
Idén is vannak szabályok a felmenést és lejövést illetően. Archív
Fotó: Beliczay László
A hétvégén már lehet sízni Hargita megyében, ugyanis a Madarasi Hargita Síközpont tájékoztatása szerint szombaton megnyitnak két felvonóval. A hegyimentők is közölték: készen állnak a szezonra.
2024. november 29., 18:242024. november 29., 18:24
Az előkészített pályákról posztolt képeket Facebook-oldalára a Madarasi Hargita Síközpont, arról tájékoztatva, hogy várják hétvégén a sízőket a megszokott program szerint, szombaton és vasárnap 10 és 16 óra között. Leírásuk szerint
és arra kérik az odalátogatókat, hogy ügyeljenek egymásra, „ne durvuljunk mindjárt az első nap”.
Szintén a biztonságra hívja fel a figyelmet a Harmont Hegyimentő Egyesület – Salvamont Odorhei is, amelynek tagjai készen állnak az idei szezonra, de nyilván az a legbiztosabb, ha mindenki ügyel a másik és saját maga testi épségére. „Sípályabalesetek esetén értesíteni kell a szolgálatot teljesítő hegyimentőket vagy a sípályakezelőket” – tanácsolják.
Fontos továbbá a Hargitára való feljutás, illetve a lejövet, a síközpont tájékoztatása szerint
Felhívásuk szerint a jó téli gumi, a négykerékmeghajtás vagy a hólánc használata kötelező, akárcsak a felmenet és a lejövet órarendjének betartása: felmenni 9 és 14 óra között, lejönni 14 és 17.30 között lehet.
Hat medve ijesztett rá kilenc román, magyar és ausztrál nemzetiségű turistára hétfőn délután a Gyimesfelsőlok területén lévő széphavasi Szentlélek-kápolnánál – tájékoztat a Hargita Megyei Csendőr-főkapitányság.
Marosvásárhelyen a szálló por az egyik legnagyobb légszennyezési tényező, a szakemberek szerint pedig télen nagyobb gondot okoz, mint nyáron. Korlátozásokkal, az alternatív közlekedés népszerűsítésével és hőszigetelésekkel lehetne javítani a helyzeten.
A 17. alaptörvény-módosítás nem akar embereket megalázni, éppen ellenkezőleg egy megalázott nemzet becsületét akarja és fogja visszaadni – mondta Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlésben.
Románia határozottan elítéli az Oroszország Szövetségi Biztonsági Szolgálata által irányított csoportok által végrehajtott ellenséges kibertevékenységeket – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államelnök.
Megváltozik a Szent Anna-tó látogatási rendje: a látogatóknak napijegyet kell váltaniuk, amely magában foglalja a látogatóközpont belépőjét és három óra ingyenes parkolást, míg a Mohos-tőzegláp ezentúl kötelező idegenvezető nélkül is látogatható lesz.
Nem született megoldás a politikai válság rendezésére a Nicușor Dan államfővel a Cotroceni-palotában folytatott csaknem kétórás egyeztetésen, és miniszterelnök-jelöltekről sem esett szó – közölte a találkozó után Sorin Grindeanu.
Megkezdődik a Săvinești utca felújítása Marosvásárhelyen, miután befejeződtek a víz- és gázvezetékek cseréjével kapcsolatos munkálatok.
Ezen a héten benyújtottuk az európai uniós támogatási kérelmet a körgyűrű 3-as és 6-os szakaszára. A beruházás összértéke több mint 538 millió lej.
Gulyás Gergely lemond a Fidesz frakcióvezetői posztjáról, a Fidesz és a KDNP pedig bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését – írja az MTI.
Viharokkal tarkított, változékony időjárásra lehet számítani a következő két hétben – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közzétett, július 13–26. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
szóljon hozzá!