
Miért (nem) tanulunk? Tudás, tanulás, iskola – vidéki térségben. Fontos témát járnak körbe pénteken. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
A Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozathoz kapcsolódóan szervezik meg pénteken Csíkszeredában, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Csíkszeredai Karán a Tanulás vidéki térségben: helyi adottságok, globális kihívások című konferenciát.
2023. november 23., 13:262023. november 23., 13:26
A rendezvény megnyitóját pénteken 14 óráról az egyetem 17-es termében tartják, majd ezt követően kezdődnek a szekcióelőadások. Összesen huszonhárom előadást lehet meghallgatni három szekcióban, majd 17 órától kerekasztal-beszélgetés lesz Miért (nem) tanulunk? Tudás, tanulás, iskola – vidéki térségben címmel.
A rendezvény szervezői: Sapientia EMTE Csíkszeredai Karának Társadalomtudományi Tanszéke, KAM – Regionális és Antropológiai Kutatások Központja, Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége, Debreceni Egyetem Humán Tudományok Doktori Iskolája Szociológia és Szociálpolitika Doktori Program.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön és pénteken hivatalos tanácskozásra várja kormányalakítás céljából a parlamenti pártokat – nyilatkozták hétfőn politikai források.
Több ittas sofőrt, jogosítvány nélkül vezető autóst és egy feltételezhetően hamis jogosítvánnyal közlekedő sofőrt is kiszűrtek a rendőrök a hétvégi ellenőrzések során Hargita megyében.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy inkább egy stabil, mintsem vészmegoldásként gyorsan összerakott kormányt szeretne, még akkor is, ha ez egy héttel meghosszabbítja a tárgyalásokat.
Daniel Zamfir hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) kész vállalni a kormányzást akár saját miniszterelnökkel, akár egy másik koalíciós párt által jelölt kormányfővel, de egy technokrata miniszterelnök lehetőségét sem zárja ki.
Pogány Induló, azaz Szirmai Marcell alakítja az Egyke, Szentgyörgyi Bálint első mozifilmje címszerepét. A besúgó című sorozattal ismertté vált rendező alkotása a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készül.
Alapvetően más szemléletet és évente 500 milliárd forint pluszforrást ígért az egészségügyben Hegedűs Zsolt, leendő egészségügyi miniszter az Országgyűlés egészségügyi bizottságában. Ugyanakkor Karikó Katalint felkérte tanácsadójának.
szóljon hozzá!