
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Erős szélre figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat öt megyére, ugyanakkor szerda délutántól csütörtök estig rosszra fordul az időjárás Románia szinte teljes területén.
2023. március 15., 14:252023. március 15., 14:25
A sárga jelzésű riasztás szerint szerda este hattól csütörtök este hatig Arad, Bihar, Krassó-Szörény, Szatmár és Temes megyében helyenként átmenetileg a szél felerősödésére lehet számítani, a légmozgás sebessége elérheti az 55–60 kilométert óránként – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat közleményére hivatkozva. Ugyanakkor a meteorológusok szerint
Előbb a nyugati régiókban, később az ország nagy részében esni fog, csütörtök hajnaltól délig Máramarosban, Erdélyben és Moldva északnyugati térségeiben
Hegyvidéken szerda estétől havazás és hórétegképződés várható, a lehulló csapadék mennyisége helyenként eléri majd a 10–15 litert négyzetméterenként. A szél szerdán a nyugati országrészben, majd csütörtöktől a keleti és délkeleti régiókban is átmenetileg felerősödik, sebessége elérheti a 45–55 kilométert óránként.

1848 márciusának idusa a hónap legcsapadékosabb napja volt: Budán egész nap borult volt az idő és kitartóan esett. A hőmérséklet reggel 5 órakor 5,5 Celsius-fok volt – ezzel szemben 2023. március 15-re virradóan Csíkszeredában –3,2 Celsius-fokot mértek.
Régiónként eltérő árazással 10-15 százalékkal emeli a Google a YouTube Premium előfizetés árát szeptembertől. Romániában 29 lej helyett 32 lej lesz az előfizetés a reklámmentes videómegosztóra.
Fizetésképtelenségi eljárás megindítását kezdeményezte a Lukoil romániai olajfinomítójának tulajdonosa, a Petrotel Lukoil, hogy időt nyerjen tevékenységének újraindításához – írja az MTI az Economedia.ro gazdasági hírportálra hivatkozva.
Egy ház körül mintegy 300 méteres körzetben evakuálták a lakókat hétfőn Vrancea megyében, miután egy diófa tetején egy lezuhant drónra bukkantak; a területet a vizsgálatok befejezéséig lezárták.
Erősödött hétfőn a lej az euróval és a svájci frankkal szemben, az amerikai dollár viszont drágult. Az arany ára is emelkedett, grammonként már több mint 672 lejt ér.
Összehangolt közúti ellenőrzést tartottak vasárnap a 15-ös országúton, Maros és Hargita megyében is. A négyórás akció során több mint 330 szabálysértést állapítottak meg, ezek túlnyomó többségét gyorshajtás miatt.
Három, alkohol befolyása alatt vezető sofőrt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök augusztus 22-én és 23-án. Az egyik esetben a járművezetőnek jogosítványa sem volt, ráadásul az autón más gépkocsihoz tartozó rendszámtáblák voltak.
Változékony időjárás várható a következő két hétben: lesznek napok, amikor 31 Celsius-fokig emelkedik a hőmérséklet, máskor viszont mindössze 24 fok körül alakulnak a nappali csúcsértékek; csapadékra többször is számítani lehet.
Két halasztás után kihirdettek a jogerős ítéletet a Marosvásárhelyi Ítélőtábla a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A vádlottakat nagyrészt felmentették a vádak alól, részben helyt adva fellebbezéseiknek.
Nem mindenhol bizonyul hatékonynak az agresszív sofőrök azonosítására és felelősségre vonására létrehozott országos platform, ahová a forgalom résztvevői felvételeket tölthetnek fel az észlelt kihágásokról.
Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe hétfőn Szolnok közelében – közölte Magyar Péter miniszterelnök közösségi oldalán.
szóljon hozzá!