
Fotó: Haáz Vince
Rendkívüli tanácsülésen bontották fel a marosvásárhelyi tanácsosok a Sylevy Salubriserv céggel tavaly júniusban kötött szemétszolgáltatási szerződést. Ugyanakkor nem voltak hajlandóak megszavazni az utolsó percig változtatott feladatfüzetet és versenytárgyalási kiírást, amely alapján az új szolgáltatót kell majd kiválasztani. Ami biztató: a városból 90 napig biztos elviszik a háztartási szemetet.
2021. február 15., 19:022021. február 15., 19:02
Marosvásárhelyen az elmúlt három hónapban ritka volt az a hét, amikor a helyi választott képviselőket nem hívták össze. Múlt pénteken 22 órakor jelent meg a városháza honlapján a hétfői rendkívüli tanácsülés összehívója, amely 12 órára szólt. Hétfőn délben azonban kiderült, hogy az egyetlen napirendi pont még nincs kész, ezért a gyűlést 15 órára halasztották.
Az egyetlen napirendi pont arról szólt, hogy ki kell írni egy versenytárgyalást, amelyen kiválasztják azt a céget, amely Marosvásárhelyen köztisztasági szolgáltatásokat végez. A tervezet tartalmazta a feladatfüzetet, a maximális díjszabásokat, és ami nagyon fontos: részletesen kitért arra is, hogy
A 15 órakor is kis késéssel megkezdődött ülésen a Szabad Emberek Pártjának (POL) tanácsosa, Pápai László azt sérelmezte, hogy a rendkívüli tanácsülést az utolsó percben hívták össze, a napirendre került tervezetet utolsó percig módosították, a kétszáz oldalas anyagot senki nem tudta elolvasni. Hiányolta, hogy egy ilyen fontos kérdésben, mint a köztisztasági szolgáltató kiválasztása, nem tartottak bizottsági üléseket, ahol nyugodtan át lehetett volna beszélni, hogy mit is várnak el a következő szolgáltatótól. Claudiu Maior, a Pro Románia párt tanácsosa egyetértett Pápaival és javasolta, hogy a tervezetet halasszák el, amíg mindenki át tudja rágni magát rajta és a szakbizottságokban is egyeztetni tudnak. A tanácsosok egyöntetűen elfogadták ezt, elhalasztva a tervezetet.
Ezzel azonban az ülés nem ért véget, hiszen, mint kiderült, volt egy újabb, sürgősségi napirendi pont, amit az utolsó percben tettek a tanácsosok elé. Ez arról szól, hogy bontsák fel a szerződést a jelenlegi szemétszolgáltatóval, a Sylevy Salubriserv vállalattal. Ennek a tervezetnek az esetében is elhangzott a halasztási javaslat.
Indoklásában kitért arra, hogy a tavaly júniusban kötött, a köztisztasági szolgáltatásokra vonatkozó szerződésben szereplő, egész éves keretösszegek nagy része elfogyott. A városvezető azt is elmondta, hogy bár a Sylevy azt kérte, hogy közös megegyezés alapján bontsák fel a szerződést, ez nem előnyös a városnak, amely nem ismeri el minden számla jogosságát, amit korábban már benyújtott a cég.
Fotó: Haáz Vince
Mint ismert, a polgármesteri hivatal illetékesei szerint a Sylevy cég 10 millió lejjel többet számlázott, mint amennyi szolgáltatást a valóságban elvégzett. Marosvásárhely polgármestere kihangsúlyozta: az érvényben levő jogszabályok értelmében a cég köteles még 90 napig biztosítani ezt a szolgáltatást, s a város ennek ellenértékét ki fogja fizetni neki, szintén a törvényes keretek között. Ez idő alatt elindítják a közbeszerzést az új szolgáltató kiválasztására. Végül a tanácsosok egy tartózkodással és két ellenszavazattal elfogadták a Sylevy Salburiserv szolgáltatóval között szerződés felbontását.
Az RMDSZ-frakció vezetője, Frunda Csenge a Székelyhonnak sikerként értékelte, hogy felbontották a tavaly megkötött szerződést egy olyan céggel, amellyel a városnak már hetek, hónapok óta nézetéltérése van, hiszen múlt héten több napig az utcán hagyták a háztartási hulladékot.
– magyarázta.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
szóljon hozzá!