Csere negyed – ezt a nevet viseli az udvarhelyszéki Farkaslaka legújabb falurésze, amelynek az elmúlt két évben készült el a teljes infrastruktúrája és térkővel borított útja. Az új falurészt ünnepélyes keretek között avatták fel szombat délután, több megyei elöljáró jelenlétében.
2022. október 08., 18:532022. október 08., 18:53
2022. október 08., 18:552022. október 08., 18:55
Fotó: Beliczay László
Csere negyed – ezt a nevet viseli az udvarhelyszéki Farkaslaka legújabb falurésze, amelynek az elmúlt két évben készült el a teljes infrastruktúrája és térkővel borított útja. Az új falurészt ünnepélyes keretek között avatták fel szombat délután, több megyei elöljáró jelenlétében.
2022. október 08., 18:532022. október 08., 18:53
2022. október 08., 18:552022. október 08., 18:55
Fotó: Beliczay László
A jórészt fiatalok lakta falurészt maguk között csak „anyósmentes övezetnek” hívják az ottlakók, akiknek nagy örömére a terület mára teljes infrastruktúrával van ellátva, útja pedig térkővel burkolva.
„Mivel egy új részről van szó, amely fiatalos, úgy gondoltuk, hogy nem lehet átlagos. A községben – és főleg Farkaslakán – sok olyan cég van, amely kimondottan térburkolással foglalkozik, innen jött az ötlet, hogy miért ne cseréljük ki az aszfaltot térkőre,
Mi, farkaslakiak így gondolkodunk, az utca lakóival egyeztetve egyhangú döntés született, hogy így kell csinálni. Reméljük, ez egy olyan modernizálás, amely időtálló és sok embert megörvendeztet, de a legfontosabb, hogy a helyi lakók jó egészséggel és nagy harmóniában tudják sokáig használni” – mondta el az avatáson Farkaslaka község polgármestere, Kovács Lehel, megköszönve a lakók sokéves türelmét és a projektbe fektetett közös munkát.
Kovács Lehel, Farkaslaka község polgármestere
Fotó: Beliczay László
Az eseményen Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke azt mondta, a farkaslaki összefogás és teljesítmény példaértékű. „Udvarhelyszék egyik olyan községében vagyunk, ahol fiatalos lendülettel és elszánt tenni akarással egyre-másra oldják meg a kihívásokat. Ez példa lehet más települések számára is, ugyanakkor a megyei vezetőknek is lendületet ad, hiszen látják a munkájuk értelmét” – fogalmazott Borboly, hozzátéve, az udvarhelyszéki RMDSZ-nek az egyik legjobb döntése volt, hogy a megyei tanács visszaosztott forrásaiból részesítette Farkaslaka községet.
Fotó: Beliczay László
Antal Lóránt szenátor is méltatta a községvezetés teljesítményét, mint mondta, Farkaslakán tények bizonyítják, hogy a dolgok jó irányba haladnak, hiszen a községben a fejlődés és a jobb életkörülmények megteremtése egyértelmű dologgá vált, ezért is példaértékű települése Farkaslaka Udvarhelyszéknek. Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának alelnöke szerint minden helyi önkormányzatnak az a feladata, hogy az élet fejleményeihez igazítsa a közigazgatási kereteket, és Farkaslakán pontosan ez történik.
Fotó: Beliczay László
Mint arról a polgármester beszámolt, a beruházás, amelyből a térkövezést finanszírozták, 1 millió 550 ezer lejbe került, amelyből ötszázezer lejt Hargita Megye Tanácsa utalt ki. A térkövezést megelőzően ivóvíz- és szennyvízrendszer-kiépítés is történt. A községvezető beszámolója alapján az elmúlt két évben folyamatosan dolgoztak az új falurészen, és összesem 2 millió 200 ezer lejt ruháztak be, amíg elérték a mostani eredményt.
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel. Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint a felmérőt 2956 vizsgaközpontban szervezik meg.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
szóljon hozzá!