
Fotó: MAT24
Kortárs képzőművészeti kiállítás nyílik a székelyudvarhelyi képtárban június 6-án, csütörtökön délután 6 órától, melyen a Művészek Atyhai Társasága nevet viselő, kortárs művészekből álló társaság alkotásait tekinthetik meg az érdeklődők – olvasható a Haáz Rezső Múzeum közleményében.
2024. június 02., 16:552024. június 02., 16:55
2024. június 02., 16:562024. június 02., 16:56
A Művészek Atyhai Társasága jelenleg az erdélyi kortárs képzőművészet és vizuális kultúra meghatározó alakjait tömöríti. A társaság tagjait baráti szálak fűzik egymáshoz, valamint az atyhai Kakasülő Galériában megvalósult előző nyolc kiállításuk élménye.
A hét képzőművészből álló csoportosulás jelenlegi tagjai: Berze Imre, Bocskay Vincze, Kuti Botond, Kuti Dénes, Sánta Csaba, Vargha Mihály, Vinczeffy László
Az Atyhai Művészek Társasága csoportos kiállításon Vinczeffy László festő- és szobrászművész atyhai portáján éppen egy évtizede mutatkozott be először.
A kiállítás házigazdája Miklós Zoltán múzeumigazgató lesz.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Nyolc tematikus tárlat után idéntől már nem Atyhában, hanem Szovátán a Kusztos Endre emlékház és képzőművészeti galériában állítanak ki évi rendszerességgel, csoportos kiállításukat más helyszíneken, így ezúttal Székelyudvarhelyen is bemutatják.
A társaság minden egyes tagja maga javasolt saját ízlésének, kritikájának megfelelő alkotást a jelen kiállításra, amely a Haáz Rezső Múzeum Képtára Kossuth Lajos utca 42. szám alatti épületében lesz látogatható a megnyitót követően július 10-ig, hétköznapokon 9 és 16 óra között. A szervezők minden érdeklődőt várnak.
A tavaly decemberi 9,69 százalékról idén januárban 9,62 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ahogy az várható volt az előrejelzések szerint, ismét téliesre fordult térségünkben is az időjárás, vasárnap este az esőzés havazásba váltott át, és friss hóréteg rakódott le.
Az idei országos költségvetés elfogadásáig még egyedi jóváhagyást sem kaphatnak az egészségügyi és szociális intézmények a megüresedett állások betöltésére. A személyzethiány mindeközben fokozódhat a megszorító intézkedések miatt.
Gázszivárgás miatt lezárták és lepecsételték a fő gázcsapot vasárnap késő este Marosvásárhelyen egy 44 lakrészes tömbházban.
Nicușor Dan államfő vasárnap bejelentette, hogy elfogadja Donald Trump amerikai elnök meghívását és részt vesz a Béketanács jövő heti washingtoni ülésén.
Idén januárban 4 698 070 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1489-cel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2779 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár vasárnap közzétett adataiból.
Több mint hatszáz járművezetőnek vonták be a jogosítványát az elmúlt 24 órában végzett ellenőrzések során, 96-nak gyorshajtás, 170-nek alkohol hatása alatti vezetés miatt – derül ki a Román Rendőrség vasárnapi közleményéből.
Otthonában ölték meg egy fejszével az olténiai Vela község 56 éves, liberális párti (PNL) helyi tanácsosát, korábbi alpolgármesterét. A gyilkosság fő gyanúsítottja egy helybéli fiatalember, aki az áldozat farmján dolgozott.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 54 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!