Szakács-Paál István: háromszoros jelentősége van a vasárnapnak Székelyudvarhely számára Pr-cikk

•  Fotó: Szász Zsuzsi

Fotó: Szász Zsuzsi

„Székelyudvarhely jó hely, jó itt élni, és büszkeséggel tölt el, hogy az udvarhelyi emberek között lehetek nap mint nap” – így fogalmazott Szakács-Paál István, az RMDSZ székelyudvarhelyi polgármesterjelöltje az Erdély TV által szervezett választási vitaműsorban. A polgármesterjelölt szerint ugyanakkor a legfontosabb kérdés az, hogy kik fognak itt lakni? Lesznek-e elegen, akik itt maradnak, évek múlva is lesz-e, aki megtöltse élettel a tereket? Ez nemcsak Udvarhely, hanem az egész Székelyföld szempontjából kulcsfontosságú kérdés, a vasárnapi eredmények pedig évtizedekre eldönthetik a kisebbségi létünk jövőjét.

Támogatói tartalom

2024. június 05., 16:152024. június 05., 16:15

Szakács-Paál István, az RMDSZ székelyudvarhelyi polgármesterjelöltje és a 24 tanácsosjelölt az elmúlt hetekben szinte valamennyi negyedbe és városrészbe ellátogatott a lakossági programismertetők keretében. Ezeken egyrészt bemutatták a szövetség városújjáépítő stratégiáját, másrészt

rengeteget beszélgettek az udvarhelyi emberekkel, akik őszintén meséltek arról, hogy milyen problémákkal és hiányosságokkal találkoznak nap mint nap a városban és közvetlen környezetükben.

Az RMDSZ jelöltjei azt tapasztalták, a lakók nagyon sok helyen nehezményezik, hogy a városvezetés nem figyel rájuk, nem kapnak választ a beadványaikra és a panaszaikra, a négy, illetve nyolc évvel ezelőtt tett ígéretek közül pedig nem sok valósult meg.

•  Fotó: Szász Zsuzsi Galéria

Fotó: Szász Zsuzsi

Ez a csapat alkalmas az emberek problémáinak megoldására

A kisebb hiányosságoktól a súlyosabb problémákig sok minden szóba került ezeken a találkozókon, az évek óta az autósok, biciklisek és gyalogosok közlekedését is megnehezítő gödröktől kezdve, a hiányos melegvízszolgáltatáson keresztül az elmaradt tömbházszigetelési munkálatokig rengeteg témát felhoztak a lakosok.

Szakács-Paál István polgármesterjelölt hangsúlyozta: az RMDSZ színeiben egy olyan csapat állt össze, amely alkalmas a felmerült problémák megoldására.

A polgármesterjelölt és a 24 tanácsosjelölt alkotta csapat alkalmasságát éppen az hitelesíti, hogy maguk az udvarhelyi emberek döntöttek a jelöltek személyéről. Emlékeztetett: a szövetség április 7-ei előválasztásán közel 5000 udvarhelyi lakos szavazott bizalmat a csapatnak, ennyi ember gondolta biztosan úgy, hogy erre a „válogatottra” jó szívvel rábíznák a város vezetését.

•  Fotó: Szász Zsuzsi Galéria

Fotó: Szász Zsuzsi

Újraindítják az Udvarhely Ma applikációt

„Ezeknek a találkozóknak az egyik legnagyobb tanulsága, hogy a mindenkori városvezetésnek folyamatosan kapcsolatban kell lennie, kommunikálnia kell a városlakókkal.

Idézet
Ki más tudná hitelesebben elmondani, hogy milyen fejlesztésekre és beruházásokra van szüksége egy övezetnek, mint az a közösség, amely ott él?”

– vonta le a következtetést Szakács-Paál István.

Amennyiben június 9-én a székelyudvarhelyiek bizalmat szavaznak a szövetségnek, úgy a város új gazdáiként

mindenképpen folytatni fogják a konzultációt a lakókkal, minden fontos kérdésben és témában kikérik a véleményüket, és csak olyan beruházásokat hajtanak végre, amire maguk a lakók is áldásukat adják.

