
Idén is rangos szakmai rendezvényt szervez a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház
Fotó: Pinti Attila
Közel száz tudományos előadás hangzik el orvosok, fogorvosok, gyógyszerészek, pszichiáterek, pszichológusok, asszisztensek számára a Csíkszeredai Kórháznapokon. A rendezvényt június 29-e és július 2-a között hetedik alkalommal szervezi meg a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház.
2023. június 28., 10:262023. június 28., 10:26
A VII. Csíkszeredai Kórháznapok ünnepélyes megnyitóját június 29-én, csütörtökön 17 órakor a Sapientia EMTE csíkszeredai kampuszának nagy aulájában tartják.
Ezt szerződéskötés követi, amely során
– tájékoztatott közleményében a csíkszeredai egészségügyi intézmény. Mint írták, a konferencia június 30-án, pénteken a Sapientián folytatódik, a plenáris ülésen és négy szekción zajlanak előadások:
Tudomány, klinikai tanulmányok, gyógyszerészet;
Belgyógyászat;
Gyermekgyógyászat, gyermekpszichiátria, gyermekpszichológia, sürgősségi gyermekgyógyászat, újszülöttgyógyászat, kinetoterápia;
Fogászat, szájsebészet
„Magyarországi és erdélyi professzorok, szakterületeik kimagasló személyiségei jönnek el idén is a kórháznapokra, így például
– olvasható az eseményt beharangozó dokumentumban.
Július 1-én, szombaton szentmise lesz az egészségügyben dolgozókért, a betegekért és családtagjaikért a csíkszeredai Szent Ágoston Templomban. A szentmisét Kovács Gergely, a Gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség vezetője celebrálja. Liturgikus zenét biztosítanak Orbán József egészségügyi asszisztens és zenésztársai, az áldás pedig Domokos Lajos-Csaba orgonajátékával zárul.
Erre jó alkalmat szolgáltat majd a szombat délutáni program: a Fodor-házban bemutatják a résztvevőknek az Ákovita Nemzetközi Párlat- és Pálinkaverseny díjnyertes termékeit, lesz bográcsgulyás főzés és kóstolás, zenés est is.
A kórháznapok július 2-i, vasárnapi programja az egészségügyi asszisztenseknek szól, a Sapientián számos tudományos, továbbképző előadás hangzik el számukra. Szó lesz többek között az ápolás művészetéről, a belső kórházi fertőzéseket megelőző egység munkájáról, az asszisztenseknek a gyógyításban betöltött szerepéről, illetve arról is, hogyan látják az asszisztensek az intervencionális kardiológiai központ működését. A tudásukat is tesztelhetik a résztvevők, ugyanis idén először
A kórháznapok szakmai továbbképző rendezvényként elismert, a résztvevő orvosok és asszisztensek képzési kreditpontokat kapnak.
„A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház az elmúlt években az orvosi munka, az ellátás, a felszereltség és az egészségügyi szolgáltatások terén egyaránt nagy lépést tett előre és ilyen léptékű fejlődést csak csapatmunkával lehet elérni. A kórháznapokra is igaz ez:
– fogalmazott a kórháznapok kapcsán Konrád Judit, a kórház menedzsere.
A szakmai találkozót a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemmel, a Hargita Megyei Orvosi Kollégiummal, az Asszisztensek Rendjének Hargita megyei szervezetével, Hargita Megye Tanácsával és Csíkszereda Megyei Jogú Várossal partnerségben szervezi a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház.
Csíkszereda ismét rekordot döntött a mínuszok tekintetében: az ország lakott települései közül ott mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet hétfő hajnalban – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) adataiból.
Hatalmas robajjal csapódott be egy tömbház bejáratába egy személyautó szombaton este Csíkszeredában, a Tető utcában. Fotókat kaptunk, amelyek az becsapódás után nem sokkal készültek.
Számos európai és nemzetközi politikai vezető gratulált Magyar Péter győzelméhez a 2026-os magyarországi választásokat követően, hangsúlyozva az eredmény európai jelentőségét.
Közösségi oldalán gratulált vasárnap este Nicusor Dan román államfő a Tisza Pártnak és Magyar Péternek az országgyűlési választáson aratott, „mérföldkőnek számító” győzelemhez.
A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog - jelentette ki Magyar Péter vasárnap este Budapesten, pártja eredményváró rendezvényén. Magyar Péter távozásra szólította fel a köztársasági elnököt.
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke is gratulált Magyar Péter választási győzelméhez a magyar országgyűlési választásokon.
Kétharmaddal kormányozhat a Tisza-párt az elkövetkező négy évben a magyar országgyűlési választások eredményeinek közel száz százalékos feldolgozottsága szerint.
A Tisza és Magyarország megnyerte ezt a választást, nem kicsit, hanem nagyon, sőt nagyon nagyon – jelentette ki a Tisza Párt elnöke vasárnap este Budapesten.
A párt gyenge teljesítménye miatt az országgyűlési választáson, lemondott a Demokratikus Koalíció elnöke, Dobrev Klára.
Elismerte a Fidesz vereségét az eredményvárón tartott beszédében Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke az országgyűlési választások eredményének tükrében. A határon túlról érkező támogatást megköszönte.
szóljon hozzá!