
Fotó: Maros megyei ISU
Karácsonykőről hazatérő Maros és Szeben megyei tűzoltók segítettek a Bucsin-tetőn hídfőnek ütközött és térerő hiányában segítség nélkül maradt családnak.
2024. augusztus 23., 21:422024. augusztus 23., 21:42
2024. augusztus 23., 21:432024. augusztus 23., 21:43
A Maros megyei tűzoltóság munkatársai egy Karácsonykőn szervezett országos sportvetélkedőről tartottak haza, amikor a Bucsin-tető előtt egy autóból jelezték nekik, hogy valakinek segítségre van szüksége.

Két felnőttet és egy gyereket szállítottak kórházba pénteken délután, miután közúti balesetet szenvedtek a Bucsin-tetőn.
Kiderült, hogy egy család tagjai személygépkocsival hídfőnek ütköztek, de nem tudnak segítséget kérni, mert a térségben nincs térerő. A Maros és Szeben megyei tűzoltók azonnal a helyszínre siettek, ahol egy házaspárra és négyéves kisfiukra találtak.
A tűzoltók egy része a helyszínen maradt, hogy felmérje a sérültek állapotát és ellássa a sérüléseiket, míg mások továbbmentek, hogy segítséget hívajanak. A mentőautó és egészségügyi szakemberek érkezéséig a tűzoltók a balesetet szenvedett családdal maradtak és vigyáztak rájuk.
Fotó: Maros megyei ISU
Dominic Fritzet nem összeférhetetlenséggel vagy bűncselekmény elkövetésével vádolják, hanem érdekellentéttel, és ez a szabálysértés nem vonja maga után a polgármesteri mandátum elvesztését – jelentette ki Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
A Marosvásárhelyi Ítélőtábla két hónap múlva hirdethet ítéletet azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és 12 másik személy elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel.
Ciprian Ciucu bukaresti főpolgármester csütörtökön megfellebbezte a fővárosi törvényszéken a korrupcióellenes ügyészség (DNA) által ellene elrendelt hatósági felügyeletet.
Kevesebb mint egy hónap alatt már a második medvét lőtték ki Brassó leginkább medvejárta, Rakodó nevű lakónegyedében – közölte pénteken a város polgármesteri hivatala.
Különösen magas hőmérsékletekre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetést, illetve elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A hőhullám Maros megyét is érinti.
Kiemelték és a midiai kikötőbe vontatták csütörtökön a térségben márciusban elsüllyedt Astana vontatóhajót.
Pénteken, a tanórák után kezdődik a nyári vakáció az iskolások számára.
Dominic Fritz csütörtökön jogerősen elvesztette az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség ellen indított perét a legfelsőbb bíróságon. Az ANI korábban érdekellentétet állapított meg vele szemben.
szóljon hozzá!