
Medve a vadonban. És mostanában egyre gyakrabban a településeken is...
Fotó: Sándor Csilla
Több fotót mellékelt a Hargita megyei önkormányzat elnöke ahhoz a levélhez, amelyet a környezetvédelmi miniszterhez címzett. A felvételeken az látszik, hogy a medvék szétverték egy tusnádfürdői sírnál a halottak napja alkalmából elhelyezett virágokat és gyertyákat – írja az Agerpres hírügynökség.
2017. november 06., 20:432017. november 06., 20:43
2017. november 06., 20:442017. november 06., 20:44
„Megengedhetetlen, ami Tusnádfürdőn történik. (...) Kérem, hogy intézkedjék a kilövési engedélyek ügyében. Idén tizenöt alkalommal támadt emberre a medve, de csak hat kilövési engedélyt hagytak jóvá. Kimutatásunk szerint Hargita megyében hetven olyan medve van, amely közvetlen veszélyt jelent az emberekre” – írja az Agerpres Borboly Csaba megyeitanács-elnökre hivatkozva.
Domokos László, a Hargita Megyei Környezetvédelmi Ügynökség elnöke a hírügynökségnek elmondta:
Domokos szerint az éve elejétől Hargita megyében 344 alkalommal regisztráltak vadak által okozott kárt, ennek 80 százalékát medvék, 15 százalékát farkasok, a többit más vadállatok követték el.

Több mint harminc problémás medve kilövését kérvényezték az udvarhelyszéki vadásztársaságok, ám csak három példány ártalmatlanítására adott jóváhagyást a környezetvédelmi minisztérium.
Gheorghe Suciunak, a Hargita megyei csendőrség szóvivőjének tájékoztatása szerint idén 27 alkalommal jelezték a 112-es egységes hívószámon medve jelenlétét különböző ember által lakott helyen. Ezek közül
a többi esetben az állatok már korábban elmentek.
Megint be akart jutni az üdülőházba a medve
Hétfőn ismét megpróbált behatolni a brassópojánai Postăvarul üdülőházba az a medve, amely szombat éjjel már megkísérelt bejutni az épületbe. Ciprian Aldea, a Brassó megyei csendőrség szóvivője arról számolt be az Agerpres hírügynökségnek, hogy az általa képviselt intézményt egy hegyicsendőr értesítette, miszerint hétfőn este fél hét körül ismét megjelent a Postăvarul üdülőháznál az a medve, amelyik szombat éjjel megpróbált bejutni, és megrongálta az ajtót. A nagyvadat az üdülőház két alkalmazottja kergette el, vendég nem tartózkodott a házban. Rolf Truetsch, a vendéglátó helyiség adminisztrátora mielőbbi intézkedést kért a hatóságoktól, ugyanis nemsokára beköszönt a síszezon, a Postăvarulba pedig egyre több turista fog érkezni.
Elhunyt Varró Éva pszichológus – adta hírül a Kolozsvár központú J.L. Moreno Pszichodráma Társaság (Societatea de Psihodramă J.L. Moreno). A szakembert 2024. augusztus 20-án Pro Urbe díjjal tüntette ki a csíkszeredai városvezetés.
Az RMDSZ akkor fogja eldönteni, hogy támogatja-e a jövendőbeli miniszterelnök-jelöltet, amikor kiderül, hogy mik a tervei – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Életbe lépett a vágányzár az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon, amely egészen szeptember 16-ig tart majd, ezalatt az utasokat autóbuszok szállítják majd Csíkszereda és Újusnád között. Egy vasúti hidat kell újjáépíteni.
Meghalt egy 36 éves nő a Kolozs megyei Aranyoslóna településen, miután megkéselték egy több személyt érintő spontán összetűzésben – tájékoztatott kedden a megyei rendőrség.
Ismét megkapta a moldovai állampolgárságot Traian Băsescu volt román államfő – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Maia Sandu moldovai elnök.
Indul a CityApp applikáció kivitelezése, aláírta Székelyudvarhely és Gyergyószentmiklós polgármestere a két város közös, digitalizációját fejlesztő applikációra benyújtott pályázat finanszírozási szerződését pénteken.
Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete szerint a közintézmények kötelesek lesznek évente két alkalommal közzétenni az alkalmazottaiknak fizetett alapbérek, pótlékok és egyéb juttatások jegyzékét.
Frontálisan ütközött egy autó és egy lovasszekér hétfőn este Oroszhegy és Székelyszentkirály között, a 134C jelzésű megyei úton. A lovas szekeret irányító 36 éves férfit kórházba szállították, ahol később elhunyt.
Pontosították az újabb székelyudvarhelyi ifjúsági lakások (ANL) megépítéséhez szükséges területvásárlási szándékot kedden az önkormányzati képviselők. Hamarosan elkezdődnek az árról szóló tárgyalások a telektulajdonossal.
szóljon hozzá!