
A Nagyrét utcai területet egy évig kell használni buszállomásként
Fotó: Veres Nándor
Jövő hét végére már a Nagyrét utcai üres területen kialakított telephelyen fog üzemelni ideglenes jelleggel a csíkszeredai távolsági buszállomás. A költözésre a létesítmény felújítása miatt van szükség, az épületet is át kell adni a kivitelezőnek.
2022. szeptember 23., 19:182022. szeptember 23., 19:18
Az elmúlt két és fél hónapban félgőzzel működött a csíkszeredai buszpályaudvar. Mivel a beállóhelyek területét lezárták a felújítás miatt, a buszok viszont továbbra is a Brassói út felőli oldalra érkeztek, és onnan is indultak, az utasoknak a sűrű forgalom közepette kellett átjutniuk az úttest egyik vagy másik oldalára, mivel gyalogátjáró nincs.
– tudtuk meg Bors Bélától. Csíkszereda alpolgármestere azt mondta, a buszpályaudvar felújításával megbízott cégnek a hónap végén adják át az épületet és a teljes területet, így az ott is munkához láthat.
Az ideiglenes helyszínről már júliusban döntés született, de az engedélyeztetés elég hosszúra nyúlt, az előkészületeket csak ezután lehetett elkezdeni. Mint az elöljáró tájékoztatott,
Fotó: Veres Nándor
Kedden autóbusszal ki is próbálták az ideiglenes állomást, ahová a Villanytelep utca új szakaszáról lehet behajtani, kijárata pedig a barkácsáruház felé lesz. Mivel a közelben három körforgalom is van, a buszok ezekben meg tudnak fordulni.
Szükség van a villanyvezeték bekötésére is – vázolta a teendőket Bors Béla. A tervek szerint egy évig marad az ideiglenes helyszínen a távolsági buszállomás, addig el kell készülnie az új buszpályaudvarnak.
Alkotmányos volt Sulyok Tamás eltávolítása, a 12 éves képviselői cikluskorlát és a 70 éves alkotmánybírói korhatár is – reagált Magyar Péter miniszterelnök egy Facebook-bejegyzésben az Alkotmánybíróság (Ab) hétfői döntésére.
Huszönöt aláírás hiányzik a háromezerhez, vagyis cikkünk megjelenéséig 2975-en támogatják a Kovászna megyei Agrosic Egyesület által kezdeményezett petíciót, amellyel a medvék túlszaporulatától való védelmet kérnek.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) e-Terra alkalmazása működik, és a kiesése alatt felhalmozódott nagy mennyiségű kérelem feldolgozása folyamatban van.
Százhuszonkét tisztségviselőt érinthet a feddhetetlenségi törvény hétfőn alkotmányosnak ítélt módosítása, amely a megbízatás megszűnését írja elő az összeférhetetlenség vagy érdekellentét miatt elmarasztalt személyek esetében.
A jövedéki adó ideiglenes csökkentése ellenére a 10 lejes lélektani küszöb felett maradt Romániában a gázolaj literenkénti átlagára – közölte a Peco-online.ro árfigyelő szakportál hétfőn.
Holtan találtak hétfőn a Szamosban egy 18 éves fiatalembert Szatmárnémetiben, aki vasárnap este tűnt el a folyóban – tájékoztatott a Szatmár megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A televízió marad a legtöbbek által leginkább megbízhatónak tartott információs forrás, és a közösségi média platformjai közül a Facebook őrzi vezető pozícióját – derül ki az Expert Forum megbízásából készült közvélemény-kutatásból.
Az alkotmánybíróság alkotmányosnak ítélte a feddhetetlenségi törvénybe a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) kezdeményezésére beiktatott módosítást.
Az alkotmánybíróság hétfőn alkotmányellenesnek nyilvánította a feddhetetlenségi törvényben szereplő „a házastársakéhoz hasonló kapcsolatban élő személy” megfogalmazást – közölték az Agerpres hírügynökséggel a testület illetékesei.
Elmaradt a jogerős ítélet kihirdetése a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben a Marosvásárhelyi Ítélőtáblán. Az elsőfokú ítélet után benyújtott fellebbezések kapcsán így még néhány napot várni kell a döntésre.
szóljon hozzá!