Több pályázatot is megnyert a szentegyházi önkormányzat, így számos, a Gábor Áron Iskolaközponthoz tartozó épület – az elemi osztályosok által használt épületek, az ebédlő, a bentlakás stb. – felújításának anyagi fedezetét tudják biztosítani. A cél az, hogy minél jobb körülményeket biztosítsanak a tanulóknak és tanáraiknak.
2024. szeptember 04., 21:162024. szeptember 04., 21:16
2024. szeptember 05., 20:072024. szeptember 05., 20:07
Gőzerővel zajlik a korszerűsítési munka a Gábor Áron Iskolaközpontnál
Fotó: Csató Andrea
Több pályázatot is megnyert a szentegyházi önkormányzat, így számos, a Gábor Áron Iskolaközponthoz tartozó épület – az elemi osztályosok által használt épületek, az ebédlő, a bentlakás stb. – felújításának anyagi fedezetét tudják biztosítani. A cél az, hogy minél jobb körülményeket biztosítsanak a tanulóknak és tanáraiknak.
2024. szeptember 04., 21:162024. szeptember 04., 21:16
2024. szeptember 05., 20:072024. szeptember 05., 20:07
Mindent meg szeretne tenni azért, hogy a lehető legjobb körülményeket biztosítsák a tanulóknak és tanáraiknak a Gábor Áron Iskolaközpontban, ezért is pályáztak több épület felújítása érdekében – fejtette ki lapunknak Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere. Mint mondta,
Az épületek esetében a legnagyobb gond általában a tetőzettel, illetve a vízelvezetéssel van, hiszen évtizedek óta nem költöttek ezek rendbetételére. Hasonló gondokat tapasztaltak az iskola ebédlője esetében is, ezért is pályáztak a felújításra az országos helyreállítási terv programban (PNRR).
Fotó: Csató Andrea
A tetőt is kénytelenek újjáépíteni, hiszen az megsérült a beavatkozás idején. Jelenleg gőzerővel zajlanak a munkálatok. Korábban egyébként már felújították a mellékhelyiségeket, amit saját forrásból finanszíroztak.
Ugyancsak a PNRR-ben pályáztak a bentlakás teljes modernizálása érdekében, amelyre közel 7 millió lejt költhetnek. A munkálatok részeként
– emelt ki néhány fontos munkálatot Lőrincz. Hozzátette, hamarosan elkezdődik a kivitelezés.
A polgármester arról is beszélt lapunknak, hogy nem találtak megfelelő pályázatot az iskola kazánházának rendbetétele érdekében, ám kénytelenek ott is beavatkozni. Van ugyanis egy nagy kémény, amely már levált a szomszédos bentlakás épületéről, azt pedig mindenképp le szeretnék bontani egy esetleges baleset elkerülése érdekében. Ezzel kapcsolatban már készítettek is terveket, a kivitelezést szükség esetén saját forrásból fogják finanszírozni.
Fotó: Csató Andrea
– folytatta Lőrincz Csaba. A helyszíneken már zajlik a munka: ottjártunkkor elsősorban a tetőzetek és az udvarok rendbetételével dolgoztak, hogy ősztől zavartalanul elkezdődhessen az oktatás. Mindemellett az épületek szigetelésére és az alapok megerősítésére is kiterjed a projekt.
Fotó: Csató Andrea
Lőrincz Csaba emlékeztetett: helyi forrásokból újították fel, illetve rendezték be nemrég az iskola asztalosműhelyét, nyertek ugyanakkor egy pályázatot arra is, hogy az autószerelő műhellyel is hasonlóképpen járjanak el.
– szögezte le az elöljáró.
Fotó: Csató Andrea
Az Országos Befektetési Ügynökségnél (CNI) nyert támogatást korábban a helyi önkormányzat az iskola főépületének teljes felújítására, ám annak megvalósítása némileg tolódik.
Ezt az összeget nehéz lenne helyileg előteremteni, így a polgármester politikai segítséget fog kérni annak érdekében, hogy megvalósíthassák elképzeléseiket.
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Halálos baleset történt csütörtökön Szeben és Fehér megye határán, Szerdahely kijáratánál. A rendőrség szerint egy férfi autójával egy fának ütközött.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint csütörtökön mintegy 62 ezer óvodás és iskolás tanítása szünetelt vagy online formában zajlott a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Radu Miruță védelmi miniszter csütörtökön kijelentette, a Spartan típusú katonai repülőgéppel egy párizsi út költsége hozzávetőleg 30 ezer euró. Közlése szerint ez az összeg töredéke annak, amennyibe egy ugyanilyen út került Iohannis idején.
A pitești-i ítélőtábla csütörtökön jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte Daniel Chițoiu volt minisztert gondatlanságból elkövetett emberölés miatt, a 2019 decemberében okozott halálos közúti baleset ügyében.
Az országos pirotechnikai ellenőrző akcióhoz csatlakozva a Hargita megyei rendőrség az elmúlt időszakban 1300 kilogrammnyi petárdát és tűzijátékot foglalt le, amelyből 885 kilogrammnyit Borszéken találtak.
Csütörtöki sajtótájékoztatóján Bogdan Ivan energiaügyi miniszter közölte: már tavaly szeptembertől tárgyalnak az energiaszolgáltatókkal a gázárplafon kivezetésének módozatairól, hogy 2026. március 31. után se emelkedjenek hirtelen a lakossági gázszámlák.
A rossz időjárásra való tekintettel a hatóságok egy sor ajánlást fogalmaztak meg a lakosság számára.
Az Országos Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Hatóság (ANSVSA) több mint nyolcmillió lejre szabott ki bírságokat az utóbbi egy hónapban végzett országos ellenőrzések nyomán.
Büntetőeljárás indult a salamási rendőrség épületében keletkezett tűz körülményeinek tisztázására. Bár a lángok jelentős kárt tettek a tetőzetben, az archívum és a technikai eszközök épségben maradtak. A rendőrök a községházán kaptak ideiglenesen helyet.
szóljon hozzá!