
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Idén is tízezer lejre bírságolta a Kovászna megyei kormányhivatal Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármestert, mert március 15-ére magyar szimbólumokkal díszítették fel a várost. A kétszer ötezer lejes bírságról szóló jegyzőkönyvet Cosmin Boricean alprefektus írta alá.
2021. március 17., 11:572021. március 17., 11:57
2021. március 17., 21:032021. március 17., 21:03
Kovászna megyében a kormány még nem nevezett ki prefektust, a koalíciós egyezség értelmében az RMDSZ nevesítette jelöltjét, Ráduly István uzoni polgármestert. A kormányhivatalt jelenleg a két alprefektus vezeti.
Cosmin Boricean már március 15-én azt nyilatkozta az Agerpres hírügynökségnek, elemezni fogják, hogy betartották-e a zászlótörvényt, amikor a magyarság ünnepén piros-fehér-zöld zászlókkal díszítették fel a várost. Kifejtette, a szűk körű ünnepléseken a járványügyi előírásokat betartották, ám a „zászlók problémája továbbra is fennáll”.

A prefektúra elemzi, hogy betartották-e Sepsiszentgyörgyön a zászlótörvényt.
Mint ismeretes, tavaly és tavalyelőtt is tízezer lejre bírságolta a prefektúra Antal Árpád polgármestert a március 15-én kitűzött magyar zászlók, illetve szimbólumok miatt. A tavalyelőtti bírságot a polgármester kifizette, a tavalyit megfellebbezte, arra hivatkozva, hogy a zászlótörvény végrehajtásáról rendelkező kormányhatározatban az áll,
A prefektúra ugyanakkor folyamatosan azzal érvel, a törvény szellemében minden magyar zászló mellé ki kell tenni egy románt. Az idei bírságot Antal Árpád szűkszavúan úgy kommentálta,
Kigyúlt és jelentős anyagi károkkal járó tüzet okozott egy elektromos roller, amelyet éjszakára a töltőn hagytak.
Folyóba zuhant személyhez riasztották a tűzoltókat Segesváron. Az áldozatot holtan emelték ki a Nagy-Küküllőből, a mentők már nem tudtak segíteni rajta.
Halálos vasúti baleset és mozdonytűz is történt kedden este: Hunyad megyében egy nőt gázolt el a vonat, Máramaros megyében pedig több mint hatvan utast kellett biztonságba helyezni egy kigyulladt szerelvény miatt.
Elkezdődött a bölcsődei és óvodai iratkozás a 2026–2027-es tanévre, Székelyföldön csak néhány intézményben számítanak túljelentkezésre. A felvétel nem jelentkezési sorrendben dől el.
Egészséges életmóddal és a módosítható kockázati tényezőknek való kitettség csökkentésével megelőzhető a rákos megbetegedések mintegy 40 százaléka – hívták fel a figyelmet az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szakemberei.
A készülő egységes bértörvény nem megfelelő az egészségügyben dolgozók számára, a kórházakban tervezett ágyszámcsökkentéssel pedig munkahelyek kerülnek veszélybe, állítja a Sanitas szakszervezet. Az érdekvédelem tiltakozásba kezd.
Medve jelenléte miatt kaptak Ro-Alert riasztást kedden az esti órákban Székelykeresztúr, Csíkcsicsó és Parajd lakói.
Több mint száz utas volt azon a vonaton, amelynek kigyulladt a mozdonya kedden délután.
Tiltakozik a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen, amely a testület szerint „végérvényesen aláássa” az igazságszolgáltatás működését.
A gázolaj ára – az elmúlt egy évben először – a benzin ára alá csökkent a Rompetrol töltőállomásain, miután a kazah vállalat az elmúlt napokban 25 banival csökkentette a dízel üzemanyag literenkénti árát, miközben a benzin árát változatlanul hagyta.
4 hozzászólás