
Fotó: Borbély Fanni
Nem élvez prioritást Csíkszereda beruházási tervei között a Szabadság téri szökőkút, amelyet véglegesen lezártak. Egyelőre még nem döntöttek arról, hogy mit alakítsanak ki helyette, hogyan újítsák fel. A város szökőkútjai közül egyet újítottak fel és kettőt szüntettek meg az elmúlt években.
2024. július 16., 18:372024. július 16., 18:37
Nem minden szökőkút működik Csíkszeredában, egy-egy létesítménynek hosszú története van, és végül az lett a sorsa, hogy véglegesen lezárják.
Ilyen a Tudor lakótelepi is, amelyet több mint tizenöt éve alakítottak ki a Tudor Vladimirescu, valamint a Testvériség sugárút találkozásánál lévő körforgalomban, aztán

Egy üres, kék medence a csíkszeredai Tudor Vladimirescu utca és a Testvériség sugárút kereszteződésében, a körforgalomban található építmény. A város egyik szökőkútja lehetne – de egyelőre nem lesz.
2016-ban indították el végül, mikor mindenféle technikai akadálya elhárult, azonban nem működött sokáig, néhány éve véglegesen bezárták és virággruppok vették át a helyét.

Javítások után kedden beüzemelték Csíkszeredában a Tudor Vladimirescu utca és a Testvériség sugárút kereszteződésénél, a rendőrség előtti körforgalomban létrehozott szökőkutat, amely 2008-ban készült el, de azóta sem működött.
A Szabadság téren kialakított szökőkutat szintén véglegesen lezárták, A kutat a városközpont teljes felújításának részeként 2013 környékén alakították ki, azonban
Fotó: Veres Nándor
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a főtéri szökőkútról elmondta:
Sokat egyeztettek arról, hogy mi legyen a további sorsa, megnézték más megyeszékhelyeken is, hogy mekkora beruházást jelentettek a szökőkútrendszerek, de még nem döntöttek arról, hogy mit alakítsanak ki a helyére, ugyanis jelentős beruházást igényel, és ez egyelőre nem élvez prioritást.
A városban továbbá 19 ivókút is működik, a kánikula idejére pedig
Fotó: Pinti Attila
A központi parkban lévő vízpavilonnal kapcsolatban a városvezető elmondta, egyelőre még zárva marad, keresik még a technológiai megoldást arra, hogy

Negyedik éve, tehát megépítése óta nem üzemel megfelelően a szökőkút Csíkszereda központjában, a Szabadság téren. Korábban többször javították, de azóta sem sikerült kiküszöbölni, hogy a víz a kis medence mellett ne árassza el a tér egy részét.

Eddig a fagyásveszély miatt zárva tartott, péntektől azonban mengnyitották a Csíkszereda központi parkjában létesített ivóvízkutat és az aköré épült pavilont – adta hírül Facebook-oldalán Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.
Erről a vízházról korábban írtuk, hogy hosszú évek előkészítése után megnyitották, de nem tartották sokáig nyitva, műszaki okokra hivatkozva a városháza bezárta.
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Kivonultak az elégedetlen adófizetők szombaton Csíkszereda főterére, hogy így jelezzék: tiltakoznak a magas adók ellen. Ez már a második megmozdulás a hargitai megyeszékhelyen a szerdai „flash-mob” után.
Kemény fagyra, ónos esőre és hófúvásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Vasárnaptól Székelyföldön is rendkívül hideg időre van kilátás.
Életének 79. évében elhunyt Fenyő Miklós eMeRTon-díjas magyar előadóművész, dalszerző, szövegíró, rock and roll énekes, zenekarvezető, billentyűs.
71 éves korában elhunyt pénteken Catherine O’Hara a Reszkessetek betörők, Beetlejuice, Wyayy Earp, Schitt$ Creek és a The Last of Us színésznője. Halálának oka egyelőre még nem ismert.
A csenei gyerekgyilkosságban érintett 13 éves fiú szüleitől megvonták a szülői jogokat, és a kiskorút a Temes megyei Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (DGASPC) képviselői elvitték a családjától.
Méltánytalan a valóban betegszabadságra szorulókkal szemben, hogy ennek első napját nem fizetik, de szükség van az intézkedésre, mert a hatóságok „elvesztették az ellenőrzést” a fiktív betegszabadságok felett – véli az egészségügyi miniszter.
Óriási medveszobrot állítanak Tusnádfürdőn, Szőke Gábor Miklós szobrászművész 3,5 méter magas alkotását jövő héten avatják fel – tájékoztatta az MTI-t pénteken Varga Attila, a szoborállítást kezdeményező tusnádfürdői Szent Kristóf Panzió tulajdonosa.
Az embereket érzékenyen érintő adóemelésről is beszélt Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a helyi önkormányzati képviselők januári ülésén. Mint mondta, a kormány döntését kellett végrehajtaniuk, az emberek feszültsége mégis rájuk irányul.
Vaddisznótámadásban sérült meg súlyosan és vesztett sok vért egy ember az Argeș megyei Nucșoara község nehezen megközelíthető területén. Megmentésére a hegyimentőket is riasztották.
Egy lehetséges regionális válság súlyosságától függően 50 banitól 4,5 lejig terjedő összeggel nőhet az üzemanyag ára Romániában, és a gázolaj esetében lesz nagyobb a drágulás mértéke – véli az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
1 hozzászólás