
Nem egyforma nyomással működik a vízsugár a Szabadság téri szökőkutnál. A térre folyik a sok víz
Fotó: Gecse Noémi
Negyedik éve, tehát megépítése óta nem üzemel megfelelően a szökőkút Csíkszereda központjában, a Szabadság téren. Korábban többször javították, de azóta sem sikerült kiküszöbölni, hogy a víz a kis medence mellett ne árassza el a tér egy részét.
2017. május 04., 19:352017. május 04., 19:35
2017. május 05., 17:242017. május 05., 17:24
Gyakran megrongálták az elmúlt években a Szabadság téren a könnyen megközelíthető kutat, de emellett tervezési hiányosságok miatt még ma sem működik megfelelően:
A kutat az idő felmelegedésével nemrég kapcsolta be a csíkszeredai városháza, ottjártunkkor láthattuk, ahogy három fiatal pedig éppen azzal szórakozott, hogy megpróbálta egyszerre elzárni a vízsugarakat.
Fotó: Gecse Noémi
– vázolta a kút működési problémáját Lázár Péter. A csíkszeredai polgármesteri hivatal városrendezési osztályának vezetője hozzátette, idén ugyan nem, de jövőben szeretnék kiszélesíteni a „vízedényt”.
Fotó: Gecse Noémi
Egyébként nemrég kapcsolták be a megyeszékhely központjában lévő másik két szökőkutat a Majláth Gusztáv Károly téren, ugyanakkor a csíkszeredai vasútállomás közeli kút is működik már.
A Testvériség sugárút és a Tudor Vladimirescu utca találkozásánál, a rendőrségi körforgalom közepén kialakított szökőkút azonban egyelőre még nem üzemel,
ugyanakkor szintén száraz még a Mikó-vár előtti csobogó is.
Mint megtudtuk, az ivóvízkutakat is lehet használni már a városban, kivéve a Szakszervezetek Művelődési Háza mellettit, a promenádit, illetve a központi park szélén álló kutakat, ezek üzembe helyezését az osztályvezető reményei szerint pár hét alatt megoldják.
Forgalmi változás lesz a sepsiszentgyörgyi Patak utcában, a Cigaretta utca és a Kós Károly utca közötti szakaszon hétfő reggeltől.
Súlyos baleset történt vasárnap a Beszterce-Naszód megyei Mezőörményesen, ahol egy személy traktor alá szorult.
Alkoholfogyasztással összefüggő közúti balesetekhez riasztották a rendőröket az elmúlt napokban. Csíkszenttamáson egy jogosítvány nélküli, ittas sofőr frontálisan ütközött, Maroshévízen pedig egy autó hídfőnek csapódott, a balesetben egy utas megsérült.
Hétfőn ül össze a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos vezetősége, hogy döntsön a kormányból való esetleges kilépésről szóló belső konzultáció menetrendjéről.
Egy autóbalesethez és két tűzesethez riasztották szombatról vasárnapra virradó éjjel a Maros megyei tűzoltókat.
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.
Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.
A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.
Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.
szóljon hozzá!