
Ez a torony Marosvásárhelyen van, a stratégiában szereplő pedig Segesváron
Fotó: Haáz Vince
Súlyos tárgyi tévedések vannak a marosvásárhelyi városháza honlapján közvitára bocsátott kulturális stratégia munkapéldányában – hívta fel egy olvasónk a figyelmünket, elküldve azt a csaknem harminc oldalas jegyzéket, amelyet benyújtott a hivatalhoz, felsorolva a tévedéseket, javításra szoruló részeket. Az ügy kapcsán megkeresésünkre Portik Vilmos alpolgármester is megszólalt, aki felügyelte a kulturális stratégia kidolgozását.
2023. szeptember 06., 21:292023. szeptember 06., 21:29
2023. szeptember 06., 22:302023. szeptember 06., 22:30
Mint korábban beszámoltunk róla, folyamatban van Marosvásárhely kulturális- és sportstratégiájának kidolgozása. A városháza honlapján pár napja jelent meg mindkét stratégia munkapéldánya, és szerda estig lehetett véleményezni ezeket. Október 5-én lesz egy közvita is, amikor a városlakók személyesen is elmondhatják meglátásaikat a két stratégiáról.

Két érdekes irat tanulmányozható a marosvásárhelyi városháza honlapján, az egyik a 2023-2030-as évekre vonatkozó sport-, a másik a kulturális stratégia. Érdemes „fellapozni” őket és amennyiben javaslataink, hozzászólásaink vannak elküldeni azokat.
A Székelyhon egyik marosvásárhelyi olvasója arra hívta fel a figyelmet, hogy a kulturális stratégia munkapéldányában néhány tárgyi tévedés, szarvashiba van. Példaként említette, hogy
Továbbá a szerzők mindvégig régi, felújításra szoruló létesítményként beszélnek a marosvásárhelyi várról is, holott azt európai uniós támogatásból évekkel ezelőtt teljesen felújították. Szintén rossz állapotban lévő ingatlanként említik meg a Kultúrpalotát, ami jelenleg éppen felújítás alatt áll. De
Ilyen például a Puck Bábszínház (Kolozsvár), vagy a Rózsa park. Az olvasónk által küldött 24 oldalas, többnyire a tévedéseket, hibákat felsoroló iratban azt is szóvá teszi, hogy
Az iratot benyújtották a városházára is.
Időközben szépül a marosvásárhelyi Kultúrpalota is, már egyáltalán nem leromlott állagú épület
Fotó: Haáz Vince
A Székelyhon megkeresésére a kulturális stratégia kidolgozását felügyelő Portik Vilmos alpolgármester elismerte, hogy a városháza honlapjára felkerült kulturális stratégia munkapéldányában vannak tárgyi tévedések. Kihangsúlyozta, hogy
Az önkormányzati képviselők is egyeztetni fognak róla, módosítási javaslatokat fogalmaznak meg, és csak azt követően fogadják el a végleges dokumentumot. Azt is kiemelte, hogy
Úgy értékelte ugyanakkor, hogy a kolozsvári szakembercsoport jó munkát végzett a jövőre érvényes stratégia kidolgozásában, több munkamegbeszélést tartottak és sok szakembert meghallgattak.
De ez a változat korántsem végleges, és a jövőre vonatkozó részekben sok fontos irányvonal van, amit a lakossággal és a szakemberekkel folytatott beszélgetések alapján dolgoztak ki. Hangsúlyozom, ez egy munkapéldány, a végleges stratégia még alakul, változik” – nyomatékosított az alpolgármester.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
1 hozzászólás