
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Lezárják a székelyudvarhelyi Városháza teret péntek reggeltől szombat délutánig az autós forgalom elől, a helyi termelők vására miatt – olvasható a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal bejegyzésében.
2024. augusztus 30., 10:092024. augusztus 30., 10:09
Augusztus utolsó szombatjára is berendezkedik a Portéka nevet viselő helyi termelők vására a városháza előtti térre. Megszokott módon a vásártér kialakítása már pénteken elkezdődik, így augusztus 30-án reggeltől szombat délutánig le lesz zárva a Városháza tér az autós forgalom elől. Az illetékesek a gépjárművezetők megértését kérik. Az érdeklődők szombat reggel 9-től délután 2 óráig látogathatnak el az augusztusi Portékára.
Halálra gázolt a vonat pénteken a medgyesi állomáson egy 70 éves férfit.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
szóljon hozzá!