Csere negyed – ezt a nevet viseli az udvarhelyszéki Farkaslaka legújabb falurésze, amelynek az elmúlt két évben készült el a teljes infrastruktúrája és térkővel borított útja. Az új falurészt ünnepélyes keretek között avatták fel szombat délután, több megyei elöljáró jelenlétében.
2022. október 08., 18:532022. október 08., 18:53
2022. október 08., 18:552022. október 08., 18:55
Fotó: Beliczay László
Csere negyed – ezt a nevet viseli az udvarhelyszéki Farkaslaka legújabb falurésze, amelynek az elmúlt két évben készült el a teljes infrastruktúrája és térkővel borított útja. Az új falurészt ünnepélyes keretek között avatták fel szombat délután, több megyei elöljáró jelenlétében.
2022. október 08., 18:532022. október 08., 18:53
2022. október 08., 18:552022. október 08., 18:55
Fotó: Beliczay László
A jórészt fiatalok lakta falurészt maguk között csak „anyósmentes övezetnek” hívják az ottlakók, akiknek nagy örömére a terület mára teljes infrastruktúrával van ellátva, útja pedig térkővel burkolva.
„Mivel egy új részről van szó, amely fiatalos, úgy gondoltuk, hogy nem lehet átlagos. A községben – és főleg Farkaslakán – sok olyan cég van, amely kimondottan térburkolással foglalkozik, innen jött az ötlet, hogy miért ne cseréljük ki az aszfaltot térkőre,
Mi, farkaslakiak így gondolkodunk, az utca lakóival egyeztetve egyhangú döntés született, hogy így kell csinálni. Reméljük, ez egy olyan modernizálás, amely időtálló és sok embert megörvendeztet, de a legfontosabb, hogy a helyi lakók jó egészséggel és nagy harmóniában tudják sokáig használni” – mondta el az avatáson Farkaslaka község polgármestere, Kovács Lehel, megköszönve a lakók sokéves türelmét és a projektbe fektetett közös munkát.
Kovács Lehel, Farkaslaka község polgármestere
Fotó: Beliczay László
Az eseményen Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke azt mondta, a farkaslaki összefogás és teljesítmény példaértékű. „Udvarhelyszék egyik olyan községében vagyunk, ahol fiatalos lendülettel és elszánt tenni akarással egyre-másra oldják meg a kihívásokat. Ez példa lehet más települések számára is, ugyanakkor a megyei vezetőknek is lendületet ad, hiszen látják a munkájuk értelmét” – fogalmazott Borboly, hozzátéve, az udvarhelyszéki RMDSZ-nek az egyik legjobb döntése volt, hogy a megyei tanács visszaosztott forrásaiból részesítette Farkaslaka községet.
Fotó: Beliczay László
Antal Lóránt szenátor is méltatta a községvezetés teljesítményét, mint mondta, Farkaslakán tények bizonyítják, hogy a dolgok jó irányba haladnak, hiszen a községben a fejlődés és a jobb életkörülmények megteremtése egyértelmű dologgá vált, ezért is példaértékű települése Farkaslaka Udvarhelyszéknek. Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának alelnöke szerint minden helyi önkormányzatnak az a feladata, hogy az élet fejleményeihez igazítsa a közigazgatási kereteket, és Farkaslakán pontosan ez történik.
Fotó: Beliczay László
Mint arról a polgármester beszámolt, a beruházás, amelyből a térkövezést finanszírozták, 1 millió 550 ezer lejbe került, amelyből ötszázezer lejt Hargita Megye Tanácsa utalt ki. A térkövezést megelőzően ivóvíz- és szennyvízrendszer-kiépítés is történt. A községvezető beszámolója alapján az elmúlt két évben folyamatosan dolgoztak az új falurészen, és összesem 2 millió 200 ezer lejt ruháztak be, amíg elérték a mostani eredményt.
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!