
Pénteken ballagnak a diákok a Bolyaiban. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A marosvásárhelyi Bolyai Farkas Gimnáziumban és az általa bekebelezett II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Gimnáziumban az eredeti terveknek megfelelően június 2-án, pénteken lesz a ballagás. Minden végzős diák már beiratkozott az érettségire, tíz percre van szükség ahhoz, hogy mindenkit lezárhassanak.
2023. május 31., 12:012023. május 31., 12:01
2023. május 31., 16:422023. május 31., 16:42
A tanév elején leszögezett időpontban, június 2-án ballagnak a Bolyais diákok és a katolikus osztályok végzősei is. Mint Hajdú Zoltán igazgatótól megtudtuk az eredeti terveken nem kellett a sztrájk miatt változtatni.
A katolikus osztályok pénteken délután ballagnak, az istentisztelet 14 órakor kezdődik a Keresztelő Szent János-plébániatemplomban, majd a diákok felvonulnak a Vársétányon a Klastrom utcai épületbe, ahol megtartják az utolsó osztályfőnöki órát, majd 16 órától a ballagási ünnepséget az iskola udvarán.
A tanügyminisztérium két nappal, június 9-ig hosszabbította meg az értettségire való beiratkozás időpontját. Mint Hajdu Zoltántól megtudtuk náluk minden végzős diák beiratkozott már és remélik, hogy zavartalan lesz az érettségi vizsga is, ami egyébként június 12-én kell kezdődjön.
A diákok ugyan még nincsenek lezárva, de mivel az oktatási intézményében elektronikus napló van, tíz percre van szükség és két gombnyomásra, hogy a program átlagot számoljon, és lezárja a diákokat.
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
Az elmúlt 96 órában a védelmi minisztérium radarjai több mint száz drónt észleltek a román légtér közelében – közölte péntek este Radu Miruță védelmi miniszter.
Jócskán visszaesett a hőmérséklet Csíkszeredában szombatra virradóan, mindössze 3 Celsius-fokot mértek a hivatalos mérőállomáson.
Akkumulátoros energiatároló park épül Gyulakután az Electrica Bukarest 16,5 millió eurós beruházásában, amelyet az év végéig üzembe helyeznének. Emellett egy kisebb, önkormányzati akkumulátorpark is készül, amely középületek áramellátását szolgálja majd.
Egy oszlásnak indult holttestet találtak pénteken a Bucsecs-hegységben, ruházatából a tavaly novemberben eltűnt 18 éves brit turista iratai kerültek elő – közölte az Agerpres hírügynökség nyomán az MTI.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál pénteken és szombaton várhatóan másodpercenként 1400 köbméter körül stagnál, majd enyhén csökken, és augusztus 21-re másodpercenként 1300 köbméterre apad.
Életének 77. évében, augusztus 13-án, elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy, az erdélyi egyházzenei élet meghatározó személyisége – adta hírül a romkat.ro hírportál.
szóljon hozzá!