
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Vádat emelt a sepsiszentgyörgyi ügyészség egy volt sepsiszentgyörgyi intézményvezető ellen. A vádhatóság szerdán kiadott közleményében arról tájékoztat, a nyomozást lezárták, a hivatali tisztség szexuális célokra való felhasználása, valamint szexuális erőszak gyanúja miatt emelnek vádat.
2020. szeptember 09., 15:002020. szeptember 09., 15:00
A közleményben az áll, hogy a vizsgált bűncselekmények elkövetésének idején a gyanúsított vezető tisztséget töltött be egy sepsiszentgyörgyi közhivatalban.
A vádiratban az szerepel, hogy a 2015. január és 2017. október közötti időszakban, majd 2018 júliusában és októberében történtek a visszaélések. A gyanúsított három beosztottjától követelt szexuális szolgáltatásokat, egy esetben az áldozat engedett a felettesének. Megjegyzik, hogy a vádlott 2018 októberében az irodában fizikai erőszakot alkalmazott a beosztottja ellen, szexuálisan zaklatta őt, ismételten szexuális szolgáltatásokat követelve. Az egyik áldozatot próbálta megfélemlíteni, követelve, hogy vonja vissza a vádakat és a nyilatkozatait. Az ügyet a sepsiszentgyörgyi bíróság tárgyalja.
Spontán nézeteltérés miatt verekedett össze egy társasház belső udvarán a büntetett előéletű após és veje; előbbi pedig egy tompa tárggyal is lesújtott – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A konfliktus során anyagi kár is keletkezett.
Két Hargita megyei fiatal támadt három kortársára egy magyarhermányi bárban. Mivel az agresszorok egyike törött üvegekkel okozott sérüléseket, őt pénteken előzetes letartóztatásba helyezték – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Gázpalackokat lopott egy férfi Nagyajtán, majd miután elkapták a rendőrök visszaszolgáltatta, majd később ismét eltulajdonította azokat – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság, megjegyezve, hogy azóta őrizetbe vették a gyanúsítottat.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
2 hozzászólás