Emellett újraindítják az Udvarhely Ma telefonos applikációt, amin keresztül a lakók azonnal jelezhetik, ha valami problémát észlelnek a városban.

Idézet
Határozott célkitűzésünk, hogy a »nem lehet«-ek városából egy olyan Udvarhelyet építsünk – az itt élő emberekkel közösen –, ahol igenis lehet.

Lehet határidőre elvégezni pályázati munkálatokat, lehet a családoknak, a nyugdíjasoknak, a gyermekeknek szóló programokat szervezni, lehet a turisták számára vonzó ajánlatot kínálni, lehet nagyberuházókat idevonzani és a fiataljainkat hazahozni” – hangsúlyozta Szakács-Paál István.

•  Fotó: Szász Zsuzsi Galéria

Fotó: Szász Zsuzsi

A polgámesterjelölt ugyanakkor ismét felhívta a figyelmet arra, hogy június 9-én nemcsak helyhatósági, hanem európai parlamenti választások is zajlanak. A vasárnapi napnak Székelyudvarhely számára háromszoros jelentősége van.

Most először valósulhat meg, hogy a megyei tanács élére udvarhelyszéki jelölt kerül Bíró Barna Botond személyében, Székelyudvarhelyet pedig RMDSZ-es polgármester vezetheti

– ez pedig történelmi jelentőségű lehet a város és a környék fejlődése szempontjából. Ugyanakkor egy erős brüsszeli és kormányzati jelenlétnek köszönhetően, valamint az Anyaország támogatását élvezve Székelyudvarhely példátlan évek elé nézhet. Ezért fontos, hogy vasárnap azokra adjuk szavazatunkat, akik összehangolt és kiterjedt módon tudják képviselni a székelyföldi magyar érdekeket!

(X – fizetett hirdetés)

Az RMDSZ megbízásából, AEP-azonosító: 23240001.
Comandat de UDMR, Cod AEP: 23240001.

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. február 28., szombat

A Nagy-Küküllőbe esett két kvadozó Maros megyében

Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.

A Nagy-Küküllőbe esett két kvadozó Maros megyében
Hirdetés
2026. február 28., szombat

Közel-keleti konfliktus: 1500 romániai utast érintettek a járattörlések

Mintegy 1500 utast érintenek a közel-keleti helyzet miatti járattörlések – tájékoztatott szombaton a bukaresti repülőtereket üzemeltető vállalt (CNAB) szóvivője.

Közel-keleti konfliktus: 1500 romániai utast érintettek a járattörlések
2026. február 28., szombat

Itt a tavasz: 17 fokig is emelkedhet a hőmérséklet március elején

Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.

Itt a tavasz: 17 fokig is emelkedhet a hőmérséklet március elején
2026. február 28., szombat

Ne utazzunk Izraelbe! – szólított fel a román külügyminisztérium

A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.

Ne utazzunk Izraelbe! – szólított fel a román külügyminisztérium
Hirdetés
2026. február 28., szombat

A tél utolsó napja is fagyosan indult Székelyföldön

Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.

A tél utolsó napja is fagyosan indult Székelyföldön
2026. február 27., péntek

Már nyáron elkezdődhet a parajdi árvízvédelmi rendszer kiépítése

Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.

Már nyáron elkezdődhet a parajdi árvízvédelmi rendszer kiépítése
Hirdetés
2026. február 27., péntek

Egészségügyi miniszter: Románia 30 évet veszített a szűrés és a megelőzés területén

A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.

Egészségügyi miniszter: Románia 30 évet veszített a szűrés és a megelőzés területén
2026. február 27., péntek

Kifejlett nőstény medve támadt egy férfira Patakfalván – frissítve

Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.

Kifejlett nőstény medve támadt egy férfira Patakfalván – frissítve
2026. február 27., péntek

Európa Gasztronómiai Régiója: Borbás Marcsit Hargita megye tiszteletbeli nagykövetének kérték fel

Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.

Európa Gasztronómiai Régiója: Borbás Marcsit Hargita megye tiszteletbeli nagykövetének kérték fel
Hirdetés