
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Gyergyószentmiklóson a Batthyány Ignác Technikai Kollégiumba látogatott pénteken Nechita-Adrian Oros mezőgazdasági miniszter. Itt ismertették, hogy milyen formában zajlik az oktatás a tanintézményben, illetve azt is, hogy milyen további fejlesztésekre van szükség.
2020. november 20., 16:052020. november 20., 16:05
2020. november 20., 16:102020. november 20., 16:10
Hargita megyébe látogatott pénteken Nechita-Adrian Oros mezőgazdasági miniszter. Gyergyószentmiklósi útja során ismertette, hogy ebben az évben véglegesítik azt az Országos Stratégiai Programot, amely tartalmazza a mezőgazdasági ágazat finanszírozását 2021-2027-es ciklusban.

Hargita megyébe látogatott pénteken Nechita-Adrian Oros. A mezőgazdasági miniszter ebben az évben az ország összes megyéjébe elutazott már három kivételével, ezek közé tartozott Hargita megye is. Az országos körút célja, hogy felmérje, milyen specifikus problémákkal küszködnek a gazdák a különböző térségekben.
Mint mondta, 21,56 milliárd eurót fordítanak majd a különféle támogatásokra, de ehhez egy prioritási listát kell összeállítsanak úgy, hogy felmérik a különböző térségek sajátosságait. A miniszter helyi önkormányzati képviselőkkel, vállalkozókkal, gazdákkal találkozott, ugyanakkor Gyergyószentmiklóson a Batthyány Ignác Technikai Kollégiumban is járt, ahol méltatta a tanintézmény törekvéseit, ugyanakkor támogatásáról biztosította az iskola vezetőségét.
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
„Örvendek, hogy ez a szakközépiskola a mezőgazdasági ágazatban is képezi a diákokat. Ez egy jó példa, és ez a kormányzási programnak is az egyik prioritása.
– közölte a mezőgazdasági miniszter.
A gyergyószentmiklósi tanintézmény vezetősége bemutatta a fejlesztések kapcsán eddig elért eredményeit, illetve szóltak a hiányosságokról is. Farkas Zoltán iskolaigazgató elmondta, hogy léteznek olyan elképzelések, amiket az iskola önmagában nem tud megvalósítani. Rámutatott, hogy a tanintézményben egy abbamaradt építkezés van. „Ennek az is a hátránya, hogy bár megvannak a szükséges modern laboratóriumi felszereléseink, de nincs ahová elhelyeznünk azokat. Ezért hiába tudna az iskola korszerű oktatást biztosítani, ha a megfelelő körülmények nem adottak” – magyarázta, Csergő Tibor-András, Gyergyószentmiklós polgármestere erre reagálva elmondta, hogy a helyi önkormányzat számára prioritást jelent az elmúlt 15 év mulasztásának pótlása.
Többtucatnyi tiltakozó gyűlt össze vasárnap este a Temes megyei Bégaszentmihályon a csenei gyermekgyilkosságban érintett 13 éves fiú nagyapjának a háza előtt. A tilakozók a fiú büntetőjogi felelősségre vonását követelik a bűnrészessége miatt.
Tavaly decemberben 4 699 559 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 4279-cel többet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2 778 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
Igazi kánaán következik a szerzői filmek szerelmeseinek, hiszen az előttünk álló időszakban kerülnek széleskörű moziforgalmazásba a tavalyi fesztiválfilmek, amelyek többségét most, az Oscar-szezonban díjazzák.
Január utolsó hetébe lépve változékony, átmenetileg enyhébb időjárás jellemzi majd az Erdélyi-medencét. A korábbi napok erős fagyai után mérséklődik a hideg, ugyanakkor a hét második felében egyre nagyobb eséllyel számíthatunk csapadékra.
Széles közösséget mozgatott meg a felhívás, amelyben a szívbetegséggel küzdő Dimény István részére indítottak adománygyűjtést. Az erdővidéki férfi gyógyulását számos adakozó támogatása mellett kardiológus szakorvos is segíti.
Köztudott, hogy Kézdivásárhely nemrég felújított ikonikus épületébe a Céhtörténeti Múzeum költözik át. De a Székely Katonanevelde mikor nyílhat meg teljes egészében a nagyközönség előtt? – faggattuk Dimény Attila muzeológust, intézményvezetőt.
Boldog ünnepet kívánt Nicușor Dan államfő szombaton mindazoknak, akik kifütyülték a román fejedelemségek egyesülésének ünnepe alkalmából Focșani-on tartott rendezvényen.
Az országos földfizikai intézet (INCDFP) szakemberei a Richter-skála szerinti 3-asról 3,2-esre módosították a szombat délben Vrancea megyében történt földrengés erősségét.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 11 óra 51 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A temesvári szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) is vizsgálódik a csenei gyilkosság ügyében, miután az ebben érintett 13 éves gyermek szervezetében drogot mutattak ki.
szóljon hozzá!