
Fotó: Koszticsák Szilárd/MTI
Tízzel nőtt a Kovászna megyei fertőzöttek száma az elmúlt huszonnégy órában a központi adatok szerint, országosan pedig 251 új megbetegedést regisztráltak. Ezzel összesen 3864-re nőtt Romániában a koronavírusos betegek száma.
2020. április 05., 13:142020. április 05., 13:14
2020. április 05., 21:162020. április 05., 21:16
| Koronavírus-helyzet | |||
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 2 | Igazolt | 3864 |
| Kovászna | 47 | Elhunyt | 151 |
| Maros | 57 | Gyógyult | 374 |
19.05 – Meghalt még három koronavírus-fertőzött Romániában, ezzel 151-re nőtt a halálos áldozatok száma – írja az Agerpres hírügynökség a Stratégiai Kommunikációs Csoport jelentésére hivatkozva. A legutóbbi három áldozat egy 68 éves, Ilfov megyei férfi, egy 56 éves, Suceava megyei férfi, valamint egy 74 éves, Galac megyei férfi. Mindannyian más betegségekben is szenvedtek.
15.00 – Igazolták szombaton a koronavírus-fertőzést a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Kórház egyik egészségügyi alkalmazottjánál, így az érvényben levő rendelkezések szerint minden olyan egészségügyi dolgozó – orvos, asszisztens, ápoló és beteghordozó –, aki kapcsolatba került a fertőzött személlyel, 14 napos otthoni elkülönítésbe vonul – tájékoztatott vasárnap közleményben a marosvásárhelyi egészségügyi intézmény. Ez újabb 51 egészségügyi dolgozót érint.
14.05 – Kétszáz fölé emelkedett a Hargita megyében karanténba helyezettek száma vasárnapra, újabb fertőzést azonban nem azonosítottak a hivatalos adatok szerint.
13.15 – Országszerte 3864-re nőtt a koronavírussal fertőzöttek száma, miután az elmúlt huszonnégy órában további 251 pozitív esetet vettek nyilvántartásba. A Stratégiai Kommunikációs Csoport legfrisebb összesítője szerint 374-en meggyógyultak, illetve újabb két halálesettel – egy 82 éves, Galac megyei férfi, illetve egy 70 éves, Giurgiu megyei nő halálával –
Romániában összesen 141 koronavírusos pácienst kezelnek az intenzív osztályokon, intézményes karanténban 15 980-an vannak, otthoni elkülönítésben pedig 108 810-en, mindannyian egészségügyi megfigyelés alatt. Ezidáig országszerte 38 623 koronavírustesztet végeztek el.
Ami a megyei adatokat illeti, a szombati kimutatáshoz képest
Maros megyében vasárnap délben is változatlanul 57 fertőzöttről tudnak központi szintén, illetve a Hargita megyei pozitív tesztek száma sem változott: központi szinten egyet, megyei szinten kettőt említenek, miután szombaton beigazolódott, hogy az elhunyt etédi férfi is koronavírusos volt.
Az elmúlt huszonnégy órában országszerte 7935 olyan személyt tartóztattak fel a csendőrök és rendőrök, akik nem tartották be a kijárási korlátozásokról szóló katonai rendelet előírásait. A rendőrség tájékoztatása értelmében összesen több mint húszmillió lej értékben róttak ki bírságot emiatt.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
Maros megye területén narancssárga kódjelzésű riasztást adtak ki záporokra, zivatarokra vonatkozóan, helyenként jégesőre is számítani lehet. Hasonló riasztás van érvényben Csíkszékre is.
szóljon hozzá!