnak a nagykövetek szombat délelőtt Székelyudvarhelyen, hogy a FussNeki! Udvarhely keretében teljesítsék a vállalt távokat futva, gyalogolva vagy kerékpározva, akár lovagolva.
2024. október 04., 14:392024. október 04., 14:39
2024. október 04., 14:502024. október 04., 14:50
A tizenharmadik kiadásához érkező jótékonysági rendezvény 10 órakor már kezdetét veszi, ahol a hangot a Friday Rehab adja, és Bogos Mónika vezetésével közösen melegítenek be a résztvevők, majd 11 órakor kezdődik a távok teljesítése.
A kerékpáros nagykövetek egyéni útvonalon tekernek, míg a lovas nagykövetek is terepen teljesítik a kitűzött távot.
Az esemény teljes ideje alatt gyerekfoglalkoztatóval készülnek a legkisebb résztvevőknek, de rajzfilmvetítésre is sor kerül, emellett
A Patkóba kihelyezett adománygyűjtő dobozoknál, az esemény teljes ideje alatt lehet támogatni a civil szervezeteket.
Mindenkit szeretettel várnak a szervezők a helyszínre, akár támogatóként, akár szimpatizánsként, akár csak az esemény hangulatáért.
Az eseményről és a nagykövetekről ide kattintva olvashat.
Székelyudvarhely után Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott Nagy István magyar agrárminiszter, hogy a gazdákat érintő kihívásokra válaszokat adjon, és megoldásokat körvonalazzon.
A kiskereskedelmi forgalom 2026 januárjában 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest Romániában, ami a világjárvány óta a legnagyobb visszaesés.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A gazdákat fenyegető veszélyekre, illetve az ezekkel szembeni védekezési lehetőségekre hívta fel a figyelmet pénteken Nagy István, Magyarország agrárminisztere Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyeztető Fórumán.
Minden magyar felelős a nemzet egészéért – hangsúlyozza Kövér László házelnök, aki szerint nincs külön határon inneni és túli magyarság.
Megszavazta a parlament pénteki ülésén a 2026-os állami költségvetést és a társadalombiztosítási költségvetést.
Nem volt túl nehéz a nyolcadikosok román próbavizsgája, a diákokhoz közel álló témát dolgozott fel. De a tapasztalat azt mutatja, nehezebb a valódi vizsgán kapott tétel. Éppen ezért a diákok tévesen mérhetik fel majd a júniusi vizsga nehézségét.
A 2026-os állami költségvetés parlamenti elfogadása után a kormánynak az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedésekkel kell foglalkoznia – jelentette ki pénteken Sorin Grindeanu.
Perrel fenyegeti a kormányt a legfelsőbb bíróság az igazságszolgáltatásban dolgozók bírósági döntéssel megítélt bérkiegészítései kifizetésének halasztása miatt.
szóljon hozzá!