
Fotó: Korodi Attila/Facebook
Szerdától átköltözik a távolsági buszmegálló a csíkszeredai Dedeman-áruházzal szembeni területre, a jelenlegi megálló felújítási munkálatai miatt – tájékoztat Facebook-oldalán Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere.
2022. október 04., 14:182022. október 04., 14:18
2022. október 04., 16:412022. október 04., 16:41
Mint arról már korábban beszámoltunk, az ideiglenes helyszínről már júliusban döntés született, de az engedélyeztetés elég hosszúra nyúlt, az előkészületeket csak ezután lehetett elkezdeni.

Jövő hét végére már a Nagyrét utcai üres területen kialakított telephelyen fog üzemelni ideglenes jelleggel a csíkszeredai távolsági buszállomás. A költözésre a létesítmény felújítása miatt van szükség.
Időközben megtörtént a tereprendezés, egy konténerben pedig födött várakozót alakítottak ki, de forgalmi iroda, valamint illemhely és mosdó is lesz a területen.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) átutalta az áprilisi gyermeknevelési pótlékok (gyerekpénz) kifizetéséhez szükséges összeget.
A heves esőzések és a patakokban felgyűlt hordalék miatt zavarossá vált a csapvíz Kovásznán, Barátoson, Pákén és Orbaiteleken. A szolgáltató ellenőrzi a vízminőséget, és arra kéri a lakókat, hogy a biztonság kedvéért egyelőre ne fogyasszanak belőle.
Romjaiból építették újjá a gyimesbükki Bethlen–Rákóczi-várat az ezeréves határon. A látványos épület péntek déli átadóünnepségének – amelyet a 30-as számú őrház előtt tartottak – az időjárás is kedvezett.
A Colectiv-ügyben elítélt katonai tűzoltók egyikét, Antonina Radut, aki négy évvel ezelőtt, az ítélet kihirdetése előtt elszökött Romániából, bebörtönözték egy moldovai börtönben, ahol a román bíróságok által kiszabottnál enyhébb büntetést fog letölteni.
Hantavírusgyanús esetet jelentettek Krassó-Szörény megyéből – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében, egy ember életét vesztette, több súlyos sérült van – írja az MTI Magyar Péter miniszterelnök péntek délelőtti Facebook-bejelentésére hivatkozva.
Az elnöki hivatal pénteken bejelentette, hogy a PSD, a PNL, az USR és az RMDSZ aláírt egy megállapodást, amelyben vállalják, hogy a parlamenti ülésszak végéig elfogadják az új közalkalmazotti bértörvényt.
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A görlitzi többlakásos épület összeomlása után eltűntnek nyilvánított mindkét román turista holttestét megtalálták a romok alatt.
szóljon hozzá!