
Fotó: László Ildikó
Az elsők között adta le voksát vasárnap reggel Szakács-Paál István székelyudvarhelyi polgármesterjelölt, aki a választáson való részvételre buzdította a lakókat.
2024. június 09., 09:062024. június 09., 09:06
„Nagy öröm volt látni, hogy a korai időpont ellenére a fiatalok közül is ilyen sokan éltek a szavazati jogukkal” – fogalmazott a szavazást követően Szakács-Paál István, aki hozzátette,
Fotó: László Ildikó
Székelyföld-szinten is arra buzdított mindenkit, hogy minél nagyobb számban járuljanak az urnákhoz, hiszen „nagyon fontos, hogy hallassuk a hangunkat Európában, jelen legyünk ott, ahol legmagasabb szinten hozzák a döntéseket.”
Hangsúlyozta, ha mi nem leszünk jelen az európai döntéshozásban és nem beszélünk magunkról, akkor megteszik ezt mások helyettünk. Utóbbi esetben pedig nem biztos, hogy azt a képet adják át Székelyföldről, amit mi magyarok szeretnénk.
Az elmúlt 24 órában huszonhárom riasztás érkezett a hegyimentő-szolgálathoz, amelynek munkatársai harmincegy embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott pénteken a Facebook-oldalán a Salvamont.
Jócskán lehűlt az idő péntekre virradóan Csíkszeredában, a hivatalos mérőállomáson hat fok alá, 5,7 Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet.
Nyilvánosan elérhető a magyar rendőrség internetes oldalán a körözési toplista, amelyre ötven keresett személy került fel.
A Poklos patak nem szemétláda – figyelmeztetnek a vízügyi szakemberek, akik az elmúlt napokban gumiabroncsokat, rollereket, székeket, foteleket és egyéb bútorokat szedtek ki a Marosvásárhelyen is áthaladó patakmederből.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke csütörtökön kijelentette, hogy amennyiben ismét miniszterelnök lesz, végre fogja hajtani a helyi közigazgatás reformját a kis települések összevonása révén.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Törölte a TikTok az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) felszólítására platformjáról azokat a „fekete mentőautó” rémhírét terjesztő tartalmakat, amelyek hatására az elmúlt hétvégén egy Kolozs megyei településen megtámadtak egy mentőautót.
Közel tízezer parkoló és garázs van Székelyudvarhelyen, és 519 gépjármű jut ezer emberre – derült ki a képviselő-testület csütörtöki ülésén, amikor arról kellett dönteni, hogy egy pályázat miatt mi legyen a város parkolási stratégiájával.
Ideiglenesen felfüggesztették egy szentegyházi strand, valamint egy gyimesfelsőloki wellnessközpont működését – számol be az Agerpres. A létesítmények a hiányosságok orvoslása után újra kinyithattak.
Huszonhat bírságot szabtak ki, öt jogosítványt vontak be, valamint hét forgalmi engedélyt vontak vissza a Maros megyei közlekedési rendőrök augusztus 12-én, amikor áruszállítókat ellenőriztek.
szóljon hozzá!