
Fotó: Gábos Albin
A régióban megvalósuló fejlesztésekről, az elérhető támogatásokról, gazdaságfejlesztési lehetőségekről, illetve innovációs programokról kaptak tájékoztatást a vállalkozók a Csík-Expo kísérőrendezvényeként megszervezett Csíkszeredai Üzleti Fórum és B2B találkozó című szakmai eseményen csütörtökön.
2019. május 23., 17:592019. május 23., 17:59
2019. május 23., 18:232019. május 23., 18:23
A 29. Csík-Expó megnyitója után fél órával, kísérőrendezvényét, a Csíkszeredai Üzleti Fórumot és B2B találkozót is megnyitották a Kájoni János Megyei Könyvtárban.

Huszonkilencedik alkalommal nyitották meg Csíkszeredában a régió legnagyobb nemzetközi kiállítását és vásárát, a Csík-Expót csütörtök délben. A vasárnapig tartó rendezvényen ezúttal 68 vállalkozás termékeit és szolgáltatásait tekinthetik vagy vásárolhatják meg az érdeklődők.
A szakmai esemény moderátora, a CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Székelyudvarhelyi Irodájának vezetője, Orosz-Pál Levente kiemelte: az elmúlt évek üzleti fórumain arról értekeztek, hogy reményeik szerint a Csík-Expó és a konferencia a térség egyik gazdasági mozgatórugójává válik.
A CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. székelyudvarhelyi regionális képviselete, a Csíki Vállalkozók Egyesülete, valamint az Expo-Har kft. által szervezett szakmai rendezvényen elsőként Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda polgármestere köszöntötte a jelenlévőket, beszédében pedig kiemelte:
„Egyrészt még mindig Romániában élünk, ezért részesülhetünk azokból a lehetőségekből, amelyek az országban élőknek és az itt működő cégeknek járnak, de ugyanakkor Magyarországhoz is tartozunk, ezt az elmúlt 100 év nem tudta elvenni tőlünk.
Arra biztatok mindenkit, hogy ezt a kettős dimenziót a lehető legjobban használja ki a közösség érdekében, és törekedjen, hogy abból, ami a magyar kormány által nyújtott támogatások nyomán anyagi többletbevételt hoz, annak egy részét mindig a közösségre, egyházra, rendezvényre fordítsa vissza. Ha ez így kerek, az a jövőkép, amely ma egyre világosabb és egyre kedvezőbb, valóban jobb jövővé tud nemesülni” – hangsúlyozta a polgármester.
A továbbiakban Tóth László főkonzul, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetője mondott köszöntőbeszédet. A főkonzul a gazdaságfejlesztési program székelyföldi kiterjesztéséről beszélt, amelynek kapcsán kiemelte, hogy
ahol segítséget kérhetnek az érdeklődők a pályázati lehetőségekkel kapcsolatosan.
Fotó: Gábos Albin
Ezt követően Márk-Csucsi Róbert, a Csíki Vállalkozók Egyesületének (CSVE) elnöke, Skapinyecz Péter, a CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. vezetője, illetve Kovács-Szécsi Attila, az Expo-Har Kft. illetékese köszöntötték röviden a jelenlévőket.
A köszöntők után Besenyei Sarolta, az Európai Bizottság szakértője, a Romániai Okos Város és Mobilitás Egyesület alelnöke, Kozma Mónika, a Pro Economica Alapítvány ügyvezető igazgatója, Kállai Emánuel, a SalesOrigo online marketing szakértője, illetve Bartis Botond, a Goodwill Consulting Kft. országos értékesítési igazgatója tartott előadást.
Szó esett többek között az elmúlt időszakban megvalósult magyarországi támogatásokról, a jövőbeni támogatásokról, a helyi vállalkozók számára körvonalazódó gazdasági fejlesztési lehetőségekről, Startup és innovációs programokról, illetve
Az előadások után a helyi vállalkozók megbeszéléseket folytathattak a magyarországi cégek vezetőivel, akik számos üzletágban képviseltették magukat, mint például az élelmiszeripar, világítástechnika, mezőgazdaság, nyomdatechnika és így tovább.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
szóljon hozzá!