
Fotó: Beliczay László
Ötezer lejes bírságot szabott ki a Hargita megyei kormányhivatal a Székelyudvarhelyen március 15-e alkalmából kihelyezett magyar zászlók miatt – derül ki Gálfi Árpád polgármester pénteken közzétett Facebook-bejegyzéséből.
2021. március 19., 11:512021. március 19., 11:51
2021. március 19., 12:022021. március 19., 12:02
Két nappal a Sepsiszentgyörgyi polgármesternek címzett büntetés után Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármester is megkapta a bírságról szóló értesítőt. A Hargita Megyei Prefektusi Hivatal levelében – a korábbi évekhez hasonlóan – azzal indokolja a döntést, hogy a zászló- és szimbólumhasználatra vonatkozó törvény értelmében más ország zászlóját csupán a román zászlóval együtt lehet kifüggeszteni közintézményekre és közterületeken. Az erre vonatkozó törvény megszegése kihágásnak minősül, és 2500-tól 5000 lejig terjedő pénzbírsággal büntetendő.
Fotó: Beliczay László
Gálfi bejegyzésében kifejtette, továbbra sem ért egyet a prefektusi döntéssel, mint írta „egy nemzet szimbólumai, jelképei, a kokárdák és a háromszínű szalagok nem azonosak egy »idegen« ország nemzeti zászlóival, amelyekre a törvény hivatkozik”. Ugyanakkor hozzátette, a büntetésről hozott döntést tudomásul vette.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
szóljon hozzá!