
A partnerek egyetértettek: a világjárvány bebizonyította, hogy az online jelenlét ma már nélkülözhetetlen a vállalkozói szférában is
Fotó: Beliczay László
Az első ötven székelyudvarhelyi után most újabb száz Hargita megyei vállalkozás kapott saját online felületet a Honlapom a holnapom program révén: a kezdeményezést még tavaly a Hargita Business Center a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatallal és a a Regionális IT Fejlesztési Program csapatával partnerségben indította, majd a siker láttán kibővítették megyeszintűre.
2021. április 13., 20:352021. április 13., 20:35
2021. április 13., 20:362021. április 13., 20:36
A program révén összesen 150 olyan helyi, kis- és közepes vállalkozás juthatott „digitális névjegykártyához”, amely korábban nem rendelkezett saját honlappal. Amint Szakács-Paál István, a székelyudvarhelyi inkubátorház vezetője emlékeztetett: a weboldal mellett a kedvezményezettek hivatalos, professzionális e-mail-címet, egy Google My Business oldalt és egyéves ingyenes tárhelybérlést is kaptak. Fontos adalék ugyanakkor, hogy a vállalkozások képviselői emellett részt vehetnek egy minikonferencián, amelyen a honlapfenntartással és -kezeléssel kapcsolatos ismereteket sajátíthatnak el, hiszen
hangsúlyozta Szakács-Paál.
A program záróeseményén részt vett Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke is, hisz a projekt második, kiterjesztett szakaszát a megyei önkormányzat a Hargita Megyei Fejlesztési Ügynökséggel partnerségben finanszírozza. Borboly kifejtette: a digitalizációs tevékenységet folytatni kell, illetve reményei szerint a Hargita Megyei Tanács idei költségvetéséből is nagyobb összeget tudnak a hasonló programok finanszírozására fordítani.
Romániában az online kereskedelem 2020-ban 30 százalékkal – 5,6 milliárd euróra – bővült 2019-hez képest, ez azt jelenti, hogy az év minden napján 15 millió euró értékben vásároltak az online térben, matematikázott Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának alelnöke, aki egyébként az udvarhelyi inkubátorház vezetőtanácsának az elnöke. Megjegyezte még: habár Románia az internet-használok arányát illetően ugyan előkelő helyen áll Európában, a lakosságnak csupán 45 százaléka vásárol évente legalább egyszer online. „Az Európai Unióban az online vásárlók harminc százaléka rendszeresen az országhatárokon kívülről rendel, ezért rendkívül fontos az udvarhelyszéki vállalkozóknak is jelen lenni ezen a piacon, hiszen
– hangsúlyozta Bíró.
A honlapok elkészítésén egyébként hét helyi IT szakcég dolgozott, a munkafolyamat maga is tanulságos volt, osztotta meg Márton Áron, a Honlapom a holnapom projekt keretében a legtöbb weboldalt fejlesztő cég, a Webgurus társalapítója. A szakember még hozzátette: jelentős potenciált lát a közös munka folytatásában, példaként említve, hogy egy következő program során webshopokat (online áruházakat) lehetne készíteni olyan cégeknek, amelyek termékei online is értékesíthetők, vagy vendéglátóipari egységeknek lehetne készíteni egy gyűjtőoldalt, ahol elérhetők lennének a menük és egyéb szolgáltatások. Egyébként a Honlapom a holnapom projekt részeként elkészült weboldalak az inkubátorház weboldalán (hbcenter.ro) is elérhetők.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
1 hozzászólás