
A jelenlegi képzés résztvevői május végén Erdélybe, többek között a csíksomlyói búcsúra is ellátogattak
Fotó: szenttamasakademia.hu
Egyetemi tanulmányaikat már elkezdő, vagy diplomával rendelkező székelyföldi fiatalok is jelentkezhetnek az Aquinói Szent Tamás Ökumenikus Közéleti Akadémia tandíjmentes képzésére. A széleskörű ismereteket adó, intenzív oktatási programot a Kárpát-medence különböző tájaira szervezett tanulmányi utak, neves professzorok előadásai, valamint közösségi és lelkiségi programok teszik teljessé.
2023. június 06., 13:562023. június 06., 13:56
Tandíjmentes képzést hirdet 21 és 35 év közötti, keresztény fiatalok számára az Aquinói Szent Tamás Ökumenikus Közéleti Akadémia.
A 2018-ban alapított intézményben
A keresztény lelkiségi, gazdasági, társadalmi és kulturális élet szinte minden tudásterületét lefedő oktatási program felépítése rendhagyó: a hallgatók a tíz modullal három-három hétig foglalkoznak mentortanáraik segítéségével, emellett elismert szakemberek és neves professzorok – például Freund Tamás neurobiológus, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, Balog Zoltán teológus, református püspök, Lakner Zoltán szociológus, szociálpolitikus, Kőrösi Beáta pszichopedagógus, mediátor vagy Kiszelly Zoltán politológus, főiskolai docens – tartanak nekik előadásokat.
A tíz hónapos képzést bentlakásos, szakkollégiumi formában lehet elvégezni.
Mindezt többnapos tanulmányutak egészítik ki: a hallgatók bejárhatják a Kárpát-medence különböző tájait, az előző években tíznapos körutat tettek például Erdélyben, több napot töltöttek Nyugat-Magyarországon, Délvidékre zarándoklatot szerveztek, de túráztak a Kárpátok legszebb részein is, megismerve többek között a Fogarasi-havasokat és a Retyezát-hegységet.
Jelentkezni és bővebb információkat megtudni az Aquinói Szent Tamás Ökumenikus Közéleti Akadémia honlapján lehet.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint a külföldi államadósság a GDP 30,8 százalékának megfelelő 599,946 milliárd lejre nőtt májusban az előző havi 592,836 milliárd lejről (a GDP 30,5 százaléka).
Isten jelenléte és a gyülekezet imái a legfontosabbak, hiszen így lesz élettel teli a felújított agyagfalvi református templom, ahol vasárnap tartottak ünnepi istentiszteletet. Közösségi összefogás eredménye volt a felújítás.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
Egy 37 éves, eltűnt férfit keres a marosvásárhelyi rendőrség.
szóljon hozzá!