
Az építmények még üresen állnak, de ez megváltozhat
Fotó: Pinti Attila
Miután a lakástulajdonosi egyesületek ezt nem vállalták, a csíkszeredai önkormányzatnak kell működtetnie a több mint egy éve elkészült, de üresen álló lakóövezeti kerékpártárolókat. Ezekben a közelben lakók igényelhetnek majd biciklitárolási lehetőséget.
2023. január 26., 08:022023. január 26., 08:02
Első alkalommal készültek lakóövezeti felújítás során zárható, faburkolatú kerékpártárolók Csíkszeredában, az Octavian Goga sétányon, hogy a lakóknak ne kelljen tömbházak alagsoraiban, lépcsőházakban tartaniuk a bicikliket.
Korábban a polgármesteri hivatal a lakástulajdonosi egyesületekre szerette volna bízni az építmények működtetését, de nem vállalták, így nem maradt más lehetőség, mint átvállalni ezt a feladatot.
Első lépésként egy működési szabályzat kidolgozása történt meg, amelyet még tavaly el szerettek volna fogadtatni az önkormányzati képviselő-testülettel, de ez nem történt meg. Mint Bors Béla alpolgármester kérdésünkre elmondta, a szabályzat várhatóan tavasszal kerül elfogadás céljából a tanács elé, után lehet majd az igényelni a tárolók használatát. Ő úgy fogalmazott, nem egyszerű kitalálni azt a rendszert, amely mindenki számára megfelel – a szabályzatot úgy készítették elő, hogy lehetőséget ad majd más működtető bevonására is a városházán kívül.
Fotó: Pinti Attila
A szabályzat pontosítja, hogy melyik tárolóhoz melyik tömbház tartozik, mert ezt is figyelembe kell venni, ugyanakkor arra is figyelnek, hogy egy család hány kerékpárt tarthat ott. Ha 16 hely van egy biciklitárolóban, az ennyi kerékpár számára alkalmas, és nem 32-re – magyarázta az elöljáró, hozzátéve, lehetőséget kell adni arra is, hogy ha valaki felakasztotta kétkerekűjét az erre szolgáló kampóra, akkor le is tudja oda kötni. A szabályzat arra is kitér, hogy
A tárolókban egyszerre egy évre lehet helyet bérelni, mert, mint az alpolgármester említette, előfordulhat, hogy időközben valaki elköltözik, vagy már nem használ biciklit. A szabályzat azt szorgalmazza, hogy lehetőlég több családnak biztosítson helyet egy tároló, ne foglalja azt le teljesen két-három család. Mivel egy építményben 16 kerékpár tárolása lehetséges a falakra rögzített kampókon, az Octavian Goga sétányon összesen 176 biciklit is el lehet helyezni ezekben. Az igénylők a szerződés aláírása után kulcsot kapnak a tárolóhoz.
A Vadon Egyesület kiosztotta a XII. TransNatura Természetfotó pályázat díjait péntek este, Sepsiszentgyörgyön. Az idei kiírásra beérkezett fotókon gyakran tettenérhető az absztrakció a mikro- és makrovilágban.
A craiovai ítélőtábla egyik bírája bejelentette, hogy szombaton csatlakozni fog a bíróság épülete előtt az igazságszolgáltatás függetlenségéért tüntetőkhöz.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
Több Maros megyei településen is lakóházakban és gazdasági melléképületekben keletkezett tűz szombatra virradóra. A tűzoltók minden esetben gyorsan beavatkoztak, személyi sérülés sehol sem történt.
Enyhén melegebb időjárásunk lesz az ilyenkor megszokottnál egészen év végéig, beleértve a karácsonyt is. A négyhetes előrejelzés szerint majd januártól térhetünk vissza a megszokott hőmérsékleti tartományokba.
Köszönetet mondott pénteken a Facebook-oldalán a bukaresti ítélőtábla vezetőségével szembeszálló Raluca Moroșanu mindazoknak, akik támogatják őt és a Recorder dokumentumfilmjében megszólaló Laurențiu Beșu bírót.
A legfrissebb tanulmány szerint Romániának a legnagyobb a medveállománya Európában, 10 600 és 12 700 közötti a barnamedvék száma az országban – számolt be pénteki brassói sajtótájékoztatóján a környezetvédelmi miniszter.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken megtekintette az észak-erdélyi (A3-as) autópálya két Bihar megyei szakaszának – a 26,35 kilométeres Berettyószéplak–Bisztraterebes és a 28,5 kilométeres Bisztraterebes–Bihar – munkálatait.
szóljon hozzá!