
A partnerek egyetértettek: a világjárvány bebizonyította, hogy az online jelenlét ma már nélkülözhetetlen a vállalkozói szférában is
Fotó: Beliczay László
Az első ötven székelyudvarhelyi után most újabb száz Hargita megyei vállalkozás kapott saját online felületet a Honlapom a holnapom program révén: a kezdeményezést még tavaly a Hargita Business Center a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatallal és a a Regionális IT Fejlesztési Program csapatával partnerségben indította, majd a siker láttán kibővítették megyeszintűre.
2021. április 13., 20:352021. április 13., 20:35
2021. április 13., 20:362021. április 13., 20:36
A program révén összesen 150 olyan helyi, kis- és közepes vállalkozás juthatott „digitális névjegykártyához”, amely korábban nem rendelkezett saját honlappal. Amint Szakács-Paál István, a székelyudvarhelyi inkubátorház vezetője emlékeztetett: a weboldal mellett a kedvezményezettek hivatalos, professzionális e-mail-címet, egy Google My Business oldalt és egyéves ingyenes tárhelybérlést is kaptak. Fontos adalék ugyanakkor, hogy a vállalkozások képviselői emellett részt vehetnek egy minikonferencián, amelyen a honlapfenntartással és -kezeléssel kapcsolatos ismereteket sajátíthatnak el, hiszen
hangsúlyozta Szakács-Paál.
A program záróeseményén részt vett Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke is, hisz a projekt második, kiterjesztett szakaszát a megyei önkormányzat a Hargita Megyei Fejlesztési Ügynökséggel partnerségben finanszírozza. Borboly kifejtette: a digitalizációs tevékenységet folytatni kell, illetve reményei szerint a Hargita Megyei Tanács idei költségvetéséből is nagyobb összeget tudnak a hasonló programok finanszírozására fordítani.
Romániában az online kereskedelem 2020-ban 30 százalékkal – 5,6 milliárd euróra – bővült 2019-hez képest, ez azt jelenti, hogy az év minden napján 15 millió euró értékben vásároltak az online térben, matematikázott Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának alelnöke, aki egyébként az udvarhelyi inkubátorház vezetőtanácsának az elnöke. Megjegyezte még: habár Románia az internet-használok arányát illetően ugyan előkelő helyen áll Európában, a lakosságnak csupán 45 százaléka vásárol évente legalább egyszer online. „Az Európai Unióban az online vásárlók harminc százaléka rendszeresen az országhatárokon kívülről rendel, ezért rendkívül fontos az udvarhelyszéki vállalkozóknak is jelen lenni ezen a piacon, hiszen
– hangsúlyozta Bíró.
A honlapok elkészítésén egyébként hét helyi IT szakcég dolgozott, a munkafolyamat maga is tanulságos volt, osztotta meg Márton Áron, a Honlapom a holnapom projekt keretében a legtöbb weboldalt fejlesztő cég, a Webgurus társalapítója. A szakember még hozzátette: jelentős potenciált lát a közös munka folytatásában, példaként említve, hogy egy következő program során webshopokat (online áruházakat) lehetne készíteni olyan cégeknek, amelyek termékei online is értékesíthetők, vagy vendéglátóipari egységeknek lehetne készíteni egy gyűjtőoldalt, ahol elérhetők lennének a menük és egyéb szolgáltatások. Egyébként a Honlapom a holnapom projekt részeként elkészült weboldalak az inkubátorház weboldalán (hbcenter.ro) is elérhetők.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
1 hozzászólás