
Fotó: Szász Zsuzsi
„Székelyudvarhely jó hely, jó itt élni, és büszkeséggel tölt el, hogy az udvarhelyi emberek között lehetek nap mint nap” – így fogalmazott Szakács-Paál István, az RMDSZ székelyudvarhelyi polgármesterjelöltje az Erdély TV által szervezett választási vitaműsorban. A polgármesterjelölt szerint ugyanakkor a legfontosabb kérdés az, hogy kik fognak itt lakni? Lesznek-e elegen, akik itt maradnak, évek múlva is lesz-e, aki megtöltse élettel a tereket? Ez nemcsak Udvarhely, hanem az egész Székelyföld szempontjából kulcsfontosságú kérdés, a vasárnapi eredmények pedig évtizedekre eldönthetik a kisebbségi létünk jövőjét.
2024. június 05., 16:152024. június 05., 16:15
Szakács-Paál István, az RMDSZ székelyudvarhelyi polgármesterjelöltje és a 24 tanácsosjelölt az elmúlt hetekben szinte valamennyi negyedbe és városrészbe ellátogatott a lakossági programismertetők keretében. Ezeken egyrészt bemutatták a szövetség városújjáépítő stratégiáját, másrészt
Az RMDSZ jelöltjei azt tapasztalták, a lakók nagyon sok helyen nehezményezik, hogy a városvezetés nem figyel rájuk, nem kapnak választ a beadványaikra és a panaszaikra, a négy, illetve nyolc évvel ezelőtt tett ígéretek közül pedig nem sok valósult meg.
Fotó: Szász Zsuzsi
A kisebb hiányosságoktól a súlyosabb problémákig sok minden szóba került ezeken a találkozókon, az évek óta az autósok, biciklisek és gyalogosok közlekedését is megnehezítő gödröktől kezdve, a hiányos melegvízszolgáltatáson keresztül az elmaradt tömbházszigetelési munkálatokig rengeteg témát felhoztak a lakosok.
A polgármesterjelölt és a 24 tanácsosjelölt alkotta csapat alkalmasságát éppen az hitelesíti, hogy maguk az udvarhelyi emberek döntöttek a jelöltek személyéről. Emlékeztetett: a szövetség április 7-ei előválasztásán közel 5000 udvarhelyi lakos szavazott bizalmat a csapatnak, ennyi ember gondolta biztosan úgy, hogy erre a „válogatottra” jó szívvel rábíznák a város vezetését.
Fotó: Szász Zsuzsi
„Ezeknek a találkozóknak az egyik legnagyobb tanulsága, hogy a mindenkori városvezetésnek folyamatosan kapcsolatban kell lennie, kommunikálnia kell a városlakókkal.
– vonta le a következtetést Szakács-Paál István.
Amennyiben június 9-én a székelyudvarhelyiek bizalmat szavaznak a szövetségnek, úgy a város új gazdáiként
Emellett újraindítják az Udvarhely Ma telefonos applikációt, amin keresztül a lakók azonnal jelezhetik, ha valami problémát észlelnek a városban.
Lehet határidőre elvégezni pályázati munkálatokat, lehet a családoknak, a nyugdíjasoknak, a gyermekeknek szóló programokat szervezni, lehet a turisták számára vonzó ajánlatot kínálni, lehet nagyberuházókat idevonzani és a fiataljainkat hazahozni” – hangsúlyozta Szakács-Paál István.
Fotó: Szász Zsuzsi
A polgámesterjelölt ugyanakkor ismét felhívta a figyelmet arra, hogy június 9-én nemcsak helyhatósági, hanem európai parlamenti választások is zajlanak. A vasárnapi napnak Székelyudvarhely számára háromszoros jelentősége van.
– ez pedig történelmi jelentőségű lehet a város és a környék fejlődése szempontjából. Ugyanakkor egy erős brüsszeli és kormányzati jelenlétnek köszönhetően, valamint az Anyaország támogatását élvezve Székelyudvarhely példátlan évek elé nézhet. Ezért fontos, hogy vasárnap azokra adjuk szavazatunkat, akik összehangolt és kiterjedt módon tudják képviselni a székelyföldi magyar érdekeket!
(X – fizetett hirdetés)
Az RMDSZ megbízásából, AEP-azonosító: 23240001.
Comandat de UDMR, Cod AEP: 23240001.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.