
Szőke Domokos több mandátumon keresztül tevékenykedett alpolgármesterként
Fotó: Borbély Fanni
Párton belüli kihívója akadt Korodi Attilának, Csíkszereda polgármesterének: Szőke Domokos is bejelentkezett a hargitai megyeszékhely vezetésére. A döntés a Város Küldöttek Tanácsára hárul, mivel az RMDSZ idén nem szervez előválasztást.
2024. március 19., 16:142024. március 19., 16:14
2024. március 19., 16:192024. március 19., 16:19
A csíkszeredai polgárok helyett harminckilenc személy fog dönteni április 4-én arról, hogy a júniusi helyhatósági választáson ki képviselje az RMDSZ-t polgármester-jelöltként Csíkszeredában: Korodi Attila vagy Szőke Domokos.
Szőke Domokos: nincsenek illúzióim
„A harmincéves hagyománnyal rendelkező előválasztás eltörlése volt az utolsó döntés, ami teljesen elkeserített, és rávezetett arra, hogy ezt nem szabad tovább engedni, többre van szükség, mint egy tejesüvegbe kiáltott hangra.
30 szavazattal kevesebb lesz nekem, mint Attilának. Mindezek mellett akár szoros eredménynek is mondható, hiszen ezelőtt négy évvel a Ráduly–Korodi párharcban ezres nagyságrend volt a különbség” – nyilatkozta megkeresésünkre Szőke Domokos, aki több mandátumon át volt Csíkszereda alpolgármestere.

Miközben Csíkszeredában az RMDSZ városi szervezete szerint nem érdemes holmi előválasztással fárasztani a választópolgárokat, úgy tűnik, Székelyudvarhelyen még nem punnyadtak bele ennyire a demokráciába.
Mivel az esélytelenek nyugalmával nyújtotta be jelölési szándékát – legalábbis ezt éreztük ki a Székelyhonnak tett nyilatkozatából –, ezért rákérdeztünk:
„Az, hogy az alternatíva utolsó tagjaként, nem tudom tétlenül nézni, ami történt” – válaszolt sejtelmesen, amire ugyancsak visszakérdeztünk: „miért, mi történt?”
Erre válaszként Szőke Domokos elküldött lapunknak egy kétoldalas összefoglalót, gyakorlatilag egy programbeszédet; ebből mi az előválasztással, illetve a VKT-val kapcsolatos gondolatokat emeltük ki.
„Első mandátum előtt nem szüntetném meg csapatommal az épp aktuális VKT-t – amelynek a döntése alapján lettem jelölt –, és nem alakítanám úgy újra, hogy sérüljön az alkotmányos szavazati jog, csak azért, mert nekem úgy előnyösebb. Ha polgármester lennék, és éppen a hagyományokról, a nyitottságról beszélnék, akkor a második mandátum előtt nem gáncsolnám el az előválasztást. Nem törölném el az előválasztási jogot, mert az a nagy kapu bezárását jelenti. A hátsó, kis kapu nyitvatartása nem a valódi nyitottság jele” – fogalmazott az elküldött dokumentumban.
A továbbiakban kifejti, hogy szerinte mi a különbség közte és a másik jelölt között.
A marosvásárhelyi Stefánia napköziotthonos óvoda immár 13. alkalommal szervezte meg a megyei szintű óvodai sportnapot csütörtökön. Az eseményen mintegy nyolcvan óvodás vett részt, akik a verseny izgalma mellett a mozgás örömét is átélhették.
A korrupcióellenes ügyészség által szervezett titkos akció pillanatai – így tálalja a román sajtó azokat a felvételeket, amelyeket közlésük szerint akkor rögzítettek, amikor a gyanúsított nő nagy összegű pénzt vett át.
Új kulturális fesztivál indul útjára Gyergyószentmiklóson és a Gyergyói-medencében: március 16–29. között jönnek a Gyergyói Bábos Hetek. Ennek keretében óriásbábok is megjelennének a város utcáin, a közösség kreativitását tükrözve.
Az áfanövelés miatt mélyebben kell a zsebükbe nyúlniuk a városlakóknak a hulladékszállításért, miután a helyi tanács csütörtöki ülésén jóváhagyta az új díjszabásokat. A drágulás mellett azonban pozitív hírekről is beszámolt a városvezetés.
A romániai polgárok továbbra is az egyházban és a hadseregben bíznak a legnagyobb mértékben, miközben a parlament a bizalmi rangsor utolsó helyén áll – derül ki az INSCOP Research közvélemény-kutatásának csütörtökön közzétett adataiból.
Csapadék várható és időnként a szél is megerősödik az ország nagy részén vasárnap estig. Hétvégétől aztán jelentősen lehűl az idő, vasárnapra virradóan mínusz 14–10 Celsius-fokis is visszaeshet a hőmérséklet. A fagyos idő jövő hét szerdáig kitart.
A romániai polgárok elsősorban a jövedelmek növekedését, új munkahelyek teremtését és az ukrajnai háború befejezését várják 2026-tól – derül ki az INSCOP Research barométer típusú közvélemény-kutatásának csütörtökön közzétett adataiból.
A CNSLR Frăția szakszervezeti szövetség szerint a betegszabadság első napjára járó juttatást megszüntető sürgősségi kormányrendelet sérti a munkavállalók jogait, ezért arra kérte az ombudsmant, hogy támadja meg a jogszabályt az alkotmánybíróságon.
Befolyással üzérkedés gyanújával őrizetbe vette csütörtökön a korrupcióellenes ügyészség A. G.-t, a PNL bukaresti I. kerületi szervezetének tagját. Őrizetbe került feltételezett bűntársa is, aki a gyanú szerint tábornoknak adta ki magát.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerint nincs vita a kormánykoalíción belül a közigazgatási reformról, amelyet azonnal elfogadtatnak, amint lezárul a gazdaságélénkítő csomag megvitatása – nyilatkozta a tárcavezető szerdán Odobești-ben.
8 hozzászólás