
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Nem lesz vízszolgáltatás több székelyudvarhelyi utcában szerdán rácsatlakozási munkálatok miatt – értesít a polgármesteri hivatal.
2024. október 29., 14:032024. október 29., 14:03
Munkálatok miatt szünetel az ivóvízszolgáltatás szerdán 10 és 14 óra körül Székelyudvarhelyen a következő városrészeken:
a Bethlen Gábor utca rendőrség és múzeum közötti szakaszán,
a Bethlenfalvi úton a körforgalomtól a város kijáratáig (a Kőbánya, Reményik Sándor, Mikes Kelemen, Akácfa és Strand utcákban is),
Kadicsfalván,
a szombatfalvi részen a következő utcákban: Vásártér, Sport, Sas, Kamilla, Mihai Sadoveanu, Mező, Homoród, Szombatfalvi, Orbán Balázs. Nicolae Bălcescu, Tamási Áron, Farcádi, Templom, Ugron Gábor, Bartók Béla, Hunyadi János, Nyirő József, Dózsa György, Ion Creangă, Lejtő, Cseresznye, Agyagdomb, Mihai Eminescu, Vizigótok, Tomcsa Sándor, Petőfi Sándor, Vár, Kőrösi Csoma Sándor, Kriza János, Biró Lajos.
A vízellátás újraindításakor a víz átmenetileg zavaros lehet – olvasható a városháza Facebook-oldalán.
Nicușor Dan államfő szerdán kijelentette, hogy parlamenti többség hiányában jelenleg Sorin Grindeanu és Siegfried Mureșan sem tudna kormányt alakítani.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a havi bontásra készülő jelentései közül a májusit. Az idei tavasz utolsó hónapjában sokkal több volt a hidegrekord, mint a meleg.
A bukaresti törvényszék szerdán helyt adott a Bolojan-ellenes csoport újabb keresetének, és felfüggesztette a Nemzeti Liberális Párt (PNL) június 21-i rendkívüli kongresszusán elfogadott határozatok végrehajtását.
Többszöri éjszakai medveűzés után szombaton kilőttek a Kézdialmás községhez tartozó Csomortánban egy faluba bejáró medvét – de ez csak egy a sok közül.
A Román Nemzeti Bank (BNR) szerint júniusban enyhén csökkent az éves inflációs ráta, az idei harmadik negyedévben pedig jelentősebb mérséklődés várható.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerdán bejelentette, hogy menesztette tisztségéből Alexandra Zarát, az Országos Fogyatékosságügyi Hatóság (ANPDPD) elnökét.
Előzetes letartóztatásba helyeztek Németországban egy román-moldovai kettős állampolgárt szélsőjobboldali terrorszervezet létrehozásának kísérlete miatt – tájékoztatott szerdán a Román Rendőrség.
Az első akkreditált doktori iskola, új mesteri és mérnöki képzések, modern laborok és épülő kampuszok jellemzik a Sapientia EMTE idei felvételi időszakát. Az egyetem vezetői Csíkszeredában ismertették a legfontosabb újdonságokat.
A fejlesztési minisztérium szerdán meghosszabbította a helyreállítási alapból (PNRR) finanszírozott beruházások elszámolási határidejét, és sürgeti az elszámolási kérések benyújtását.
szóljon hozzá!