
Szakács-Paál István, az RMDSZ székelyudvarhelyi polgármesterjelöltje
Fotó: Szász Zsuzsi
Az udvarhelyi emberekkel és emberekért állította össze városújjáépítő programját a székelyudvarhelyi RMDSZ. A szervezet a hónap elején városi konzultációt szervezett, ugyanakkor Szakács-Paál István polgármesterjelölt és a 24 tanácsosjelölt az elmúlt hetekben rengeteg helyi lakossal találkozott és beszélgetett, akik részletesen meséltek a városban nap mint nap tapasztalt hiányosságokról, problémákról és városjobbító meglátásaikról. Ezek alapján állította össze a helyi RMDSZ a választási programját, amely egy fejlődő, élhető Székelyudvarhely „receptjét” tartalmazza.
2024. május 22., 17:212024. május 22., 17:21
Öt fő területet határozott meg a székelyudvarhelyi RMDSZ városújjáépítő programjában. A szervezet az udvarhelyi emberekkel folytatott, részletekbe menő egyeztetések és beszélgetések nyomán határozta meg azt az öt pillért, amelyek mentén égető szükség van a város fejlesztésére – fogalmazott Szakács-Paál István, az RMDSZ székelyudvarhelyi polgármesterjelöltje. Mint rámutatott:
„Tudni kell, hogy ennek a problémának a megoldása óriási forrásokat igényel. Ahhoz, hogy a szükséges források rendelkezésére álljanak a városnak, szükség van a jó megyei és bukaresti kapcsolatokra, valamint erős magyar brüsszeli jelenlétre” – hangsúlyozta Szakács-Paál István.
Fotó: Szász Zsuzsi
A programban kiemelt figyelmet szentelnek az idős korosztály tagjainak, akik maximális tiszteletet és megbecsülést érdemelnek. Ez egyrészt
Másrészt olyan nagyberuházásokat tesz szükségessé, amelyek jelentősen javíthatják a szépkorúak életminőségét, mint például
A városújjáépítő programban ugyanakkor hangsúlyos szerepet kapnak a fiatalabb korosztály képviselői, a munkavállalók is. „Nem is kérdés, hogy aki becsületesen dolgozik, az tisztességes fizetést érdemel! Hét éve vezetem a Harghita Business Center vállalkozói inkubátorházat, ezalatt hozzájárultunk új munkahelyek teremtéséhez a magánszektorban. Ez azt jelenti, hogy
– részletezte Szakács-Paál István, aki szerint csak ilyen feltételek biztosítása mellett várhatjuk el, hogy a fiataljaink itthon maradjanak, illetve hazatérjenek.
Fotó: Szász Zsuzsi
Az egészségvédelemnek és a betegségmegelőzésnek külön pontot szentelt az RMDSZ a programjában, hiszen ez mindenki számára az egyik legértékesebb kincs. A polgármesterjelölt szerint összetett témáról van szó, amely feltételezi többek között egy egységes, hosszú távú városi sportstratégia kidolgozását, valamint a sportlétesítmények felújítását és megfelelő karbantartását a sportcsarnoktól kezdve a kisebb, lakónegyedi sportpályákig. Ugyanakkor
Emellett minden eszközzel támogatni kell Székelyudvarhely egészségügyi intézményeit, illetve páciensközpontúvá kell tenni azokat, például a járóbeteg-rendelő online előjegyzési rendszerének megvalósításával.
„A csapatunk programjának ötödik pontját már röviden érintettem korábban:
– hangsúlyozta Szakács-Paál István. Kiemelte: amennyiben a június 9-ei választások után az RMDSZ Hargita megyei önkormányzati elnökjelöltje, az udvarhelyszéki Bíró Barna Botond lesz Hargita megye tanácsának elnöke, az udvarhelyi emberek pedig szintén bizalmat szavaznak az RMDSZ csapatának, Székelyudvarhely példátlan évek elé nézhet a fejlődés és az élhetővé válás szempontjából.
(X – fizetett hirdetés)
Az RMDSZ megbízásából, AEP-azonosító: 23240001.
Comandat de UDMR, Cod AEP: 23240001.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.