
Fotó: Simó Csaba
A több mint 250 éves máréfalvi római katolikus templom volt a középpontjában a helyi Kőlik Hagyományőrző Művelődési Egyesület idei Fába rótt oklevelek elnevezésű keddi diákvetélkedőjének. Ennek részeként számos, az egyházi épületet ábrázoló makettet készítettek a tanulók.
2023. október 25., 20:152023. október 25., 20:15
Kovács Piroska, a Kőlik Hagyományőrző Művelődési Egyesület hét éve elhunyt alapító elnöke, illetve a 70 éve elhunyt Nyirő József emléke előtt tisztelegve szervezték meg idén a Fába rótt oklevelek című diákvetélkedőt – fejtette ki lapunknak Bogos Rozália, a helyi Nyirő József Általános Iskola tanára, a hagyományőrző egyesület egyik alapító tagja.
Mint mondta, a helyi egyházközség és polgármesteri hivatal segítségével megszervezett vetélkedőn az említett iskola 5–8. osztályos tanulói vettek részt, összességében kilenc csapatot alkotva. Idén a több mint 250 éves templom volt a fő témája a programnak, éppen ezért előzetesen
– az alkotásokat a helyi művelődési házban állították ki.
Fotó: Simó Csaba
A keddi vetélkedőn arra kérték a fiatalokat, hogy menjenek el bizonyos helyszínekre – műemléknek számító székelykapuk, a templom bizonyos részei –, és szelfit készítve bizonyítsák ottjártukat. Mindemellett kérdéseket is kaptak, amelyekre írásban és szóban kellett felelniük. Utóbbiak megoldásához okostelefonjaikat is használhatták, hiszen
A vetélkedőt megelőzően felkészítették a tanulókat, akikkel a fontosabb helyszínekre is ellátogattak.
Fotó: Simó Csaba
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
szóljon hozzá!