
Nem mindenkinek tetszettek a magyar zászlók Székelyudvarhelyen
Fotó: Beliczay László
Mindenképp fellebbezni fog a székelyudvarhelyi városháza a március 15-én kihelyezett magyar zászlók miatti bírság ügyében – közölte Venczel Attila főjegyző. Időközben egy civil szerveződés közösségi gyűjtést is indított a polgármesterre kiszabott büntetés kifizetése érdekében.
2021. március 23., 08:532021. március 23., 08:53
2021. március 23., 09:392021. március 23., 09:39
Ötezer lejes bírságot szabott ki Hargita Megye Prefektusi Hivatala Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármesterre, amiért magyar zászlókkal díszíttette ki a várost március 15-ére. A kormányhivatal Marius Țepeluș, prefektusi teendőkkel megbízott alprefektus által aláírt értesítőjéből kiderül, hogy a zászlók nem megfelelő használatát kifogásolták, vagyis hogy közterületen egy idegen ország jelképét használták a román lobogó nélkül – tudtuk meg Venczel Attila főjegyzőtől.

Ötezer lejes bírságot szabott ki a Hargita megyei kormányhivatal a Székelyudvarhelyen március 15-e alkalmából kihelyezett magyar zászlók miatt – derül ki Gálfi Árpád polgármester pénteken közzétett Facebook-bejegyzéséből.
A főjegyző elmondta, a bírságot Gálfi Árpád polgármesterre szabták ki – nem a város kasszájából kell kifizetni –, hiszen a jogszabályok szerint köteles felelősséget vállalni a hasonló ügyekben. Arról is beszélt ugyanakkor, hogy mindenképp fellebbezni fognak a büntetés ellen. Egyelőre
Kérdésünkre ugyanakkor kifejtette, a korábbi években több hasonló bírságot is kapott a városháza a magyar szimbólumok használatáért, ezek mindegyike ellen fellebbeztek, ám jogerős döntés még nem született.
Gyűjtést szerveznek
A Tiszta Kezekkel Székelyudvarhelyért Mozgalom a közösségi médiában jelentette be, hogy gyűjtést szerveznek a polgármesterre kiszabott büntetés kifizetése érdekében, és arra kérnek mindenkit, hogy ha jelképes összeggel is, de támogassák az akciójukat. Az ebből a célból kihelyezett gyűjtődobozt a Városháza tér 6. szám alatt lévő cukrászdában lehet megtalálni. A dobozt pénteken közéleti szereplők és civil szervezetek képviselőinek jelenlétében fogják kibontani. Időközben Bíró Edith, a Székely Nemzeti Tanács helyi elnöke is jelezte, hogy támogatják a kezdeményezést.
A szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) ügyészei csütörtökön elrendelték a nyomozás kiterjesztését gyűlöletkeltés vagy diszkrimináció bűncselekménye miatt Andrew Tate esetében.
Újraindul a röntgen-, a mammográfiás vizsgálat és a csontsűrűségmérés a csíkszeredai járóbetegrendelőben, miután a megyei kórház beszerezte a szükséges sugárvédelmi engedélyeket.
Szeretettel várunk mindenkit 2026. június 1-jén, hétfőn 9:00 és 12:00 óra között az Utazás a gyermekkor világában eseményre.
Az Európai Unióban a 15 és 29 év közötti nem dolgozó és oktatási vagy képzési programban sem részt vevő fiatalok aránya a 2015-ös 15,2 százalékról 2025-re 11 százalékra csökkent, de Romániában továbbra is a legmagasabb ez az arány.
Szemeteskukában hozták a marosvásárhelyi városházára az ajánlatukat a Sylevy cég képviselői, mert szeretnék tovább is biztosítani az utcai takarítást. Soós Zoltán polgármester szerint olyan cégeket hívtak meg, akikkel nem volt jogi vitájuk.
Gyalogátjárón ütöttek el egy 13 éves gyermeket szerda délután Szentkatolnán. A rendőrség vizsgálatai szerint a kislány rollerrel kelt át a zebrán, amikor a baleset bekövetkezett.
A Sanitas szakszervezeti tagjai csütörtökön sztrájkőrséget tartanak a munkaügyi minisztérium székhelye előtt.
Lángra kapott egy melléképület csütörtökön Csíksomlyón a Somlyó 33-ként ismert romatelepen. A tűzeset során egy ember a karján égési sérüléseket szenvedett. A hivatásos tűzoltók megfékezték a lángokat.
Ciprian Ciucu főpolgármester csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy aláírta Bukarest pályázati dossziéját a 2028-as UEFA Európa-liga-döntő megrendezésére.
Megdőlt a fővárosi melegrekord szerdán – közölte a HungaroMet Zrt. csütörtökön a Facebook-oldalán.
2 hozzászólás