
Az utcák többségén már van aszfalt, most pedig már nagyon kevés marad szilárd burkolat nélkül
Fotó: Gergely Imre
Négy kilométernyi utca aszfaltozása kezdődik el jövő héten Gyergyóújfaluban, így a község belső útjainak 98 százaléka aszfaltburkolattal lesz ellátva. Ezzel párhuzamosan 7,3 kilométernyi mezei út felújítása is várható.
2023. szeptember 17., 16:022023. szeptember 17., 16:02
Több mint 15 utca kap aszfaltburkolatot annak az 5,1 millió lejes finanszírozásnak köszönhetően, amely az Anghel Saligny-program révén valósul meg.
– tájékoztatott Egyed József polgármester. Amint ez elkészül, Gyergyóújfalu község utcáinak 98 százaléka aszfaltozott lesz.
Tekerőpatakon a Felszeg, Iskola, Bálintok, Állomás utcákban, Kilyénfalván a Felső, Kicsi, Alsó utcákban, Újfaluban a Nagy, Megyejószág, Szegelet, Folyam, Dorma, Kicsi Dorma, Városvize, Árokköze, Fehérpatak utcákban került aszfalt közútra.
Fotó: Gergely Imre
a község önkormányzata pedig kéri az ott lakókat, hogy amennyiben még nem végezték el a rácsatlakozásokat a hálózatokra, ezt szeptember folyamán tegyék meg, mivel aszfaltozás után a hivatal már nem ad engedélyt erre.
A közműépítések során még hátravan a gázhálózat lefektetése. Egyed József elmondta: azt szerették volna, ha az aszfaltozások előtt erre is sor kerül, de a beruházás technikai tervei mostanra készültek el. Hozzátette:
Az utcák aszfaltozásával egy időben zajlik majd 7,3 kilométernyi mezei út felújítása is. A 6,5 millió lej értékű munkálat a Kurtaéger-Selymek, Magas-Kurtaéger, Nyír és Osztotoros utakat fogja érinteni. Ebből két kilométer falurészeket köt össze (Felszeget Marosfalvával), ezért aszfaltburkolatot is kap.
Egyed József elmondta, hogy a fejlesztések időben és jó minőségben való elvégzése a következő időszak kihívása, de az is fontos, hogy ne legyen szükség hitel felvételére az önrészek biztosításához.
Ismét emberre támadt egy medve: ezúttal Brassó megyében sebesített meg egy körülbelül 50 éves férfit. A sérült életének megmentéséért mentőhelikoptert is bevetettek, amely elsőként érkezett a helyszínre.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter kedden közölte, hogy elküldték a Hivatalos Közlönyhöz megjelentetésre a 2030-tól érvényes érettségi-rendszer tantárgyait és vizsgáit jóváhagyó miniszteri rendeletet.
Közösségi összefogás eredményeképpen nyert a bálványosi talajminta a Magyar Talajtani Társaság által meghirdetett Az év talaja közönségszavazásán. A talajszelvényt Kis Mercedesz-Boglárka geológus-kutató nevezte be a versenybe.
Medve harapott meg egy német turistát kedden délután az Argeș megyei Arefu község hegyvidéki térségében, a a Transzfogarasi úton található Dracula kemping közelében.
Megelőző intézkedésként és az állatok egészségének védelméért visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
Mintegy 29 ezer eszköz és bútorzat érkezett a csíkszeredai tanintézetekbe az elmúlt másfél évben. Ez volt a város legnagyobb oktatásfejlesztési programja, amelyet európai uniós támogatásból valósítottak meg. Az eredményeket pannókon is bemutatják.
Az álláspontok rugalmasabbá válására számít az RMDSZ, de a jelenlegi politikai helyzetben „Ilie Bolojan már nem lehet miniszterelnök” – jelentette ki a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi ülése után Csoma Botond.
szóljon hozzá!