
Kiket talál meg magának Hargita megyében az AUR? Legkésőbb a választásokon kiderülhet
Fotó: Székelyhon
Postaládákba helyezett szórólapokkal népszerűsíti magát Székelyudvarhelyen a szélsőséges AUR. A jövő évi európai parlamenti választásokra készülnek, ezek szerint Székelyföldön is.
2023. szeptember 08., 20:582023. szeptember 08., 20:58
A jövő évi, június 9-én esedékes európai parlamenti választásokra felhívó szórólapokkal „készíti elő a terepet” a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) Székelyudvarhelyen. Az AUR-logóval és Hargita megyei lokalizálással ellátott,
a következő esztendő fontosságára hívják fel a figyelmet, hangsúlyozva, hogy 2024-ben „mindenféle” választást tartanak, jelen szórólap pedig az európai parlamentire fókuszál.
Listával készülnek erre, megnevezve néhány jelöltet és „további hazafiakat”. A névsor minden bizonnyal nem teljes, ugyanis arra kérnek, hogy további jelölteket javasoljunk okostelefonos applikáción keresztül.
Hasonló kampányanyagot egyébként az ország más régióiban is terjesztettek, Szatmárnémetiben például úgy, hogy
A helyi vízszolgáltató akkor azt közölte, megkeresik a számlákat kézbesítő céget, hogy magyarázatot kérjenek, illetve az ellenőrzések eredményétől függően fellépjenek a felelősökkel szemben – írta korábban a Krónika, a későbbiekben arról is tudósítva, hogy
Sőt, ez utóbbival kapcsolatban a Román Posta a Bihoreanul portál kérdésére elismerte: szerződést kötött az AUR-ral a kampányanyag terjesztéséről.
AUR-kampány Szatmárnémetitől Székelyudvarhelyig. Meddig mennek el?
Fotó: Székelyhon
A hatályos jogszabályok egyébként nem tiltják, hogy a pártok a választási kampány időszakán kívül kampány- vagy propagandaanyagokat terjesszenek.
A szélsőséges, magyarellenes megnyilvánulásairól elhíresült Románok Egyesüléséért Szövetséget (AUR) 2019 szeptemberében alapították, így első európai parlamenti választásán vehet részt, miután legutóbb 2019 májusában volt hasonló szavazás Romániában. Akkor a szavazatok 27 százalékát a PNL szerezte meg, 22,5 százalékot kapott a PSD, illetve 22,36 százalékot az USR–PLUS. Sorban következett (öt százalék fölötti eredménnyel) a Pro Romania 6,44 százalékkal, a PMP 5,76-tal, valamint az RMDSZ 5,26 százalékkal.
Az AUR elnöke és parlamenti képviselője az a George Simion, aki népszerűségét nagyban az Úz-völgyi eseményeknek köszönheti. Fordítottan arányosan. Ahogy csúszott ki a kezéből az akció irányítása (rendre a magyaroknak kedvező bírósági ítéletek születtek), úgy ívelt a politikai pályája fölfelé: az AUR alapításakor még társelnök volt, a 2022. márciusi pártkongresszus óta viszont már egyedüliként elnököl.
Vizsgálja az AUR bevételeit a választási hatóság
Vizsgálja az Állandó Választási Hatóság (AEP) a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bevételeinek és kiadásainak jogszerűségét – jelentette be pénteken az intézmény elnöke. Toni Greblă az Agerpresnek azt nyilatkozta, hogy az AEP-hez érkezett bejelentések és az AUR tevékenységével kapcsolatos sajtóanyagok nyomán rendelték el szeptember 1-jétől az ellenőrzést, amely hozzávetőlegesen két hétig tart majd. Az AEP elnöke elmondta, a vonatkozó jogszabályok értelmében a törvénytelen módon szerzett bevételek és az előírások megsértésével eszközölt kiadások összegeit egyrészt el kell kobozni, másrészt bírságot is kiszabnak ilyen esetekben. Ennek összege 50 ezer lejig terjedhet – tette hozzá Toni Greblă.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
3 hozzászólás