
Képünk illusztráció
Fotó: Csató Andrea
Autós sodort el egy biciklist Székelyudvarhelyen kedden reggel, a baleset következtében a kerékpáros megsérült. Mint később a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közölte, az autóvezető egy munkaidőn kívül lévő rendőr volt.
2024. szeptember 11., 15:092024. szeptember 11., 15:09
A 46 éves sofőr nem adott elsőbbséget egy 58 éves kerékpárosnak, aki Székelyudvarhely felől Csíkszereda irányába tartott, és elsodorta.
A gépkocsi sofőrjét alkoholszondával tesztelték, melynek eredménye szerint nem állt alkohol befolyása alatt a történtek idején – olvasható a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság által kiadott első közleményben.
Később a rendőrség közölte azt is, hogy
aki munkaidőn kívül volt és saját autóját vezette, amikor bekövetkezett a baleset. A rendőrség tovább vizsgálja az eset körülményeit.
Felelősségre kell vonni a Prahova és Dâmbovița megyei vízhiány okozóit – írta vasárnap este a Facebook-oldalán Ilie Bolojan miniszterelnök.
Újraválasztották George Simiont a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökévé a párt vasárnapi gyulafehérvári kongresszusán. Simion egyedüli jelöltként indult a párt elnöki pozíciójáért.
Idén január elejétől október végéig 46.917 vállalkozás szűnt meg Romániában, 32,4 százalékkal több, mint tavaly ugyanebben az időszakban – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) által közzétett adatokból.
A belügyminisztérium azt ajánlja az állampolgároknak, hogy a december 1-jei hosszú hétvégén lehetőleg ne reptessék a drónjaikat, mert az engedély nélküli drónhasználat veszélyeztetheti az emberek biztonságát.
Akár 10 centiméteres hóréteg is lerakódhat a hegyekben vasárnap estére az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint.
Az adventi koszorú több egyszerű ünnepi dekorációnál: a várakozást és az elcsendesülést hirdeti. Csíkszentkirályon jártunk, ahol péntek este közösségi adventikoszorú-készítést szerveztek, szülők és gyerekek együtt alkottak.
A 3000 éves múlttal büszkélkedő város már akkor a szívem csücskébe került, amikor tavaly áprilisban, az albániai bortúráról való hazatértünkben oda is tettünk egy napos kitérőt. Bár valamelyest más arcát mutatta, Bari most sem okozott csalódást.
Advent első vasárnapján kis és nagy közösségekben, a városok és falvak közterein is meggyújtják a koszorú első gyertyáját, jelezve, hogy elkezdődött a karácsony fele vezető út.
Egy mezősályi halastóba esett, és az iszapba ragadt egy férfi szombaton este.
Leszakította a villanyvezetéket és egy autóra esett egy fa szombaton este Marosvásárhelyen.
szóljon hozzá!