
Pénteken ballagnak a diákok a Bolyaiban. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A marosvásárhelyi Bolyai Farkas Gimnáziumban és az általa bekebelezett II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Gimnáziumban az eredeti terveknek megfelelően június 2-án, pénteken lesz a ballagás. Minden végzős diák már beiratkozott az érettségire, tíz percre van szükség ahhoz, hogy mindenkit lezárhassanak.
2023. május 31., 12:012023. május 31., 12:01
2023. május 31., 16:422023. május 31., 16:42
A tanév elején leszögezett időpontban, június 2-án ballagnak a Bolyais diákok és a katolikus osztályok végzősei is. Mint Hajdú Zoltán igazgatótól megtudtuk az eredeti terveken nem kellett a sztrájk miatt változtatni.
A katolikus osztályok pénteken délután ballagnak, az istentisztelet 14 órakor kezdődik a Keresztelő Szent János-plébániatemplomban, majd a diákok felvonulnak a Vársétányon a Klastrom utcai épületbe, ahol megtartják az utolsó osztályfőnöki órát, majd 16 órától a ballagási ünnepséget az iskola udvarán.
A tanügyminisztérium két nappal, június 9-ig hosszabbította meg az értettségire való beiratkozás időpontját. Mint Hajdu Zoltántól megtudtuk náluk minden végzős diák beiratkozott már és remélik, hogy zavartalan lesz az érettségi vizsga is, ami egyébként június 12-én kell kezdődjön.
A diákok ugyan még nincsenek lezárva, de mivel az oktatási intézményében elektronikus napló van, tíz percre van szükség és két gombnyomásra, hogy a program átlagot számoljon, és lezárja a diákokat.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy egyes európai vezetőkkel is tárgyalt a romániai politikai válságról, és ismertette velük az általa legvalószínűbbnek tartott forgatókönyveket.
Az Alkotmánybíróság (Ab) tagjai pénteki döntésükkel kimondták, hogy Sulyok Tamás köztársasági elnöknek és az Ab elnökének is távoznia kell – közölte Magyar Péter kormányfő a Facebook-oldalán.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) országos vezetősége pénteken egyhangú szavazással úgy döntött, hogy Dominic Fritz marad a párt elnöke.
A drónincidensekről szóló egyeztetés a jövő héten a lengyelországi Gdañskban folytatódik, ahol Románia részt vesz az úgynevezett Helsinki-formátum ülésén – jelentette ki az EU-csúcs után pénteken Nicușor Dan.
A nyári vakációban hosszított nyitva tartással 10 és 21 óra között tart nyitva a Szécsenyi Sportpark hétfőtől kezdve – adták hírül a sportpark Facebook oldalán.
Összegyűjtötte a beteglátogatás legfontosabb szabályait a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház. A pénteken közzétett tájékoztatóban arra kérik a hozzátartozókat, hogy legyenek tekintettel a többi betegre és a személyzet munkájára is.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy Adrian Veștea miniszterelnökké jelölését tartotta a legnagyobb eséllyel megszavazható megoldásnak, miután a pártok egyike sem tudott parlamenti többséget javasolni.
Románia célja, hogy az Európai Unió következő többéves költségvetése minél nagyobb legyen, mert így az ország nettó uniós forrásbevétele is nagyobb lehet – jelentette ki pénteken Nicușor Dan a nyári EU-csúcs végén.
Dominic Fritzet nem összeférhetetlenséggel vagy bűncselekmény elkövetésével vádolják, hanem érdekellentéttel, és ez a szabálysértés nem vonja maga után a polgármesteri mandátum elvesztését – jelentette ki Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
A Marosvásárhelyi Ítélőtábla két hónap múlva hirdethet ítéletet azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és 12 másik személy elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
szóljon hozzá!