Telt ház a program udvarhelyi előtájékoztatóján. Archív
Fotó: UIET
Marosvásárhelyen mutatja be kedden a Start-Up Nation programot az üzleti környezetért, kereskedelemért és vállalkozásokért felelős minisztérium küldöttsége – írja az Agerpres hírügynökség a Maros megyei önkormányzat közleményére hivatkozva.
2017. május 15., 20:002017. május 15., 20:00
2017. május 15., 20:042017. május 15., 20:04
A rendezvény délután kettőtől kezdődik a megyei önkormányzat épületének nagytermében. A bemutatón jelen lesz a szaktárca államtitkára, Ilan Laufer, illetve Adrian Mlădinoiu államtitkár, a kormányfőtitkárság munkatársa.
Ilan Laufer korábban úgy nyilatkozott, hogy május végén, június elején kezdődhetnek a feliratkozások a Start-Up Nation Románia programra. Elmondta, a pályázóknak 30 nap áll majd rendelkezésükre regisztrálni, és a támogatásokat nem az iratkozási sorrend, hanem az elért pontszám alapján ítélik oda.
Május végén, június elején kezdődhetnek a feliratkozások a Start-Up Nation Románia programra – írja az Agerpres hírügynökség Ilan Lauferre, az üzleti környezetért, kereskedelemért és vállalkozásokért felelős minisztérium államtitkárára hivatkozva.
Az államtitkár szerint a Start-Up Nation programnak 380 millió eurós költségvetése van 2017-re, és négy évig hirdetik meg a pályázatot.
Fejenkét 180 ezer lejes juttatásról szóló összeget hozott nyilvánosságra kedden a román központi sajtó, amit annak a három alkotmánybírónak adnának, akiknek most jár le a kilencéves mandátumuk. Köztük van a magyar alkotmánybíró is.
Az áramszolgáltató közlése szerint előre tervezett karbantartási munkálatok miatt a következő napokban több településen is ideiglenes áramszünetre kell számítani.
Az ítélet nem jogerős.
A dicsőszentmártoni ivóvíztisztító-állomás továbbra is zavartalanul biztosítja a háztartási vízellátást a térségben, mivel a Kis-Küküllő sókoncentrációja a legfrissebb mérések szerint még mindig a megengedett 1500 mg/l-es határérték alatt van.
Elindult a jelentkezés a sepsiszentgyörgyi időseknek és rászorulóknak szóló Gondosóra szociális támogatási programra, kedden. Mutatjuk, hogyan jelentkezhetnek az érdekeltek.
Közel négy és fél év után megszűnt a villanyáramra megállapított ársapka, július 1-jétől piaci áron számláznak a szolgáltatók. A kiszolgáltatott fogyasztók számára havi 50 lejes támogatást biztosít az állam.
Többet kell fizetniük idén a román tengerpartra érkező turistáknak, a legtöbb szállodában mintegy 10–20 százalékkal emelték az árakat tavalyhoz képest.
Maros megyében minimálisan nőtt, Hargita és Kovászna megyében pedig nagyon enyhén csökkent, de összességében alig változott a munkanélküliségi arány a székelyföldi megyékben a legutóbbi, májusi összesítés szerint.
Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán kijelentette, 2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására.
Benzinkútról akart élelmiszert lopni, dulakodott az alkalmazottal, majd elmenekült a helyszínről két fiatal Szászrégenben, ám nem jutottak messzire: a rendőrök rövid időn belül őrizetbe vették őket.
szóljon hozzá!