
Fotó: Koszticsák Szilárd/MTI
Tízzel nőtt a Kovászna megyei fertőzöttek száma az elmúlt huszonnégy órában a központi adatok szerint, országosan pedig 251 új megbetegedést regisztráltak. Ezzel összesen 3864-re nőtt Romániában a koronavírusos betegek száma.
2020. április 05., 13:142020. április 05., 13:14
2020. április 05., 21:162020. április 05., 21:16
| Koronavírus-helyzet | |||
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 2 | Igazolt | 3864 |
| Kovászna | 47 | Elhunyt | 151 |
| Maros | 57 | Gyógyult | 374 |
19.05 – Meghalt még három koronavírus-fertőzött Romániában, ezzel 151-re nőtt a halálos áldozatok száma – írja az Agerpres hírügynökség a Stratégiai Kommunikációs Csoport jelentésére hivatkozva. A legutóbbi három áldozat egy 68 éves, Ilfov megyei férfi, egy 56 éves, Suceava megyei férfi, valamint egy 74 éves, Galac megyei férfi. Mindannyian más betegségekben is szenvedtek.
15.00 – Igazolták szombaton a koronavírus-fertőzést a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Kórház egyik egészségügyi alkalmazottjánál, így az érvényben levő rendelkezések szerint minden olyan egészségügyi dolgozó – orvos, asszisztens, ápoló és beteghordozó –, aki kapcsolatba került a fertőzött személlyel, 14 napos otthoni elkülönítésbe vonul – tájékoztatott vasárnap közleményben a marosvásárhelyi egészségügyi intézmény. Ez újabb 51 egészségügyi dolgozót érint.
14.05 – Kétszáz fölé emelkedett a Hargita megyében karanténba helyezettek száma vasárnapra, újabb fertőzést azonban nem azonosítottak a hivatalos adatok szerint.
13.15 – Országszerte 3864-re nőtt a koronavírussal fertőzöttek száma, miután az elmúlt huszonnégy órában további 251 pozitív esetet vettek nyilvántartásba. A Stratégiai Kommunikációs Csoport legfrisebb összesítője szerint 374-en meggyógyultak, illetve újabb két halálesettel – egy 82 éves, Galac megyei férfi, illetve egy 70 éves, Giurgiu megyei nő halálával –
Romániában összesen 141 koronavírusos pácienst kezelnek az intenzív osztályokon, intézményes karanténban 15 980-an vannak, otthoni elkülönítésben pedig 108 810-en, mindannyian egészségügyi megfigyelés alatt. Ezidáig országszerte 38 623 koronavírustesztet végeztek el.
Ami a megyei adatokat illeti, a szombati kimutatáshoz képest
Maros megyében vasárnap délben is változatlanul 57 fertőzöttről tudnak központi szintén, illetve a Hargita megyei pozitív tesztek száma sem változott: központi szinten egyet, megyei szinten kettőt említenek, miután szombaton beigazolódott, hogy az elhunyt etédi férfi is koronavírusos volt.
Az elmúlt huszonnégy órában országszerte 7935 olyan személyt tartóztattak fel a csendőrök és rendőrök, akik nem tartották be a kijárási korlátozásokról szóló katonai rendelet előírásait. A rendőrség tájékoztatása értelmében összesen több mint húszmillió lej értékben róttak ki bírságot emiatt.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!