
Kevés medvekilövést hagytak jóvá. A legtöbb vadásztársaságnál nem kell leporolni a puskákat
Fotó: Pál Árpád
Több mint harminc problémás medve kilövését kérvényezték az udvarhelyszéki vadásztársaságok, ám csak három példány ártalmatlanítására adott jóváhagyást a környezetvédelmi minisztérium. Az egyetlen vadásztársaság, amely kilövési engedélyt kapott, értékesítheti azokat.
2017. november 02., 14:262017. november 02., 14:26
Összesen tizenkét problémás medve kilövését kérték, de csak hármat hagyott jóvá a környezetvédelmi tárca – tudtuk meg Benke Józseftől, a Zetelaka és Társai Vadásztársaság igazgatójától, aki szerint
Úgy véli, a nagy bajok még csak ezután kezdődnek majd, hiszen befejeződött a gyümölcsök és a gabonafélék betakarítása, illetve a nyájakat és a csordákat is hazaköltöztetik a legelőkről, így élelem híján a falvakban fognak garázdálkodni a nagyvadak. „Úgy érzem, elveszítettünk egy csatát, de reméljük, hogy a háborút megnyerjük.
– fogalmazott az igazgató. Hangsúlyozta, ő is természetvédőnek tartja magát, de elengedhetetlen a vadállomány kordában tartása.
Az igazgató azt ígérte, hogy ez a lehető leghamarabb meg fog történni: tudják, hol szoktak járni a garázda vadak – kinézetre is felismerik azokat –, és oda viszik majd a vadászokat. Egyébként
Nagyon dühös volt Mărmureanu-Bíró Leonárd, a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület igazgatója, hiszen harminc medve kilövését kérték a minisztériumtól, de egyetlen jóváhagyást sem kaptak. Mint mondta,
Értetlenül áll a döntés előtt, hiszen egyre több helyen csapnak le a nagyvadak, ezen a héten is két esetet jelentettek náluk: egyiket Sükőből, a másikat Homoródszentmártonból. Úgy érzi, hogy a „zöldek” most már emberi életekkel játszanak, és őket terheli a felelősség, ha károk keletkeznek vagy emberre támadnak a medvék. Mărmureanu-Bíró ugyanakkor hangsúlyozta,
Fotó: Pál Árpád
Három medve kilövését kérte a Gordon Vadásztársaság vezetősége, ám igénylésüket még csak válaszra sem méltatta a környezetvédelmi minisztérium – tudtuk meg Fancsali Istvántól, a vadásztársaság vezetőjétől. Rámutatott,
Éppen ezért ő levelet írt a szaktárcának, magyarázatot kérve a mulasztásra. Amint válaszolnak, közzé is teszi a környező falvakban.
Fancsali arról is beszélt, hogy majdnem naponta találkoznak medvékkel a mezőgazdasági területen, illetve az erdőkben. Legalább négy olyan esetről is tud, amikor vadászterületükön autóval ütöttek el egy-egy példányt. Fancsali szerint
A bürokratikus rendszer miatt nem kérhették még a kártékony medvék kilövését, azonban jövő héten ez meg fog történni – jelentette ki lapunknak Fazakas Attila, a székelykeresztúri Hubertus Vadász és Sporthorgász Egyesület elnöke. Mint mondta, náluk legalább öt példány ártalmatlanítására lenne szükség, azaz
Az Európai Bizottság szerint nincs ok aggodalomra az unió gázellátásának biztonságával kapcsolatban a téli szezon előtt, a gáztározók töltöttsége csaknem 62 százalékos – közölte csütörtökön Eva Hrncirova, a brüsszeli testület illetékes szóvivője.
Lemondott országgyűlési képviselői mandátumáról augusztus 20-i hatállyal Lázár János, Magyarország előző kormányának közlekedési és beruházási minisztere. A fideszes politikus a Facebook-oldalán jelentette be döntését csütörtök délután.
Péntek és szombat este két zenekar lép fel a kézdivásárhelyi Borudvar színpadán. A koncerthétvége bárki számára ingyenes.
Augusztus hónapban a kerékpárosok, motorkerékpárosok és a rolleresek vannak a rendőrség országos tematikus ellenőrzésének célkeresztjében, mivel az utóbbi időben sokszor voltak balesetek áldozatai vagy éppen okozói.
A NATO megerősítette, hogy a román-ukrán határ közelében észlelt légi tevékenység miatt az éjszaka folyamán riasztott két spanyol F-18-as vadászgép a szövetség parancsnoksága alatt teljesített szolgálatot – jelentette csütörtökön az EFE.
A kormány módosította az Euro200 elnevezésű számítógép-vásárlási programról szóló 2004/269-es törvény végrehajtási szabályait, hogy a támogatásra jogosult hátrányos helyzetű családokban nevelkedő tanulók és egyetemisták megvásárolhassák a gépeket.
Szexuális viszony létesítésére akart rávenni egy kiskorú lányt egy tekeújfalusi 21 éves fiatal, a rendőrség hivatalból lépett ez ügyben.
A román légierő egy F-16-os harci repülőgépe megsemmisített csütörtökön egy robbanótöltettel rendelkező tengeri drónt, amely néhány száz méterre megközelítette a Románia exkluzív gazdasági övezetben található Neptun Deep gázmező egyik platformját.
Támogatást biztosítanak az étkezési burgonyát termesztő gazdáknak, miután a kormány elfogadta az erre vonatkozó programot. A kérelmek benyújtására mindössze öt munkanap áll rendelkezésre.
Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter állami és miniszteri díjakat adott át a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumban augusztus 20. alkalmából.
szóljon hozzá!