Szalmabálákat szállított egy sofőr pénteken délután az 578-as európai úton, amikor Csíkszereda határában az utánfutója kilengett, és végül ennek következtében három autó ütközött össze.
2024. július 12., 19:072024. július 12., 19:07
2024. július 13., 10:512024. július 13., 10:51
Fotó: Pinti Attila
Szalmabálákat szállított egy sofőr pénteken délután az 578-as európai úton, amikor Csíkszereda határában az utánfutója kilengett, és végül ennek következtében három autó ütközött össze.
2024. július 12., 19:072024. július 12., 19:07
2024. július 13., 10:512024. július 13., 10:51
Szalmabálákat szállított egy 43 éves férfi az 578-as európai úton, amikor
– mondta el lapunknak a helyszíni vizsgálatok alapján Robert Costan, a Hargita megyei rendőrség helyettes sajtószóvivője. Ugyancsak a rendőrségi vizsgálatok szerint, a szembejövő sávban érkezett autójával egy húszéves tusnádi fiatalember, aki
amelyet egy 38 éves, Dolj megyei férfi vezetett. A Dolj megyei autó a szalmabálákat szállító járművel is ütközött, míg végül a sáncban kötött ki.
Négy személyt szállítottak kórházba pénteken délután, miután balesetet szenvedtek Csíkszereda és Csíkcsicsó között.
A baleset nyomán a Dolj megyei autóban utazó 38 éves nő megsérült és kórházba szállították, vele együtt a szalmabálákat szállító autó vezetőjét és egyik utasát is. Utólag egy negyedik – ugyancsak a balesetben érintett – személy is kérte, hogy vigyék kórházba.
A rendőrségi sajtószóvivő elmondása szerint a helyszínen ellenőrizték a gépkocsivezetőket, és egyikük sem volt alkohol befolyása alatt.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
„Ne próbálja meg! Nem működött, és ezután sem fog!” – fogalmaz tömören Facebook-oldalán a Román Rendőrség azzal a trükkel kapcsolatban, amellyel egyesek megpróbálják kijátszani, hogy megbüntessék őket gyorshajtásért.
Közönségtalálkozón osztotta meg a Hunyadi sorozat főszerepét alakító Kádár L. Gellért a produkcióban szerzett tapasztalatait, élményeit Kézdivásárhelyen.
Megússza a 30 millió euró kenőpénz elfogadása miatt alapfokon kapott 11 év és nyolc hónap börtönbüntetést Bukarest ötödik kerületének volt polgármestere, Marian Vanghelie.
Lezárják a Függetlenség utca egy szakaszát munkálatok miatt csütörtök reggeltől – értesíti a gépjárművezetőket és lakókat a polgármesteri hivatal Facebook-bejegyzésben.
Értékes eszközökkel gazdagodott a csíkszeredai Nagy István Művészeti Középiskola: a Katalin-báli adományokból taneszközöket és hangszereket kaptak. A bálozók felajánlásait, két hangszert és tizenhat táblát meg is kapták az iskola diákjai.
Egy székelyudvarhelyi színesfémgyártó üzemben csaptak fel a lángok kedden délután, míg szerda reggel Gyergyószentmiklóson egy lakástűzhöz riasztották a tűzoltókat. Mindkét esetben sikerült gyorsan megfékezni a tüzet.
Nagyobb mennyiségű, lejárt szavatosságú növényvédő szereket foglalt le a rendőrség Székelykeresztúron egy ellenőrzés során kedden – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Fogadóórát tart a nép ügyvédje Csíkszeredában március 27-én, csütörtökön, a megyeháza 15-ös termében, délelőtt fél 11 és délután 2 óra között.
Több székelyudvarhelyi olvasónk jelezte, hogy egyik hónapról a másikra magasabb összeg szerepelt a szemétdíjas számláikon, anélkül, hogy előzetesen részletes tájékoztatást kaptak volna az áremelkedés okáról. Az alábbiakban rávilágítunk erre.
Fotókiállítás nyílik Székelyudvarhelyen csütörtökön: bemutatják a nagyközönségnek a Homoród Fotóklub munkáit – olvasható a Művelődési Ház Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!