
A szelektív hulladékgyűjtés érdekében nyújtanak be pályázatokat Székelyudvarhelyen
Fotó: Erdély Bálint Előd
Pályázni szeretne Székelyudvarhely szelektív hulladékgyűjtő-szigetek és egy szelektív hulladékgyűjtő-udvar létrehozása érdekében, az erre megszabott határidő pedig sürgeti a polgármesteri hivatalt a dokumentumok leadásában – derült ki a székelyudvarhelyi önkormányzati képviselők csütörtöki soron kívüli ülésén, amelyre a megszokottól eltérően ezúttal nem kapott meghívást a sajtó.
2022. szeptember 15., 14:202022. szeptember 15., 14:20
2022. szeptember 15., 16:442022. szeptember 15., 16:44
Az előterjesztett napirendi pontok megtárgyalását megelőzően Berde Zoltán, az RMDSZ frakcióvezetője szólalt fel, aki a polgármester fiát is érintő bűncselekményre utalva rögtön kijelentette, nem erről kíván beszélni, hiszen az igazságügyi szerveknek kell elvégezniük a feladatukat. Kérte azonban, hogy
Szerinte az is szükséges ugyanakkor, hogy az intézmény készítsen egy beszámolót az ifjúsági lakások eladásának üteméről. Benedek Árpád Csaba RMDSZ-es képviselő rámutatott: nem arra kíváncsiak, hogy idén mennyire haladtak az EU-s projektek megvalósításával, hanem az eddigi eredményekre.
Nagyjából egymillió lej költségvetésbe történő beiktatását fogadták el az önkormányzati képviselők – az összeget a Tomcsa Sándor Színháznak szánják. Benedek elmondta: bízik benne, hogy még ebben a hónapban kapnak költségvetés-kiegészítést a tanügyi intézmények is.
Kovács Attila, a hivatal beruházási osztályának vezetője közölte, hogy
Ebből huszonhét konténer digitális lenne. Tizennyolc helyszínt a Bethlen-negyedben, tízet a Tábor-negyedben, négyet a Sziget-negyedben, hármat a Köztársaság-negyedben, kettőt a városi kórház, hármat pedig a Cserehát-negyed zónájában határoztak meg. A többit kisebb elszigetelt zónákban hoznák létre.
Szintén Kovács Attila mondta el, hogy szelektívhulladékgyűjtő-udvart is létrehoznának a felszámolt régi szeméttelep területén; ennek érdekében 4,5 millió lejért pályáznának. A képviselők erre is rábólintottak.
Dinamikus változások jellemzik a Kovászna megyei vállalkozási szektort: nagy cégek bocsátanak el, majd vesznek vissza dolgozókat. Ezzel párhuzamosan megnőtt a szociális vállalkozások száma.
Ștefan Pălărie USR-s szenátor hétfőn kijelentette, hogy elutasítja az RMDSZ helyi adók csökkentésére irányuló javaslatát, mivel meglátásában a 'gyengeség jele' lenne a kormány által elfogadott jogszabályok rövid időn belüli módosítása.
A bukaresti törvényszék három bíróból álló testülete hétfőn elutasította Călin Georgescu fellebbezését az ellen, hogy bíróság elé kell állnia legionárius propaganda vádja miatt. A bíróság úgy döntött, hogy a per elsőfokú tárgyalása elkezdődik.
Lentről jövünk fölfelé, ahogy haladunk előre ezen a héten, aztán megint visszaesünk. Közzétette hétfőn a február 9–22. időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A házasság és a család nem csupán magánügy, hanem a társadalom és a nemzet jövőjének alapja – fogalmazott Nacsa Lőrinc, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára A hűség szabadsága konferencián.
Románia délkelet-európai viszonylatban az első helyet foglalta el 2025-ben pizzarendelések tekintetében – közölte a Glovo futárszolgálat.
Senki számára nem újdonság, hogy Románia lakosságával párhuzamosan Székelyföld, ezen belül Kovászna megye népessége is folyamatosan apad. Ám ha csak az utóbbi tíz évet vesszük figyelembe, az itteni csökkenés mértéke az országos átlagot is meghaladja.
Fagyos időre, erős szélre és hóviharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat. Hargita és Kovászna megyében is lehűl az idő.
Tavaly 32,743 milliárd euró volt a román külkereskedelmi mérleg hiánya, 2 százalékkal, azaz 673 millió euróval kisebb, mint 2024-ben – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn.
A gyalui víztározóba esett férfit keresnek a búvárok – közölte hétfő reggel a Kolozs megyei katasztrófavédelem.
szóljon hozzá!