
Évente egyszer tartanak zarándoklatot a kilátóhoz
Fotó: Pro Temp Alapítvány
Felavatása óta immár negyedszer tartottak Jézus Szíve-ünnepet a Gordon-tetői kilátónál. Az idei búcsús szentmisére minden eddiginél többen érkeztek szombaton.
2017. június 26., 17:432017. június 26., 17:43
2017. június 26., 17:492017. június 26., 17:49
A pénteki nagy eső után sokan felkészültek a sáros út lehetőségére, a zarándokcsomagok megfelelő lábbeliket rejtettek. Annál nagyobb volt a meglepetés, hogy nem kellett gumicsizmára cserélni a cipőket, hiszen
A farkaslaki és környékbeli lovasok az utóbbi évek hagyományait követve hátasaikon vettek részt az ünneplésen.
A Jézus Szíve-kilátó egész évben vonzó célpont azoknak, akik magasságából széttekintve rácsodálkoznának Isten teremtett világára. A madártávlat új lelki horizontokat nyit meg. Erre utalt Benedek Sándor c. esperes, székelyszentléleki plébános a kilátó névadójának helyi zarándoklatán.
A szép panorámájú helyszínen felállított szabadtéri oltárnál összesereglett a nyikómalomfalvi egyházi kórus és a székelyszentléleki-bogárfali Ave Roza Vegyeskar, hogy magasztosabbá tegyék a liturgiát.

Igazi turistacélponttá vált a Gordon-tetőre épített Jézus-szobor és a környékére kialakított pihenőhely. Az aszfaltút hiánya még sok gondot okoz a személyautóval közlekedőknek, ezért Farkaslaka község önkormányzata e téren is fejlesztéseket tervez.
A főcelebráns és ünnepi szónok, Darvas Emil kadicsfalvi-bethlenfalvi plébános szeretetről szóló gondolatai útravalóul szolgáltak a hétköznapok Istennek tetszőbb megéléséhez. Majd imában emlékeztek meg a Jézus Szíve-kilátó megálmodójáról, Magyari Árpádról, aki a másik létből vigyázza a szakrális helyet. Az egyházközség plébánosa azt is elmondta, hogy
Kiszállításuk és felállításuk után a közeljövőben áldást kérnek a szabadtéri keresztútra is.
Cáfolta hétfőn az oktatási minisztérium azokat a nyilvánosságban megjelent információkat, amelyek szerint a 2025–2026-os tanévben az előző tanévhez képest mintegy 30 ezerrel csökken a tanári állások száma.
Gyergyószentmiklósra hazatérve nagyszabású koncerttel zárta a 2025-ös évet a 4S Street zenekar szombaton.
Nehéz hetek előtt áll a torjai férfi, akinek házában december 27-én tűz keletkezett. A baj pillanatok alatt bekövetkezett: előbb az áram ment el, röviddel ezután robbanást hallott, ekkor gyúlt meg otthonának tetőtere.
Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton – közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.
Románia nagy részén az év végéig hideg marad az időjárás, de 2026 első napjaiban melegedni kezd, a legmagasabb nappali hőmérséklet el fogja érni a 11 Celsius-fokot, majd újabb lehűlés következik.
Közös közleményt adott ki hétfőn az alkotmánybíróság legutóbbi üléseit bojkottáló négy alkotmánybíró a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó tervezettel kapcsolatos beadvány tárgyalásának sorozatos elhalasztásáról.
Több mint egymillió euró értékű vagyont akart megszerezni az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Ittas sofőrök, felfüggesztett jogosítványok, valamint súlyos közlekedési baleset is szerepel a Hargita megyei rendőrség karácsonyi mérlegében.
Súlyos közlekedési baleset történt vasárnap hajnalban a bukaresti Egyesülés (Unirii) aluljáróban: egy személygépkocsi nekiütközött az elválasztófalnak, majd felborult. A becsapódás nyomán az autó vezetője megsérült, kórházi ellátásra szorult.
Erős szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföld egy része is érintett.
szóljon hozzá!