
Bajnokok bemutató mérkőzését tekintették meg az eseményen
Fotó: Pinti Attila
Teqballasztallal ajándékozta meg a csíkszeredai Rotary Klub és a Csíkszentkirályi Vállalkozók Szövetsége Csíkszentkirály közösségét. Az adományozók reményei szerint ezzel a helyi gyerekeket ösztönzik a sportolásra.
2024. szeptember 12., 14:382024. szeptember 12., 14:38
2024. szeptember 12., 14:482024. szeptember 12., 14:48
Érdeklődő kisiskolásoktól volt hangos csütörtök délben a csíkszentkirályi sportcsarnok, ahol a csíkszeredai Rotary Klub és a Csíkszentkirályi Vállalkozók Szövetsége ünnepélyesen is átadta Csíkszentkirály közösségének az újonnan vásárolt teqballasztalt.
Az átadó ünnepségen jelen volt Tánczos Levente, a Csíkszentkirályi Vállalkozók Szövetségének egyik alapító tagja, Szabó-Mező László, a csíkszentkirályi Vitos Mózes Iskola igazgatója, Domahidi-Vaszi Zalán, a Csíkszentkirályi Vállalkozók Szövetsége elnöke, Jurcsák Margit, a csíkszeredai Rotary Klub elnöke, illetve Ilyés Szabolcs, a Góbék Teqball Team vezetője.
Fotó: Pinti Attila
Az ünnepi köszöntőket követően a Góbék Teqball Team vezetője ismertette röviden a teqball szabályait, majd a világ- és Európa-bajnokok bemutatója következett, ahol párosan mérkőzött meg egymással a magyarországi Blázsovics Ádám, az aktuális egyéni világbajnok, a lengyel Adrian Duszak, a jelenlegi Európa-bajnok, a székelyudvarhelyi Györgydeák Apor, az aktuális világbajnok, valamint a női egyéni Európa-bajnok és világbajnoki bronzérmes Barabási Kinga.
Fotó: Pinti Attila
A páros bemutató után a gyerekeket is arra bíztatták, hogy próbálják ki magukat az Európa- és világbajnokokkal, majd közös fényképre és kézfogásra invitálták őket.
Fotó: Pinti Attila
Csaknem duplájával haladta meg a megengedett sebességet egy autós az A1-es autópályán, ráadásul a jogosítványa is le volt járva. Az ellenőrzések során több szabálytalan sofőrt is lefüleltek a rendőrök, a kiszabott bírságok értéke 40 ezer lejre rúg.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt vasárnap 12 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben, mindössze 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
1 hozzászólás