
Fotó: László Ildikó
Egy-egy teqballasztalt és labdákat adományoz a székelyudvarhelyi általános iskoláknak a Rotary Club helyi szervezete. Az ötletgazdák egyebek mellett a diákok egészséges életmódjához szeretnének hozzájárulni.
2023. november 13., 15:282023. november 13., 15:28
Összesen nyolc helyi általános iskolának adományoz teqballasztalt, illetve három-három labdát a Rotary Club Székelyudvarhely. Elsőként a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégiumban tartották meg az átadóünnepséget.
A klubnak szívügye az ifjúság nevelése, így a 9–12-eseknek szóló Elitképzés programjukat követően (amely során a tantárgyversenyeken jól teljesítő diákokat és felkészítő tanáraikat díjazzák – szerk. megj.) úgy döntöttek, ezúttal 5–8. osztályos tanulóknak kedveznek sporteszközökkel – hangsúlyozta Péter Péter ötletgazda, a klub háznagya.
Fotó: László Ildikó
– fogalmazott.
Fotó: László Ildikó
Vass Áron, a Rotary Club Székelyudvarhely soros elnöke leszögezte, szellemileg és fizikailag is egészséges fiatalságot szeretnének, ez iránt pedig teljes mértékben elkötelezettek.
– magyarázta. Rámutatott, Székelyudvarhelyen olyan személyek is élnek, akik országos, európai, illetve világbajnokok ebben a sportágban, és akik nagyon jó példaképei az ifjúságnak. Hozzátette, a Góbé Teqball Team fogja biztosítani a diákok ez irányú oktatását.
Fotó: László Ildikó
Beszéde után Ilyés Szabolcs, az említett csapat vezetője ismertette a játék szabályait. Kijelentette, nagyon örül a Rotary Club kezdeményezésének, illetve annak, hogy már egyre több helyszínen vannak teqballasztalok Udvarhelyszéken. Ez ugyanis előfeltétele annak, hogy újabb, a térségből származó bajnokokat lehessen kinevelni.
Ezt követően a Góbé Teqball Team két játékosa, akik a román válogatottnak is tagjai, rövid bemutatót tartottak.
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön és pénteken hivatalos tanácskozásra várja kormányalakítás céljából a parlamenti pártokat – nyilatkozták hétfőn politikai források.
Több ittas sofőrt, jogosítvány nélkül vezető autóst és egy feltételezhetően hamis jogosítvánnyal közlekedő sofőrt is kiszűrtek a rendőrök a hétvégi ellenőrzések során Hargita megyében.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy inkább egy stabil, mintsem vészmegoldásként gyorsan összerakott kormányt szeretne, még akkor is, ha ez egy héttel meghosszabbítja a tárgyalásokat.
Daniel Zamfir hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) kész vállalni a kormányzást akár saját miniszterelnökkel, akár egy másik koalíciós párt által jelölt kormányfővel, de egy technokrata miniszterelnök lehetőségét sem zárja ki.
Pogány Induló, azaz Szirmai Marcell alakítja az Egyke, Szentgyörgyi Bálint első mozifilmje címszerepét. A besúgó című sorozattal ismertté vált rendező alkotása a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készül.
szóljon hozzá!