
Fotó: Magyarország Főkonzulátusa Csíkszereda/Facebook
Bemutatják Tánczos Vilmos legújabb könyvét Csíkszeredában csütörtökön, pénteken pedig A Honfoglalás előttől az Európai Unió utánig előadás-sorozat előadójaként a népi tárgyak tovatűnéséről tart bemutatót a városházán.
2025. január 23., 09:232025. január 23., 09:23
2025. január 23., 16:262025. január 23., 16:26
Tánczos Vilmos egyetemi tanár A történések színe és visszája című kötete erdélyi tudósokkal folytatott beszélgetéseket tartalmaz. A kiadványt csütörtökön 18 órakor a Lázár-ház dísztermében muttaják be a csíkszeredai közönségnek. A rendezvény házigazgája Beke Mihály András első beosztott konzul, a szerzővel pedig Mirk Szidónia-Kata, a kötet szerkesztője beszélget.
A Honfoglalás előttől az Európai Unió utánig elnevezésű előadás-sorozat 304. előadójaként Tánczos Vilmos Hogyan halnak meg a népi tárgyak? Egy csíki gazdaság példája címmel tart bemutatót pénteken 18 órától Csíkszereda városházának dísztermében. A belépés díjtalan.
A Padina térségében talált több fémdarab feltehetően abból a drónból származik, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le – közölte Buzău megye prefektusa.
A textiliparban végzett fogyasztóvédelmi ellenőrzések szerint az elemzett minták 67 százaléka nem felelt meg az előírásoknak: a címkéken feltüntetett összetétel nem egyezett meg a felhasznált anyagokkal – derül ki a hatóság féléves összesítéséből.
Komoly digitális biztonsági kockázatokat rejthet a kávézókban, repülőtereken vagy szállodákban elérhető ingyenes wifi használata – figyelmeztetett pénteken az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
A védelmi minisztérium képviselői pénteken közölték, hogy mielőtt a román légierő F-16-os vadászgépe megsemmisítette a román légtérbe engedély nélkül behatolt drónt, az olasz légierő Eurofighter Typhoon gépe is rakétát indított rá, de nem találta el.
Négy férfi keveredett verekedésbe péntekre virradóra egy marosvásárhelyi vendéglátóegység teraszán, a konfliktus során egyikük fejsérülést szenvedett, ezért kórházba szállították.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt őrizetbe vette a DNA a bukaresti fegyvergyár vezérigazgatóját, Mihai Rafiut, valamint a plopeni-i fegyvergyár vezérigazgatóját és kereskedelmi igazgatóját, Alexandru Tiberiu Pîrvut és Liliana Sorescut.
A kiszámíthatóság, a megmaradás és a politikai érdekképviselet kérdései kerültek a középpontba a 35. Tusványos hagyományos nemzetpolitikai kerekasztalán, ahol magyar szervezetek vezetői értékelték közösségeik helyzetét és a jövő kihívásait.
Elfogadták a Barátok kertje és a Fűzhát övezeti rendezési terveit a csíkszeredai önkormányzati képviselők pénteki, rendkívüli ülésén. A városvezetés szerint ezzel hosszú távon új lakóövezetek kialakításának alapjait teremtették meg Csíksomlyón.
Román F–16-os vadászgép semmisített meg pénteken egy drónt, amely behatolt a román légtérbe – jelentette be Nicușor Dan államfő.
Felhőszakadásokra, viharos erejű szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldva és Munténia több térségére, valamint Bukarestre.
szóljon hozzá!