
Képünk illusztráció
Fotó: Csató Andrea
Autós sodort el egy biciklist Székelyudvarhelyen kedden reggel, a baleset következtében a kerékpáros megsérült. Mint később a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közölte, az autóvezető egy munkaidőn kívül lévő rendőr volt.
2024. szeptember 11., 15:092024. szeptember 11., 15:09
A 46 éves sofőr nem adott elsőbbséget egy 58 éves kerékpárosnak, aki Székelyudvarhely felől Csíkszereda irányába tartott, és elsodorta.
A gépkocsi sofőrjét alkoholszondával tesztelték, melynek eredménye szerint nem állt alkohol befolyása alatt a történtek idején – olvasható a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság által kiadott első közleményben.
Később a rendőrség közölte azt is, hogy
aki munkaidőn kívül volt és saját autóját vezette, amikor bekövetkezett a baleset. A rendőrség tovább vizsgálja az eset körülményeit.
A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.
A Kolozs megyei törvényszék szerdán elrendelte a Román Közúti Hatóság (ARR) korrupcióval gyanúsított vezetője, Cristian Anton harmincnapos előzetes letartóztatását.
Súlyosan megsérült egy négyéves gyermek Bákó megyében, miután az édesanyja mellől az úttestre szaladt, ahol egy autó – amelynek a sofőrje már nem tudta elkerülni az ütközést – elütötte.
A Brassó megyei magyar közösségek kultúráját, népszokásait eleveníti fel a Néprajzi Múzeum legújabb tárlata. A farsangi alakoskodást és a húsvéti ünnepkört is bemutató kiállítás április elsején nyílt meg.
A leszerződött, de át nem vett koronavírus elleni oltóanyagok kifizetésére kötelezi Romániát és Lengyelországot szerdán kimondott ítéletében az egyik brüsszeli bíróság – közölte az AFP.
Április 16-ig igényelhető a Szülőföldön magyarul program támogatása a mipont.hu felületen. Az adatok helyes beírására figyelni kell, esetenként a bankszámlaszám kapcsán lehet félreértés. Mi történik, ha helytelen bankszámlaszámmal adta le valaki?
A Romsilva jutalomban részesítette az erdészt, aki eltűnésük után egy nappal megtalálta az erdőben a két dicsőszentmártoni kislányt.
Idén márciusban 4,7 százalékkal több új személyautót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 harmadik hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) szerdán közzétett előzetes adataiból.
Törvénytelen munkálatokat tártak fel a hatóságok egy Hargita megyei természetvédelmi területen, az ügyben feljelentést tettek.
Törvénytelenül kihelyezett fémsorompónak ütközött egy autó Dicsőszentmártonban, ami miatt jelentősen megrongálódott. A rendőrség szerdán indított vizsgálatot az ügyben, a feltételezett elkövetőt pedig 24 órára őrizetbe vették.
szóljon hozzá!