
Kiket talál meg magának Hargita megyében az AUR? Legkésőbb a választásokon kiderülhet
Fotó: Székelyhon
Postaládákba helyezett szórólapokkal népszerűsíti magát Székelyudvarhelyen a szélsőséges AUR. A jövő évi európai parlamenti választásokra készülnek, ezek szerint Székelyföldön is.
2023. szeptember 08., 20:582023. szeptember 08., 20:58
A jövő évi, június 9-én esedékes európai parlamenti választásokra felhívó szórólapokkal „készíti elő a terepet” a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) Székelyudvarhelyen. Az AUR-logóval és Hargita megyei lokalizálással ellátott,
a következő esztendő fontosságára hívják fel a figyelmet, hangsúlyozva, hogy 2024-ben „mindenféle” választást tartanak, jelen szórólap pedig az európai parlamentire fókuszál.
Listával készülnek erre, megnevezve néhány jelöltet és „további hazafiakat”. A névsor minden bizonnyal nem teljes, ugyanis arra kérnek, hogy további jelölteket javasoljunk okostelefonos applikáción keresztül.
Hasonló kampányanyagot egyébként az ország más régióiban is terjesztettek, Szatmárnémetiben például úgy, hogy
A helyi vízszolgáltató akkor azt közölte, megkeresik a számlákat kézbesítő céget, hogy magyarázatot kérjenek, illetve az ellenőrzések eredményétől függően fellépjenek a felelősökkel szemben – írta korábban a Krónika, a későbbiekben arról is tudósítva, hogy
Sőt, ez utóbbival kapcsolatban a Román Posta a Bihoreanul portál kérdésére elismerte: szerződést kötött az AUR-ral a kampányanyag terjesztéséről.
AUR-kampány Szatmárnémetitől Székelyudvarhelyig. Meddig mennek el?
Fotó: Székelyhon
A hatályos jogszabályok egyébként nem tiltják, hogy a pártok a választási kampány időszakán kívül kampány- vagy propagandaanyagokat terjesszenek.
A szélsőséges, magyarellenes megnyilvánulásairól elhíresült Románok Egyesüléséért Szövetséget (AUR) 2019 szeptemberében alapították, így első európai parlamenti választásán vehet részt, miután legutóbb 2019 májusában volt hasonló szavazás Romániában. Akkor a szavazatok 27 százalékát a PNL szerezte meg, 22,5 százalékot kapott a PSD, illetve 22,36 százalékot az USR–PLUS. Sorban következett (öt százalék fölötti eredménnyel) a Pro Romania 6,44 százalékkal, a PMP 5,76-tal, valamint az RMDSZ 5,26 százalékkal.
Az AUR elnöke és parlamenti képviselője az a George Simion, aki népszerűségét nagyban az Úz-völgyi eseményeknek köszönheti. Fordítottan arányosan. Ahogy csúszott ki a kezéből az akció irányítása (rendre a magyaroknak kedvező bírósági ítéletek születtek), úgy ívelt a politikai pályája fölfelé: az AUR alapításakor még társelnök volt, a 2022. márciusi pártkongresszus óta viszont már egyedüliként elnököl.
Vizsgálja az AUR bevételeit a választási hatóság
Vizsgálja az Állandó Választási Hatóság (AEP) a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bevételeinek és kiadásainak jogszerűségét – jelentette be pénteken az intézmény elnöke. Toni Greblă az Agerpresnek azt nyilatkozta, hogy az AEP-hez érkezett bejelentések és az AUR tevékenységével kapcsolatos sajtóanyagok nyomán rendelték el szeptember 1-jétől az ellenőrzést, amely hozzávetőlegesen két hétig tart majd. Az AEP elnöke elmondta, a vonatkozó jogszabályok értelmében a törvénytelen módon szerzett bevételek és az előírások megsértésével eszközölt kiadások összegeit egyrészt el kell kobozni, másrészt bírságot is kiszabnak ilyen esetekben. Ennek összege 50 ezer lejig terjedhet – tette hozzá Toni Greblă.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
3 hozzászólás