
Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
Székhy Juhos Jánosra emlékeznek szombaton a csíkszeredai református templomban, majd zenés-verses könyvbemutatót tartanak a költő tiszteletére.
2024. október 30., 15:132024. október 30., 15:13
2024. október 30., 21:042024. október 30., 21:04
Születésének 90. évfordulója tiszteletére megemlékeznek Székhy Juhos Jánosról a csíkszeredai református templomban, majd az imateremben bemutatják posztumusz kötetét Rügy fakadt címmel, amely 173 nyomtatásban eddig meg nem jelent versét tartalmazza. A megemlékezés 18 órakor kezdődik.
Székhy Juhos János 1934. november 7-én született Széken, Kolozsváron tanult, majd kolozsvári, szamosújvári, marosújvári, nagyenyedi kitérők után 1972-ben Csíkszeredában telepedett le, itt élt egészen élete végéig. A háromkötetes költő 2018-ban hunyt el, sírja Csíkszeredában, a Kalász negyedi temetőben található. Számos verse még kiadatlan volt, így a család kérésére az eredeti kéziratokat felhasználva született meg a Rügy fakadt posztumusz kötet, amely 173 verset tartalmaz.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt hétfőn 12 óra 34 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A meteorológiai szolgálat hétfői előrejelzése szerint péntek reggelig az egész országban kánikula és rendkívül magas hőmérsékletek várhatók.
Száznyolcvan kilogramm robbanóanyaggal mozdítottak el egy sziklát a Duna Bala-ágának közelében, hogy vizet tereljenek a csernavodai atomerőművet tápláló Öreg-Duna medrébe – jelentette be hétfőn Radu Miruță.
Vádat emelt a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Ráduly István háromszéki prefektus ellen, miután több mint két és fél évig nyomozott a prefektúra villanyhálózatának felújítása, az épületen végzett munkálatok és egyes föld-visszaszolgáltatási ügyek miatt.
Harmadfokú hőségriasztás van érvényben szerdáig Szatmár, Bihar, Arad és Temes megyében. Térségünkben Maros megyében narancs jelzésű hőségriasztás van érvényben.
A Duna vízhozama a következő napokban másodpercenként 1400 köbméterre csökkenhet Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába.
Megállíthatatlanul emelkedik az üzemanyagok ára, a dízel litere egyes töltőállomásokon már a 11 lejhez közelít.
Több mint 33 ezer diák iratkozott be a hétfőn kezdődő pótérettségire.
Hétfőtől csütörtökig újabb rendkívüli ülésszakot tart a parlament.
A hadsereg radarrendszere vasárnap délután egy drónt észlelt az ukrán-román folyami határ közelében. A helyzet megfigyelésére 15 óra 17 perckor felszállt két F-16-os vadászgép a borceai 86-os légibázisról.
szóljon hozzá!